Няколко въпроса относно морска храна.

Buggsy Bones

29.05.16
15:31

Здравейте, търсих, но категоричен и конкретен отговор не намерих в милионите теми от преди балканската война. Тъй като съм в период на НВД искам да попитам до колко е удачно да ям морски дарове, в частност калмари (не пържени естествено), миди и скариди. Ако съм добре с финансите може и октопод да включа. Кога и по колко, и въобще удачно ли е предвид поставената ми цел. Мислех вечер след изварата за десертче да опъвам по 150-200гр морски деликатес. :Д

Темата беше редактирана от Buggsy Bones на 29.05.16 15:33.

29.05.16
17:16

Да, можеш да ядеш морски дарове при НВД.  Мидите са богати на цинк, мисля че и в другите имаше малки количества цинк. Вечерта не е много желателно да ядеш подобни неща, защото може да те боли корема, най-добре яж през деня. Бъди внимателен като купуваш, да не ти продадат стари дарове.

04.08.16
23:28

Модерация: Моля, уважавайте българския език и пишете грамотно!

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 04.08.16 23:31.

24.08.16
12:15

Явно съм написал нещо грешно и модератора ми е изтрил съвета, но ще го напиша пак.
Според мен не само, че можеш да ядеш ами даже трябва! Те са добър изтчник на протеин(всичките които си изредил)
Скаридите са най-скъпото от тези неща, а мидите най-евтиното.
Моят съвет е яж повече миди, доказано е, че с тях се се горят мазнини и се слабее, това се дължи на високото има съдържание на аминокиселините Таурин и Глицин.

Мнението беше редактирано от Nikola Penev на 24.08.16 12:23.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1