След спиране на прием на аргенин има ли странични ефекти ?

08.05.16
14:53

Здравейте, аз съм на 18г. момче, висок съм 178см и съм 81кг. искам да сваля още 5-6-7кг. заради корема. Мисля да взема Л-аргенин, бях чел че е може да се използва и при сваляне на килограми, защото редуцира подкожните мазнини и заради напомпващия ефект (преди не съм вземал други добавки). Та сега въпроса ми е като си взема Л-аргенин мисля да го пия 2 месеца после като спра да го приемам, ще има ли някакви странични ефекти като - ,,увиснали мускули,, или да изглеждам много отпуснат (като ,,пуздра,,). Това са малко тъпи въпроси, защото прочетох много статии за него и единствените страничните ефекти бяха гадене, обща слабост и диария при предозиране. Реших да ви питам, защото много хора ми викат , че като спра да го приемам ще се отпусна, мускулите ще увиснат(макар, че аз не съм сигурен, защото тия неща дето те ми ги казаха никъде не ги пишеше :D. Но все пак нека някои по- компетентен да каже.
А после като спра да го приемам това напомпването и ,,изпъкналите,, вени ще изчезнат ли напълно. Вия какво вземате като решите да сваляте ,аз мислех йохимбин да взема, четох че аргенина му усилва ефекта.
Ще съм ви много благодарен ако някои по-компетентен или някои който го е взимал си каже мнението :)(дано да не ми се смеете много заради тези въпроси :D, но все пак да питам, защото много хора почнаха да ми говорят тези неща). 
Поздрави.

Напомпващия ефект на Аргинина не е така силно изразен като при бОстерите ( там има и други “напомпващи” съставки като цитрулин малат и тн ), а и изпъкналите вени зависят и от % подкожни мазнини и ген. Така че не се надявай да изглеждаш като Kali Muscle.
При мен ефекта изчезва до час и нещо след тренировка ( съдя по една вена която ми излеза на бицепса, час след тернировка изчезва ;d ), но всичко е строго индивидуално. Странични ефекти няма да имаш, но се опасявам че няма да ти помогне много в редуцирането на мазнините.... по-скоро правилната храна би имала по-голям ефект :)

Пс. Не се притеснявай да бухаш аргинин, учените още не са открили колко гр. е максималната доза за човек. Може да откриеш каква е .... или да се надрискаш опитвайки :)

\just kidding\

09.05.16
17:21

Иван Борисов мерси много за отговора. А можеш ли да ми кажеш някоя хубава марка аргенин или ААКГ(според теб кое е по- добро). Благодаря отново.Поздрави :).

На теория AAKG е по-добре усвоим от L-аргинин в свободна форма. На практика и от двата има ефект, но не очаквай зверско напомпване. Резултатът е малко повече изръжливост и по-малко умора по време на тренировката.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1