Тренировки на 14 години

04.06.16
20:10

Здравейте, искам да почна да тренирам на 14 години. Висок съм 179 см. и тежа 62 кг. Искам да почна да тренирам, защото не мога и едно набиране да направя. В даскало имаме нормативи и трябва два пъти в годината да правим 20 лицеви опори. Не е нужно да казвам, че не мога и една. Не съм много пълен и изглеждам добре, но искам да стана малко по- силен. Мисля да почна да тренирам. Препоръчайте ми някоя програма в интернет. Дайте ми някакви съвети. Ходя да бягам на стадиона от време на време. Мечтата ми е да получа плочки това лято. Давайте ми всякакви съвети!

05.06.16
01:18

казано от Ивелин Илиев на 04.06.16, 20:10:

Мечтата ми е да получа плочки това лято.

За това си закъснял.
Програми има много, например нещо като тази ще ти свърши работа, така че хващаш някоя и почваш.

Мнението беше редактирано от Петко К на 05.06.16 01:19.

И 5 програми да ти препоръчаме плочки няма да изкараш :D Това става с храната.
Щом не можеш дори лицеви опори, закакво са ти програми? Лицевите опори поне са лесни. Не ти трябва зала, не ти трябва нищо. Достатъчно е да имаш 2 квадрата под/настилка и голяма доза мотивация. Започни със няколко лицеви на ден. Ако в началото не можеш да правиш 2,3,4 последователно - започни с единични. Напарви една, почини си, после още една. С времето надграждай. Като стигнеш определено ниво от 40-50 лицеви на серия да кажем, можеш да започнеш на лостове : кофички, тежести. Отново по същата схема. Никой не е отишъл на лостовете  и не е направил 10 правилни набирания от първия път. Чак след като развиеш определена сила, тогава може да се насочиш към зала с тежести. Не бързай да “разбиваш бицарите във фитнеса” малък си за тежести още.

Внимавай много какво ядеш. Когато човек започне да тренира, започва да “попива” всичко което изяде. Апетита се повишава.... нормално е. Има стотици теми и статии в сайта какво трябва да ядеш. Прочети ги. Поразгледай и някои от дневниците на по-известните форумци. Ще научиш доста неща.... стига да имаш желание.

Успех :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1