Избор на витимини и магнезий със специфични изиквания

29.03.16
00:33

Здравейте,  искам да взема качествени витамини, както и магнезии за баща ми, тъй като се натоварва физичекси(тенис) и получва гърчове често, освен това почти не приема витамини B с храната, но проблемът е че трябва да бъдат без вкус, мирис и малки като обем, тъй като има проблем с тези неща.

Привет,

За вкуса и мириса лесно се намира решение, но за големината на таблетките/капсулите/дражетата - по-трудно.

Ако се спреш на ежедневна формула (Daily Formula), там таблетките са сравнително нормални, но при по-концентрираните продукти почти винаги са големички.

Като продукт с високо качество препоръчвам да разгледаш NOW Foods Adam, като капсулите може би ще са най-удобни за прием. В краен случай, може да ги отваряте и да изсипвате съдържанието в храна, сок или нещо друго.

При магнезия също таблетките почти винаги са големшки, така че може да се насочиш към овкусен течен вариант.

Магнезий се предлага и на прах, която да се разтваря, но там проблемите са, че първо магнезият много трудно се разтваря, второ има малко неприятен вкус.

За повече информация можеш да погледнеш и блога ни Как да изберем мултивитамини?

Споменатите гърчове обаче ме притесняват. Макар да е напълно възможно при сериозен дефицит на някой витамин или минерал да се стигне до гърчове, нещо ми подсказва, че тук става въпрос за здравословен проблем (заболяване). Ако е така, консултирайте се и с лекар за всеки случай.

Поздрави,
Тишо

04.04.16
01:13

Благодаря за изчерпателния отговор, както и за помощта на хората от сайта за овкусителите. В крайна сметка се спрях на следните неща - витамини : Controlled Labs Оrange + Greens на прах и магнезий : Мagne marine капсули.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1