Il bel corpo

08.03.16
16:00

Здравейте,
Преди да започна искам да уточня, че майка ми е българка, баща ми италианец и общо взето съм била в България само няколко пъти през лятото. Българският ми може да не е перфектен, ако не разбирате какво точно съм написала заради граматиката или провописа или друго, съжалявам
Казвам се Лидия, 16 години, живея в Италия. Щом се спомене Италия веднага се сещате за пица? :D   И аз съм яла много пица... и паста, сладкиши... Така стигнах до тук - 16 годишна 88,5 кг. Толкова бях преди месец сеги сигурно съм по малко защото се отивам да избягвам сладко, пържено и мазно. Съм висока 1,76.
Колкото до физическата ми активност танцувам дзумба (ако така се произнася на български? ), обичам да вървя. Понякога вървя с приятели по 10 и повече километри.
Видимо лицето ми е по слабо, но коремчето си стои.
Та въпроса ми е - как ефективно да премахна мазнините?
И ака може един режим на храната за два-три дни, за да разбера как трябва да се храни (около 1000 ккал, с минимално мазнини) :)

08.03.16
16:59

казано от Lydia Villà на 08.03.16, 16:00:

Здравейте,
Преди да започна искам да уточня, че майка ми е българка, баща ми италианец и общо взето съм била в България само няколко пъти през лятото. Българският ми може да не е перфектен, ако не разбирате какво точно съм написала заради граматиката или провописа или друго, съжалявам

Здравей!
Говориш (и пишеш) на много добър български за човек, който е бил в България само “няколко пъти през лятото”! :)

казано от Lydia Villà на 08.03.16, 16:00:

Та въпроса ми е - как ефективно да премахна мазнините?
И ака може един режим на храната за два-три дни, за да разбера как трябва да се храни (около 1000 ккал, с минимално мазнини) :)

Ти явно си решила донякъде как ще се храниш, щом споменаваш 1000 калории. По принцип това са малко калории. Препоръчителният дневен минимум за жени е 1200, а ти си едра и вероятно ще отслабваш съвсем успешно и приемайки 1500-1700 ккал/ден. Можеш да опишеш как (с какво и в какви количества) се храниш сега. Опиши храната си за един или два дни. Препоръчително е да се избягват транс-мазнините (тези в маргарина например), но не и полезните мазнини.

Мнението беше редактирано от Елена на 08.03.16 17:11.

08.03.16
17:48

Ще опиша набързо менюто си за вчера и днес.
Всеки ден закусвам ябълка около 9 : 30
Днес обядвах ~200 грама пилешка печена пържола и салата от айсберг 25 гр интегрален хляб,
50 грама ягоди и интегрален сухар със сладко от ягоди
В 3:40 направих зумба
Около 5 планирам 250 мл портокалов сок
За вечеря 250 грама домати с бяло българско сирене

Вчера закуската беше ябълка
Обяд 150 грама боб 50 грама интегрален хляб и си позволих 100 грама тирамису
Пих горещ шоколад ( правят го от нутела и сметана... тоест не е никак безобиден :D )
За вечеря 250 грама домати и сирене

Знам че не се добива голяма представа, но сега просто нямам много време да опишя всичко по подробно, а и меря на око или каквото пише на опаковката :D

Колкото до българския ми,  тегля си филмите от zamunda :D и да не идвам в България, замунда винаги ще ме чака :D

08.03.16
18:04

Нутелата и тирамисуто няма да ти помогнат да отслабнеш.
По-добре консумирай плодовете цели, а не на сокове.
Липсват свестни мазнини в менюто ти: зехтин, масло, ядки и др.
Не обичаш да закусваш или ограничаваш калориите от закуската?

Мнението беше редактирано от Елена на 08.03.16 18:05.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1