Съвети и насоки при избора и приема на Л-карнитин и Фет бърнър (евентуално).

Здравейте, наскоро завърших цикъл от операции (4 общо в рамките на 3 години и 9 месеца) и съответно доста се залежах, нямах желания за нищо и нещата излязоха много извън контрол. Преди бях активен спортист, но кофти обстоятелства прекратиха спорта. Изчетох доста (3ти ден вече по минимум 4 часа) по форуми и сайтове и вече тотално се обърках. Та реших да помоля за помощ за да може да канализирам кашата в глава ми. От заглавието се разбира каква е целта ( търся ефект от минус 10 килограма и повече). Ще се опитам да систематизирам въпросите ми и ако може да получа адекватна помощ ще съм много благодарен. А ето и малко информация за мен 181-2см и 103кг от тази сутрин...
1) Първото което ще помоля е за мнение дали програмата която си начертах е адекватна и добра. Сутрин на гладно ще приемам Л-карнитин и евентуално фет-бърнера. След това 8 часов работен ден и след него отново вземам Л-карнитин и бърнер-а и следва тренировка в парка предимно тичане с различна степен на натовареност и упражнения, евентуално и ще се пусна на фитнес уредите в парка. Не обичам по-принцип фитнес залите, по много причини и затова ги избягвам. Тренировките ще ги правя от понеделник до петък всеки ден, като вторник вечерта натоварването ще е по-голямо от другите дни. Евентуално събота сутрин също ще има натоварвания, но това ще зависи от това как се чувствам след седмичните тренировки. Въпросът ми освен това дали е добра тази програма, също така и дали да се приема всеки ден, независимо тренировъчен или не, или само когато ми предстои тренировка да го приемам. Ще направя един такъв курс за около 30-35 дни (20ти май ми е последния възможен ден за тренировка, така че до тогава този курс трябва да е приключил) след това ще почивам около 2 седмици за да се изчисти тялото, защото прочетох, че организма се пренасища и адаптира към Л-карнитина и се губел ефекта. След това в началото на юни месец мисля отново да го повторя, ако има ефект. Държа да подчертая, че не гоня тяло за морето и кифлите, а по-скоро цялостно намаляване на теглото до следващата зима и ските.
2) Понеже посетих няколко големи онлайн магазина и видях супер много различни марки и тука ме изгубиха. Ако можете да ме ориентирате какво да закупя. Л-карнитина искам да бъде течен, защото по-лесно може да го дозирам и според повечето статии се задейства по-бързо отколкото хапчетата. За бърнера не успях много да изчета, така че вие ще кажете. Видях, че някой бърнери съдържат в себе си Л-карнитин и ако приемам и бърнер и л-карнитин няма ли да се получи пренасищане и/ обезсмисляне на едно от 2те? Предпочитам  да взимам и двете, но ако се губи част от ефекта не виждам смисъл да купувам и 2те. И така ако можете да ме ориентирате по този въпрос с конкретни марки и разфасовки за този период, който реално е под 30дневен с активни тренировки. Или ако има направо готови сет-ове също ще е добре, като пари мога да отделя до 100-120 лв. за целият този период ( не зная колко кутии от Л-карнитина ще ми трябват за периода, така че това също ще е от помощ). И също така как се приема самият карнитин, видях че обикновено е около 1-2 капачки, но разтварят ли се във вода или директно се приемат ?
3) Видях, че бърнерите биват 2 вида, но не съм сигурен към кои от двата да се насоча. Предимството на термогенните е че са по-силни и с по-изразен ефект, но и имат странични ефекти, от това което прочетох. Не ме притесняват, защото за сега нямам някакви сърдечни или други проблеми, нито имам непоносимост към кафето или високо кръвно. Но пък не зная дали е добра идея да се хвърлям директно на тях в комбинация с Л-карнитина. От друга страна липотропните са по-слаби и не зная дали ще постигна желания ефект или поне да се доближа до него.
Като цяло ако може да ми предложите добра комбинация от 2те добавки (видях доста добри отзиви за продуктите на PureNutrition примерно бърнер Black Fire + пак от същата марка карнитин Carni max liquid)
Благодаря ви предварително и се извинявам за дългия и досаден пост.

Термогенен фетбърнър + ацетил Л-карнитин. Препоръчвам ти и двете да са на евърбилд, като ацетила да е на прах.

А защо на прах? Смисъл каква е разликата с течния вариант? Също така срещнах из нета малко противоречиви мнения за Everbuild, някой казват, че са очаквали повече. Има ли истина или са просто празни приказки?

