Мнение-хранителен режим за покачване на кг

Прескочи до:
Hustle

27.07.16
14:44

Здравейте :)
На 16год съм тежа 53кг и ръст 174/5см
Занимавам се от грубо година с фитнес но съм бая хилав...
За момента не използвам хранителни добавки,защото според мен с тия пари ще си взема качествена храна с която ще кача пак кг.
Поразчетох г/д как се прави хранителен режим и ето ги и изчисленията.
Въглехидрати-1500калории и 375въглехидрати=62.5гр на всяко хранене
Протеини-900калории и 225протеини=37.5гр на всяко хранене
Мазнини-600калории и 66.6мазнини=11.1 на всяко хранене
МЕНЮ-
Закуска-3яйца с 300грама високомаслено кисело мляко,1/2ябълки и пилешки бульон.
Втора закуска-спагети 4 филии със салата от краставици
Обяд-обикновенно пак 3/4филии хляб,150/200грама ориз.
Преди тренировка-Пилешко или свинско месо с 2/3филии хляб (понякога и гозби с месо)
След тренировка-2/3яйца с ядки и банан.
Вечеря-200/300грама кисело мляко или извара с плод.
Как ви се струва режима ?
Критики,мнения очаквам от вас :)

Темата беше редактирана от Hustle на 27.07.16 14:46.

Намали въглехидратите и мазнините за сметка на белтъчините, на мен ме ми харесва този режим. А и като цяло калориите са малко.

Hustle

27.07.16
17:45

Да подчертая че не търся чисто качване на кг.
Калориите ще ги вдигна

27.07.16
18:49

казано от Ростислав Арнаудов на 27.07.16, 17:30:

Намали въглехидратите и мазнините за сметка на белтъчините, на мен ме ми харесва този режим. А и като цяло калориите са малко.

Стига глупости, 225 гр протеин са му предостатъчни. Калориите също са му добре, все пак е 55 килограмово момче.

Hustle

27.07.16
19:23

казано от Любомир Найденов на 27.07.16, 18:49:

казано от Ростислав Арнаудов на 27.07.16, 17:30:

Стига глупости, 225 гр протеин са му предостатъчни. Калориите също са му добре, все пак е 55 килограмово момче.

Да не променям нищо ?

27.07.16
19:31

Мале, мале - 3000 Ккал! Според мен ще са ти предостатъчно на 53 кг. Пробвай така за седмица- две и се тегли и мери със шивашки метър да си следиш какво се случва и накъде се движиш. Доста си слаб, яж момче, сега растеш.

Hustle

27.07.16
19:43

казано от Димо на 27.07.16, 19:31:

Мале, мале - 3000 Ккал! Според мен ще са ти предостатъчно на 53 кг. Пробвай така за седмица- две и се тегли и мери със шивашки метър да си следиш какво се случва и накъде се движиш. Доста си слаб, яж момче, сега растеш.

Знам затова искам да променя човека в огледалото. Ясно ми е че докато свикна с количеството храна ще си е зор :)

Carbohydrate

27.07.16
19:45

2500 ккал
Белтъчини  90-106 г
Мазнини      80-40 г
Въглени      357-424 г

2690 ккал
Белтъчини  96-106 г
Мазнини      85-63г
Въглени      384-424 г

Това е работния диапазон на храната за покачване на ММ

Hustle

27.07.16
19:52

казано от Carbohydrate на 27.07.16, 19:45:

2500 ккал
Белтъчини  90-106 г
Мазнини      80-40 г
Въглени      357-424 г

2690 ккал
Белтъчини  96-106 г
Мазнини      85-63г
Въглени      384-424 г

Значи ще дигна още малко нещата.
А по колко средно трябва да качвам на седмица/месец

Carbohydrate

27.07.16
20:00

да качваш какво, мускул или общо тегло)? Всичко зависи от теб...би трябвало 3-5 кг на мес. да не е проблем, но това няма да е всеки мес., качването на мускул/кг, не е линейно.....по някое време ще спре.....

Hustle

27.07.16
20:26

казано от Carbohydrate на 27.07.16, 20:00:

да качваш какво, мускул или общо тегло)? Всичко зависи от теб...би трябвало 3-5 кг на мес. да не е проблем, но това няма да е всеки мес., качването на мускул/кг, не е линейно.....по някое време ще спре.....

