Съвет относно калориите

16.05.16
20:13

От около 5-6 месеца си следя калориите и на гладно пия фреш от грейпфрут и свалих 14 кг. Преди бях 64 кг, а сега съм 50кг и съм висока 170см. Въпроса ми е дали да продължавам да си следя дневния прием на калории след като искам да поддържам а не да свалям? Забравих да допълня че в следствие на отслабването си докарах малко проблеми-цикълът ми спря и сега ми предписаха хапчета Див ям, за да го предизвикаме, косата също започна да капе и често съм със запек.
Благодаря предварително

17.05.16
17:59

Тези симптоми означават, че имаш недостиг на някои витамини и минерали.  По колко калории консумираш дневно?

17.05.16
18:12

казано от ANZy на 17.05.16, 17:59:

Тези симптоми означават, че имаш недостиг на някои витамини и минерали.  По колко калории консумираш дневно?

Ами около 1000-1200….проблема е че ме е страх да не си върна килограмите и продължавам да се вманиачавам по калориите

17.05.16
18:25

Имам въпрос дали в случая ако се започне постепенно увеличаване на калориите, примерно със 100 кал всяка седмица, дали ще успее да достигне нужните калории за поддържане без да качи килограми?

Здравей!

След като с досегашния ти хранителен режим си влошила здравето си по този начин, то според мен е добре да поправиш грешките си.
Явно си приемала по-малко калории от необходимото, за да не се случват тези неща (спиране на цикъл, окапване на косата) и подозирам, че полезните мазнини също са отсъствали.

Увеличи калорийния си прием (1000 калории за теб са малко), не изключвай основни макронутриенти и дай време на тялото си и процесите в него да се нормализират.

18.05.16
22:00

казано от Вероника Налбатска на 18.05.16, 21:18:

Здравей!

След като с досегашния ти хранителен режим си влошила здравето си по този начин, то според мен е добре да поправиш грешките си.
Явно си приемала по-малко калории от необходимото, за да не се случват тези неща (спиране на цикъл, окапване на косата) и подозирам, че полезните мазнини също са отсъствали.

Увеличи калорийния си прием (1000 калории за теб са малко), не изключвай основни макронутриенти и дай време на тялото си и процесите в него да се нормализират.

Благодаря

23.05.16
13:38

А дали ако не си следя калориите и ям нормално закуска, обяд, вечеря и след обяд плодове ще кача килограми?

Зависи какво точно значи за теб ‘ям нормално’.

24.05.16
12:19

казано от Кольо Пияндето на 23.05.16, 19:47:

Зависи какво точно значи за теб ‘ям нормално’.

Ами да ям без да преяждам просто колкото да се заситя, но да не се ограничавам много във вида на храната.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1