Моля за съвет за правилно намаляване на подкожни мазнини и запазване на мускулна маса!

11.07.16
22:48

Здравейте, на 18 години съм 198 см 88 кг, наскоро реших да почна отново да тренирам и четох доста в сайта и не само и толкова много инфорамция ми се насъбра че в главата ми стана огромна каша. Миналата година тренирах 8 месеца с персонален инструктор във фитнес и свалих от 92 до 79 и качих малко мускулна маса, проблемът е че не мога да сваля в паласките, коремът и имам пухкави гърди.

Да минем по същество започнах от няколко  дена да бягам всеки ден сутрин и мисля така да продължавам и за напред. Честно казано вече не знам какво да правя относно хранитления ми режим, не искам да изгубя мускулна маса,която я няма много много така или иначе а по-скоро горещо желая да сваля подкожните мазнини и да урелефя това, което имам. Проблемът със гърдите ми наистина много ме дразни не само че ми пречат но и от естетическа гледна точка не е красиво...  Прикачвам и снимка за да добиете представа горе-долу какво е тялото ми в момента. Знам че има хиляди теми относно това просто в момента ми е напълно объркано и наистина се нуждая от съвети как да започна правилно..

11.07.16
23:16

Здравей и поздравления за смелостта да питаш.

Като ти гледам снимката, не виждам да имаш някакви проблеми с гърдите. Стоят ти пухкави може би, защото нямаш мускул вътре да ги напълниш.

Намаляването на процента мазнини, като същевременно запазиш съществуващата си мускулна маса не е някаква ядрена физика. Иска се първо решителност и воля. После няколко сравнително лесни стъпки. Смяташ си BMR-то (калориите, които трябват на тялото ти ако само лежиш, за да бие сърцето ти и да си поддържаш телесната температура и другите телесни функции), добавяш някакъв коефициент за активност (не се изсилвай тук, 1.25 е ОК обикновено) и от получената цифра вадиш 10-20 процента за да си в дефицит, като продължаваш да си тренираш с тежести, за да покажеш на тялото си че тези мускули ти трябват. Ядеш също и протеин (мръвки), не само на ябълки или салати за да не реши тялото да разгражда мускули за да си набави по- лесно аминокиселини. Тук идва тънкия момент да си смяташ калориите от храната, която ядеш, и калориите, които изразходваш тренирайки, за да знаеш че си в тези 10-20% дефицит.

По- лесния вариант е да си свалиш на телефона едно приложение, което се казва myfitnesspal. Регистрираш се, отговаряш на въпросите, които ти задава и там той ще ти сметне колко калории трябва да ядеш на ден. След това каквото ядеш ще си го пишеш, каквото тренираш също и той сам ще ти прави аритметиката и ще ти казва колко още имаш да ядеш или ако превишаваш да спреш да ядеш за деня. Пишеш си стриктно всичко в продължение на 6 месеца ВСЕКИ БОЖИ ДЕН!!! и резултата ще дойде със сигурност. Ще свалиш мазнините и дори и малкото мускули, които имаш ще се виждат и ще изглеждаш релефен. Също и от редовните тренировки с тежести ще се постегнеш още малко, та ще изглеждаш още по- добре.

Това е в общи линии. Ако ти звучи добре, но имаш въпроси, можеш да ме питаш.

11.07.16
23:38

Може ли да ми дадеш линк евентуално към кое точно приложение защото са доста някои от които искат платени версии за да работят и т.н
Мерси предварително

12.07.16
00:23

http://www.myfitnesspal.com/ е пц версията, а за телефон https://play.google.com/store/apps/details?id=com.myfitnesspal.android&hl=bg и двете са абсолютно безплатни, ползват ги 10 милиона души по света.

Можеш и двете да си ги ползваш едновременно - на пц е по- удобно разбира се - по- бързо, по- голям екран, менютата по- готини, ползваш мишка. етц. Синхронизират се без проблеми, където и да пишеш. Един съвет - бъди честен като пишеш. И храната и упражненията. И си купи електронно домакинско кантарче - 15-20 лева е. Да си теглиш храната докато добиеш усет кое колко е. А, и можеш да търсиш храните и на български. И винаги гледай какво пише - дали ти звучи реалистично, защото много от храните ги въвеждат потребители, особено на български и някой път има откровени грешки.

Мнението беше редактирано от Димо на 12.07.16 00:28.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1