Общо тегло,предполагам в началото ще качвам по-бързо и повече

27.07.16
23:37

казано от Marian Romanov на 27.07.16, 14:44:

Можеш да пуснеш малко инфо. Колко пъти седмично ходиш в залата и каква програма използваш: упражнения, брой серии и повторения.

Hustle

28.07.16
08:34

казано от Миро на 27.07.16, 23:37:

казано от Marian Romanov на 27.07.16, 14:44:

Можеш да пуснеш малко инфо. Колко пъти седмично ходиш в залата и каква програма използваш: упражнения, брой серии и повторения.

Тренирам си 5дни в седмицата,събота и неделя почивам.
Повторенията гледам да не са под 8 и над 10/12.
Правя по 3серии от всяко упражнение (обикновенно за дадена група мускул правя по 2/3упражнение с по 2/3серии.

Аз виждам нещата така:
- около 2500-2600 kcal дневно
- не повече от 120-130 g белтъчини дневно (спокойно могат да бъдат и 100-110 g)
- около 250 g въглехидрати дневно
- около 110 g мазнини дневно

С други думи аз бих препоръчал придържане към рамките на РБД.
По-лесно, по-разнообразно, по-здравословно.
Защо го бутате към ВВД не е ясно...

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 28.07.16 10:31.

28.07.16
10:33

Е, специално за колегата Carbohydrate мисля че още името го обяснява :)

Мнението беше редактирано от Димо на 28.07.16 10:33.

Carbohydrate

28.07.16
10:49

казано от Кольо Пияндето на 28.07.16, 10:26:

Аз виждам нещата така:
- около 2500-2600 kcal дневно
- не повече от 120-130 g белтъчини дневно (спокойно могат да бъдат и 100-110 g)
- около 110 g мазнини дневно

С други думи аз бих препоръчал придържане към рамките на РБД.
По-лесно, по-разнообразно, по-здравословно.
Защо го бутате към ВВД не е ясно...

Защото сметките за покачване на тегло и по-точно ММ, показват друго. От къде ще вземе гликоген за мускулите? От белтъците или мазнините? И колко белтъчини ще се усвоят и отидат по предназначение? И колко енергия ще трябва за поддържането на процеса на покачване на ММ? И от къде ще се вземе тая енергия, когато ще трябва да успява да преработва мазнини и белтъчини? А като го прави, от къде ще вземе енергия? Это колко въпроси ти зададох, а отговора ви е горе написан ....Това не е “моя” начин. Билдърите са го открили преди мен))), а медицината просто го доказа))....И всичките формули за изчисляване на калории го доказват...А за спортните изследвания да не говоря)....
Просто забравяте, че покачването на ММ става не само за сметка на увеличаването на белтъчните структури, но и гликогена в мускулите. Сиреч, можете да тренирате с 5-8 повторения, а може с 8-12 повторения. Също може и да се добави и работа за бавните влакна, също и статически и стато-динамични натоварвания и т.н.
За това, всяко определено трениране, като начин, има и своето хранене!

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 28.07.16 10:51.

казано от Carbohydrate на 28.07.16, 10:49:

...медицината просто го доказа ))....И всичките формули за изчисляване на калории го доказват...А за спортните изследвания да не говоря)....

Я понял, товарищ.
С РБД не става, ВВД е истината.

Ти предлагаш въглехидратите да бъдат 7-8 g/kg дневно. Аз предлагам да бъдат около 5 g/kg дневно и според теб това не е достатъчно за осигуряване на гликоген в мускулите на 50 kg-ов тийнейджър.

До-о-обре, Васко. Успех в медицината и спортните изследвания.
Дай ми нож да се гръмна...

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 28.07.16 11:14.

Carbohydrate

28.07.16
11:29

казано от Кольо Пияндето на 28.07.16, 11:13:

казано от Carbohydrate на 28.07.16, 10:49:

...медицината просто го доказа ))....И всичките формули за изчисляване на калории го доказват...А за спортните изследвания да не говоря)....

Я понял, товарищ.
С РБД не става, ВВД е истината.