04.04.16
11:22

Ето и моите 5 стотинки: всеки си е различен, може и само аз да съм така, но от л-карнитини и фетбърнъри аз отражение върху кантара не съм видял. Дават енергия, или поне плацебо ефект при тренировките, бягам и помпам без умора, но аз съм си издръжлив, и пак казвам - с или без тях, кантара и колана само от калорийния дефицит зависят при мен. Та според мен си тръгнал в погрешната - по- лека и примамлива - посока - еся ше дам едни 100 кинта и трябва да стане работата. Няма такива филми, те’я вафли сме ги яли и няма нищо общо ефекта с рекламите. Не си ли смяташ калориите, забрави за 10 кила долу за 1 месец. И за да не съм съвсем специфичен в приказките си само за моя си случай ще кажа, че няма убедителни научни доказателства л-карнитина или синефрина/йохимбина (което основно има в тези фетбърнъри в момента) да действат в посока сваляне на мазнини при хора. Нека все пак да ти дам и лъч надежда - един пич от фитнеса каза че л-карнитина имал ефект при хора, които нормално не произвеждали достатъчно от него (не ядат достатъчно месо или имат проблем с производството му). Може пък ти да си от тях и при теб да има ефект.

Успех каквото и да решиш и да кажеш след месец как е. Важното е че си решил че искаш промяна. Има ли воля, начин ще се намери.

Това с 10те килограма беше по-скоро образно казано и един вид като максимално сваляне за 1 месец. Все пак няма нужда от шокове на тялото. Аз до сега не съм ползвал никакви хранителни добавки и няма как да знам дали при мен ще подейства, но доста време трябваше да отделя за да прочета по темата. А за бюджета просто определих какви са ми възможностите за момента, защото някъде срещах и по 100 лв. само единия компонент, иначе съм далеч от идеята, че видиш ли щом е скъпо и хоп ще стане на 100%.
Иначе благодаря за отговора и мнението. Със сигурност ще напиша отзив за препарата на който се спра, било то положителен или отрицателен.

07.04.16
11:39

Не е добре да бързаш с отслабването поради ред причини. Тренировката /каквото и да значи според теб/всеки ден за мен е претоварващо. Моя съвет е първо да разгледаш варианти на тренировъчни програми и как се изпълняват упражненията правилно. След това прочети малко и за храните .... коя какво представлява и как работи. Изготви си добра тренировъчна програма + хранителна диета и чак тогава ако не можеш да постигнеш желания ефект или си в застой се насочи към добавка, която да ти помогне. Ако не можеш сам се насочи към някой познат, който наистина е запознат или професионалист да ти изготви хранителен режим+тренировка и я следвай стриктно.

Както е споменал колегата по горе важен е калорииния прием за ден/и не важи само за него, а за всички/. Например сега ако е 3000 калории и качваш трябва да го намалиш леко ако искаш да запазиш тегло или да е по дръстистично ако искаш да сваляш без тренировки. Ако вкараш и тренировки+намален калориен прием означава, че всичко ще стане по бързо!

От Л-карнитина аз лично огладнявам много и не ми върши работа ако не го взимам заедно с фет бърнър потискащ апетита. Щом сега стартираш с отслабването според мен добавки не ти трябват. Като смъкнеш бързо може при прекратяване на диета+трен+добавки килограмите да се качат отново ако не внимаваш след това.

Дано не съм закъснял много!

Привет, ами общо взето когато имам време чета за различните упражнения и гледам клипове как се изпълняват и тренировките, които ще изпълнявам ще са предимно кардио и силови, които ще обхващат горните мускулни групи. Тоест без краката (бедрата, за прасец може и да включа упражнения), защото от активния спорт ми останаха бедрените мускули само... Иначе се познавам и всекидневните тренировки не са ми нещо чуждо. Сигурно първите няколко пъти ще е малко по-изморително, но след като един път вработя няма да имам проблем. А и вторник вечер тренировката ще бъде заменена от волейбол, а събота и неделя са предвидени за почивка.
В момента се ограмотявам относно хранителните режими и ако съм пропуснал по-горе да споделя, то също ще включа хранителен режим, но надали ще изпадам в калориен дефицит, за да не е много шоково или поне да не е голям дефицита.
Колкото до добавките, просто метаболизма ми е сравнително бавен и затова имам нужда да го забързам докато тренирам. Също така и работата до някъде пречи, защото по цял ден нещата са зад компютър и бюро... 
И накрая аз дори да смънка желаните количества, тренировките няма да ги спирам, поне не по мое желание.

А за този L-Carnitine какво ви е мнението?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1