Мазен корем и слабо тяло след тежка бременност

26.03.16
22:26

Здравейте,
Следя ви от 5 години, но тъй като ситуацията при мен в момента се промени, се надявам някой да може да ми даде съвет.
Винаги съм се занимавала активно със спорт, смятам че тялото ми беше чудесно(168см 51кг стегнато☺). До 2014година когато изкарах тежка беменност. Тъй като се оказах със специфичен генетичен проблем се наложи умишлено да кача максимално много  мазнина около корема най-вече и всеки ден си поставях там инжекции. Качих 20кг предимно на корема и то за 4 месеца.  След секциото бях 57кг на петия ден. Кърмих 9месеца и след края им започнах да си ограничавам храната. Но тук идва сериозният ми проблем.
Коремът ми сякаш сам е запазил тези 5кг мазнина. Отвратителен е заедно с паласките е като пояс. С бебето съм сама и нямам как да тренирам много сериозно, каквото правя правя го в нас. За диетата имам проблем, че не винаги покрай него успявам на време да ям и след това си наваксвам. Няма да се откажа, ще намеря вариант да съм по внимателна, защото знам че корема е 70% диета.
Но все пак искам да попитам вас-знаещите- за съвет. С какви упражнения мога да махна мазните топчета и изобщо целия корем в домашни условия и да си взема ли фет бърнър? Ще помогне ли защото вече 8 месеца си стоя като в 6тия месец? И ако да какъв?
Благодаря ви сърдечно.

Здравей!

Малко съм предпазлива в даването на съвети, защото имам доста въпросителни относно генетичния проблем, за който казваш.

Няма конкретни упражнения, с които да махнеш мазнините. Просто спортувай (цялото тяло) и наблюдавай качеството и количеството на храната си.
Нищо, че имаш възможност да тренираш само у дома - дори вкъщи можеш да направиш сравнително добри тренировки за целта ти.

Нямаш нужда от фет бърнър.

Опиши как се храниш сега, както и има ли някакви конкретни препоръки от лекарите, които са се грижили за теб и бебето.

02.04.16
18:02

Благодаря ви за отговора.
Започнах да правя упражнения вкъщи и ще видя как вървят нещата. Генетичният ми проблем е свързан с това, че по време на бременността и малко след нея всеки ден трябваше да слагам инжекция антихистамини в областта на корема и паласките. Затова и лекарите които ме следяха препоръчаха да си отгледам такива, защото не може на едно и също място да слагам инжекжия, тъй като там се образува малко топче. Някой от тея топчета си стоят до днес и могат да се усетят като стиснеш кожата. За фатбърнър си мислех, защото само там основно ми остана тлъстина и тя просто не иска да се разкара. Иначе съм изчистила менюто си, от което се повлия всяка друга част от тялото ми☺.

02.04.16
18:06

Забравих да кажа че закусвам винаги с трици и овесени ядки , като ги правя или с кисело мляко или с вода и извара. Обядвам към 4или 5 часа следобед/като приспя малкия/ с голяяяяма салата и пилешко или орехи. За вечеря понякога таратор понякога пак салата, но понякога не успявам навреме и омитам на детето бисквитите. Ужас знам, то и огледалото това ми казва

04.04.16
17:18

Фет бърнъра няма да ти свали мазнините по корема; правилния режим ще. Довери ми се и си спести парите, единственото читаво в повечето бърнъри е кофеина в тях, който потиска апетита (същия ефект ще постигнеш с 1-2 чаши кафе, или кофеин на хапчета от 200мг). Другото е просто “екстри”, за които даже не е напълно доказано, че работят. (пример- екстракт от зелен чай, гарсиния, лют червен пипер,гуарана, етц.)

Ако не ти се занимава със смятането на калории просто яж по-малко и по-”чисто”.

Няма нужда да си толкова негативно настроена към себе си, дай си време и бъди постоянна. Както е казано ” едно здравословно хранене няма да те направи слаб, както и едно “мръсно” няма да те направи дебел” - така че, яж бисквитите на детето ако ти се ядат просто в разумно количество, за да не изпитваш вина или да ти е гузно.

Хапвай месо, риба или какъвто източник на протеин си избереш - ще те държи сита, както и мазнините (не ги отписвай- важни са за правилните функции на хормоните ти и още сума ти неща) - но внимавай с тях, понеже са малко по-калорични :)

Описания от теб обяд - яж и салата и пиле, и орехи заедно  - няма нищо грешно в това . За вечеря също вкарай някоя мръвка или яйца, ако ядеш разбира се, и те така.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1