Ти предлагаш въглехидратите да бъдат 7-8 g/kg дневно. Аз предлагам да бъдат около 5 g/kg дневно и според теб това не е достатъчно за осигуряване на гликоген в мускулите на 50 kg-ов тийнейджър.

До-о-обре, Васко. Успех в медицината и спортните изследвания.
Дай ми нож да се гръмна...

Я па ти! Нищо такова не съм казал! Виж пак какво написах! Нищо не съм предлагал! Какви 7,8 грама? Изобщо това твоето изчисление няма база, ей така си ги приказваш. Виж съотношението ;)
За да не съм многословен:
Колко белтък му е необходим на 53 кг човек? Айде, тръгни от там.....)))Всички говорете наизуст и теоретично, кото не влагате мисъл ...за вас са само думи ВВД, НВД, РБД....За ББ има само един начин на трениране и те са набарали практически, не теоретично. А ти можеш да си правиш твоите мускули, както ти харесва: снвд или по-друг начин.....Да не ти кажа, че всичко казано от теб, изобщо не отговаря на темите пуснати в ББТИЙМ, ти изобщо четеш ли ги?
Аз нищо не искам да ти доказвам, за мен критериите не са ти и такива като теб. Аз се уча от дневника на Ронката. Чел ли си го? Изпростено ще го напиша: вафлите правят силата ))) ;)
Айде със здраве. Просто думи, без интонация ( ако, смяташ да се засягаш, недей, нямам такъв умисъл)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 28.07.16 11:32.

казано от Carbohydrate на 28.07.16, 11:29:

Я па ти! Нищо такова не съм казал! Виж пак какво написах! Нищо не съм предлагал! Какви 7,8 грама? Изобщо това твоето изчисление няма база, ей така си ги приказваш.

Дали? Да видим:

казано от Carbohydrate на 27.07.16, 19:45:

2500 ккал
Белтъчини  90-106 г
Мазнини      80-40 г
Въглени      357-424 г

2690 ккал
Белтъчини  96-106 г
Мазнини      85-63г
Въглени      384-424 г

357 - 424 g въглехидрати са точно между 6.74 и 8.00 g/kg за него.
Ей така си приказвам, разбира се. Нали знаеш, че обичам празните приказки?

Колко белтък му е необходим на 53 кг човек? Айде, тръгни от там.....)))Всички говорете наизуст и теоретично, кото не влагате мисъл ...

Тръгвам съвсем наизуст.
Според теб му трябват не повече от 2 g/kg белтъчини дневно. Аз предложих не повече от 2.5 g/kg, съгласявайки се, че и около 2 g/kg е напълно достатъчно. Не, че влагам мисъл, естествено...

за вас са само думи ВВД, НВД, РБД....

Това са абревиатури, зад които стои определен баланс на макронутриентите.
За същото говорим - ти държиш на един баланс, аз мисля, че друг ще е по-разумен.

За ББ има само един начин на трениране и те са набарали практически, не теоретично. А ти можеш да си правиш твоите мускули, както ти харесва: снвд или по-друг начин.....

Само да не те притесня, но... в темата говорим за хранене, не за трениране.

Да не ти кажа, че всичко казано от теб, изобщо не отговаря на темите пуснати в ББТИЙМ, ти изобщо четеш ли ги?

Момент.
Мненията ми изразяват собственото ми виждане по съответните казуси. Аз не съм говорител на bb-team и не се чувствам длъжен да следвам само границите, дефинирани в материалите на сайта - никога не е било това. Имам задължения към сайта и форума, но те имат коренно различно естество.

Аз нищо не искам да ти доказвам, за мен критериите не са ти и такива като теб. Аз се уча от дневника на Ронката. Чел ли си го? Изпростено ще го напиша: вафлите правят силата ))) ;)

Чета повече, отколкото предполагаш (по една или друга причина). Ронката извървя доста път и стигна далеч. Да е жив и здрав, дано продължи тенденцията при него. Ако той с вафлите е за пример в твоите очи, аз съм на друго мнение в това отношение. Отново лична позиция (каквато е нормално да имам и да изразявам), не официална bb-team такава.

