Помогнете ми!

Така на 16г съм,височина 1.62,тренирам от 2г.street workout,и съм доста по развит от мойте съученици,Но имам проблем с килограмите просто не мога да си го обясна,ако някой може да ми даде някакъв хранителен режим за качване на маса.
Благодаря предварително,и моля без излишни отговори.

В сайта ( а и не само в него ) има толкова много писано по темата, че ще ти трябват 2 месеца да прочетеш всичко.
Потърси за ВВД например :)
Ето как накратко става качването на маса: Трябва да си в калориен излишък. Тоест да приемаш повече калории, отколкото изразходваш. Смятай си общите калории които приемаш ден за ден, в рамките на няколко дни. Оттам си изчисли средно колко калории приемаш. Потърси BMR калкулатор ( има такъв в сайта, има и теми за това как да си изчислиш Базалният метаболитен ритъм ) и си изчисли спрямо годините, теглото и физическата активност колко е твоят БМР или колко калории и ти трябват за да си в “равновесие”. Добави около 400-500 калории и се старай от утре да приемаш по толкова. Гледай макронутриентите ти да не са в някаква измислена система, като например 70% протеин, 25% въглехидрати и 5% мазнини. За да растеж ти трябват както качествени протеини, така и въглехидрати и мазнини. Има много писано за това, прочети ;)
Колкото до храната: Гледай да се храниш здравословно, избягвай сладко, тестяно, пържено и тн. Абе с три думи Яж много ( даже са две ама да не ти пука, довърши си тортата ) ;)

Успех!

21.03.16
13:28

Съгласен съм до някъде с колегата Иван Борисов, но съотношението на протеин/въглехидрат/мазнини няма как да е 70/25/5. Най-лесния начин за смятане на тях е следния - протеина 1.8-2.2*(личното тегло), мазнините 0.8-1.2*(личното тегло), за въглехидрата събираш калориите от протеина(1гр.=4ккал.) и мазнините(1гр.=9ккал.) вадиш ги от общия брой калории, които трябва да изядеш за деня и делиш на 4(въглехидрат 1гр.=4ккал).

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1