Съвети за начин на използване на новия ми велоергометър?

02.06.16
00:02

Здравейте :)

Първо искам да кажа, че си направих труда да потърся теми във форума, но никоя не покриваше точно моя въпрос, макар и частично да намерих отговори.

Мъжки съм, на 22 и се движа сравнително слабичък - 179 см срещу ~65 кг. Горната ми част е по-силна и по-добре оформена, но въпреки че съм тренирал кик бокс, брейк танци и съм тичал - краката ми си стоят слаби... Мускулите на краката ми за тези килограми са силни и сравнително добре оформени, но с малка обиколка. :(

Наскоро се сдобих с 5-степенен велоергометър ( с дисплей :3 ) и искам да попитам за съвет как да го използвам за да постигна по-голяма обиколката/обем на мускулите на краката си и с по-голям приоритет прасците, ако е възможно това?
До тук разбрах, че равномерното въртене (независимо от степента) е добро за отслабване, а голямото натоварване, т.е. въртене на голяма степен през цялото време, не е добра идея... Моля за повече яснота по въпроса ми.
Приемам съвети и за хранителен режим (по-скоро храни), но имайте предвид че искам това да е удоволствие в живота ми, а не да започвам да робувам на това начинание, както всички сме виждали хора да правят.

Благодаря ви предварително!
Поздрави :)

02.06.16
09:59

Степента ти ще я определиш, взависимост как се чувстваш. Аз бих заложиш на комбинация с клекове и напади.

03.06.16
17:25

казано от ANZy на 02.06.16, 09:59:

Степента ти ще я определиш, взависимост как се чувстваш. Аз бих заложиш на комбинация с клекове и напади.

Благодаря за съвета!

Някой дру? :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1