Carbohydrate

28.07.16
11:56

Не ти чета дългия пост))) Ти предлагаш същото като мен, с тая разлика, че твоето НВД, а моето  Нормално, което го наричаш ВВД. Просто ти даже не си се замислил в моите изчесления, но аз го направих за твоите ;). ....Да ти кажа, можеш да си тренираш с НВД, но това няма нищо общо с ББ и покачването на ММ)
НВД е по-подходящо за други цели, нали?!

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 28.07.16 11:57.

Дългото ми мнение не е за теб, а за тези, които четат и ще четат темата. :)

Carbohydrate

28.07.16
12:00

казано от Кольо Пияндето на 28.07.16, 11:57:

Дългото ми мнение не е за теб, а за тези, които четат и ще четат темата. :)

Добре, отговори тогава, как по-бързо се качва ММ, при НВД или ВВД и как го правят ББ? Прекрасно знаеш, че и аз и Боби и още други сме пробвали НВД за редукция на масата на тялото, но това не е покачването, което цели питащия, още овече, че няма нищо общо с ББ. И като му гледам аватара, ако е той, още повече не му трябва НВД
Сега смятам, че си разбрал, какво писах. При НВД, част на енергията постъпила с храната, отива за нейната преработка....

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 28.07.16 12:02.

казано от Carbohydrate на 28.07.16, 12:00:

Добре, отговори тогава, как по-бързо се качва ММ, при НВД или ВВД и как го правят ББ? Прекрасно знаеш, че и аз и Боби и още други сме пробвали НВД за редукция на масата на тялото, но това не е покачването, което цели питащия, още овече, че няма нищо общо с ББ. И като му гледам аватара, ако е той, още повече не му трябва НВД
Сега смятам, че си разбрал, какво писах. При НВД, част на енергията постъпила с храната, отива за нейната преработка....

Васко, мини на сянка вече, че слънцето те напече юнашката... от къде се пръкна това НВД в този режим? (sun)
Още в първото си мнение по темата говоря за практичност и здравословност на РБД в случая, скоростта на покачване на мускулна маса за мен не е водещ приоритет.

Carbohydrate

28.07.16
12:13

Ще напиша и още, за рационално хранене (това подразбира здравословно такова)на нормален не се занимаващ със спорт човек, какво е съотношението на БМВ? Точно! От там са всичките изчисления, които спомагат за този или онзи проблем. Някои целят намаляване на М, други покачване на ММ, трети искат да намалят и едното и другото и т.н. и от там има много хранителни режими. Но правилния за всеки, който е най-оптимален е един ;)

Говорим за НВД, за повишаване на ММ, това подразбира ВМД - твоето предлагане е това

Или по друг начин, напиши ми моля те, как да кача ММ аз. Ето, септември ще почвам 177, 43, към 85 кг. Какво ще ми предложиш. Според теб, трябва да е високо мазнина диета! А според мен, нормална ББ диета . Даже, ако исках да увелича силата, по-трибойски, то пак ВВД е начина и никой друг ;)

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 28.07.16 12:29.

Васко, слях ти мненията...

казано от Carbohydrate на 28.07.16, 12:13:

Говорим за НВД, за повишаване на ММ, това подразбира ВМД - твоето предлагане е това.

Предлагам 5 g/kg въглехидрати (което е много повече от нужното, но да речем, че в случая съм ОК) и ти наричаш това НВД? Че и високомазнинна?

Ти си изтрещял окончателно, честна дума.
Казвам ти това съвсем искрено. Като частно лице. Николай Хаджииванов.
Докладвай мнението ми, ако смяташ, че има нещо нередно в него.
Колегите ще преценят какво да се направи.

Мнението беше редактирано от Кольо Пияндето на 28.07.16 12:34.

28.07.16
12:51

Като частно и честно лице, можеш да му го кажеш в личен разговор. Тук си модератор и би следвало да се държиш като такъв . Нищо хубаво не следва, когато се започне с обидните квалификации. 
По темата: И аз не мога да разбера къде се говори за НВД.

250 грама въглехидрати за 50-килограмов тинейджър са далеч от представите за НВД изобщо.

