Ориз суров/сготвен

10.07.16
14:44

Здравейте, на бързичко от доста време съм на ниско въглехидратна диета и затова не бях се замислял за ориз, тъй като за 100 гр ми покрива дневния прием на въглехидрати. Наскоро докато се ровех из нутритион дата ми излезе, че за 100 гр сготвен(варен) е 28 въглехдрата, а пък като го гледам по пакетите или като напиша суров излиза ~79 въглехидрата за 100 гр. Въпросът ми е възможно ли е като го сготвя(сваря, задуша) въглехидратите да паднат? Благордаря и се извинявам ако има такава тема, но се рових доста.

Мила

10.07.16
15:47

Здрасти,
въглехидратите няма как да “паднат”.

100 гр сготвен ориз (варен) са равни на около 30-35 гр не сварен ориз - това, което си видял в нутрион дата.

На пакетите е даден състава за 100 гр не обработен ориз.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1