Carbohydrate

28.07.16
13:05

Без да пиша за теб и те обиждам, ......на всички четящи се посвещава:
Първо, Кольо за теб:
Нормалното условие за силово трениращ човек (което е и при рационално разпределение на не трениращ такъв) на БМВ е следното : 1:0.9:4. И двете предложения го спазват, моето и твоето. Моето е, увеличение на Въг. за сметка на Маз., а твоето е обратното. Ти твърдиш, че с повишаването на мазнини, за сметка на въглехидрати, е оптимално условие за покачване на ММ.
Да видим (по-отдалече тръгвам, за да е по-ясно):
Каква е разликата във външния вид на ББ и трибоец? При ББ вените са “изписани” и стърчат, големи, както и мускулите...Нали? Някой мислил ли е в тази посока. Защо? Защо имат такава развита система от кръвоносни съдове?
Какво пренася кръвта? Хранителни вещества, кислород и т.н. При анаеробен режим на трениране, нямаме необходимост от кислород.
Какво правят ББ? Тренировките им са насочени за изтощаването на гликоген и разрушаване на малко белтъчните структури. Това става вследствие на предизвикано “гладуване” по време на серията. Изтощават се запасите на гликоген и по начина на трениране на ББ, хипоксия в мускулите - стягане на кръвеностите съдове и спиране преминаването на кислород до мускулите. Вследствие на суперкомпенсацията, прорастват повече капиляри и се увеличават дебитите на кръвоносните съдове за да премине повече количество кръв със всички необходими хр.вещества: гликоген, кислород, креатин-фосфат и т.н.

Отклонение. За това се качват спортистите на Белмекен. В резултат на 20 дневно пребиваване н среда с разреден кислород, след като се слезе от там, в мускулите прорастват много капиляри, в резултат на което се повишава издържливостта на спортистите. Това дава силова издържливос при спортове като борба, щанги, лека атлетика, футбол и т.н.,  Повишава се работоспособността на спортистите.

Същото го виждаме и при ББ. Те не са силни, като трибойците, но за това пък могат да работят по-продължително на по-леки тежести. Енергията им идва от запасите на повече гликоген. Имат по-голям обем от този запас! И т.н. Помним, че при продължителна работа и намаляването на гликоген в мускулите, същия се освобождава от черния дроб и по кръвоносните съдове достига до работищите мускули.

Сега. Придложеното от мен съотношение на БМВ, отговаря на условията на трениране и попълване на необходимия гликоген, както и необходимите белтъчини за възстановяване и свръхкомпенсация на разрушените белтъчни структури. Енергия за разграждането и усвояването на белтъчини също е спазено ( 1:4), към въглехидратите! Така, че покачването на ММ ще стане!
И т.н......не ми се пише повече)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 28.07.16 13:08.

28.07.16
13:13

Васко,

ти специално, и доколкото ти помня снимките, ще качиш мускулна маса съществено, ако почнеш да тренираш крака и с един-два шприца на седмица ;).

После и вени ще има, и капиляри, и каквото си поискаш.

А методиките в ББ-га искат още повече, поне по начина, по който ги цитираш.

Carbohydrate

28.07.16
13:16

казано от Von Suthaus на 28.07.16, 13:13:

Васко,

ти специално, и доколкото ти помня снимките, ще качиш мускулна маса съществено, ако почнеш да тренираш крака и с един-два шприца на седмица ;).

Сега говорим САМО за хранителен режим. Не променяй посоката на темата. Това с тренировките е друг въпрос и сега не се обсъжда.Там в 1990 г не съм тренирал клек! и пак имах гръден кош 112 см)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 28.07.16 13:18.

Hustle

28.07.16
13:20

казано от Carbohydrate на 28.07.16, 13:16:

Васко,

Сега говорим САМО за хранителен режим. Не променяй посоката на темата. Това с тренировките е друг въпрос и сега не се обсъжда.

Мнението беше редактирано от Hustle на 28.07.16 13:21.

28.07.16
13:23

казано от ME4O_TURIST на 28.07.16, 12:51:

Тук си модератор и би следвало да се държиш като такъв

А също и потребител, като двете не са взаимно обвързани непременно и във всеки един случай.

Ти следи собственото си поведение. Например най-добре е да престанеш да търсиш и предизвикваш сеир, постоянно и непрекъснато.  Според мен ти също би следвало да се държиш по определен начин, но ти, очевидно за всички, не го правиш. Така че моето мнение за твоето поведение си остава за мен. Така както и твоето.

Моля, оттук нататък, да се говори по темата. Карбо и Кольо са достатъчно големи хора, за да се разберат, сигурна съм, че никой от тях няма нужда от “уонаби адвокат”.  Всяко следващо мнение извън темата ще бъде модерирано.  Възражения и оплаквания - само по предвидения за това ред. Благодаря!

Мнението беше редактирано от karfi4ka на 28.07.16 13:27.

Hustle

28.07.16
13:23

Васко,

Сега говорим САМО за хранителен режим. Не променяй посоката на темата. Това с тренировките е друг въпрос и сега не се обсъжда.Там в 1990 г не съм тренирал клек! и пак имах гръден кош 112 см)

И в край на сметка какво ми предлагаш ти (изчетох всичко което написа а и започнах да се заинтересувам и чета още повече). Какво ми предлагаш ?
Да се храня по БМВ ?

28.07.16
13:26

Васко,

Специално за хранителния режим - доста смешно го мерите Калорий с шублера двамата, както и микрограмовете нутриенти. Въпросният индивид на тия години и на тия кила трябва да спортува бясно (като бодибилдинга му е наистина последната грижа) и да яде бясно качествена храна, каквато зърне, с достатъчно белтък - оттук нататък все тая.

Не, че ще го спази, защото в горното няма нищо магическо, мега, ултра и гига секретно.

Мнението беше редактирано от Von Suthaus на 28.07.16 13:28.

Carbohydrate

28.07.16
13:29

Храни се според това, което ти предложих, АКО целиш покачване на ММ.

Carbohydrate

28.07.16
13:32

казано от Von Suthaus на 28.07.16, 13:26:

Васко,

Специално за хранителния режим - доста смешно го мерите Калорий с шублера двамата, както и микрограмовете нутриенти. Въпросният индивид на тия години и на тия кила трябва да спортува бясно (като бодибилдинга му е наистина последната грижа) и да яде бясно качествена храна, каквато зърне, с достатъчно белтък - оттук нататък все тая.

Не, че ще го спази, защото в горното няма нищо магическо, мега, ултра и гига секретно.

ако)))))форума беше за мебели, то тогава може и така, както си го написал, но тук питат хора, които идват с конкретни цели.....Е, винаги могат да отидат и питат в IT форум )))) как да променят тялото си)

28.07.16
13:34

Нямах и илюзия, че ще ме разбереш :D - не се хаби ;) .

Carbohydrate

28.07.16
13:39

казано от Von Suthaus на 28.07.16, 13:34:

Нямах и илюзия, че ще ме разбереш :D - не се хаби ;) .

Добре, така ще пиша вече, по-лесно е:
- Кажете ми как да кача ММ, висок....тежа...., години..... Тренирам от.... ( Има снимка) ...дава пример...
и отговор
- Тренирай здравооо чувеек, храни се здравословно, яж месоо, прави чикии редовно и така н.

Е, много професионално (от мен това няма да излезе) Ако някой иска да му отговоря, ще му отговоря, според знанията си, за да му помогна.
Или
- Има програмка за тел. свали я, там има всичко.
или
Я отиди на друг форум, там ще намириш информация, тук си гледами кефа, чатим си)

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 28.07.16 13:41.

28.07.16
17:08

За мен да се дават за пример практиките на бодибилдъри и да се говори за изпъкнали вени на едно 50 килограмово 15-годишно момче, което пита как да качи маса е опасно и самоцелно злонамерено поставяне на нереалистични стандарти.

Hustle

28.07.16
17:15

казано от Димо на 28.07.16, 17:08:

За мен да се дават за пример практиките на бодибилдъри и да се говори за изпъкнали вени на едно 50 килограмово 15-годишно момче, което пита как да качи маса е опасно и самоцелно злонамерено поставяне на нереалистични стандарти.

Разгледай ми снимките в профила...вени си имам генетично а и ми поизпъкнаха,сиг от фитнеса.
А и това за вените и културистичните методи си е от  спора между тях (поне така го виждам

Мнението беше редактирано от Hustle на 28.07.16 17:19.

28.07.16
17:40

Майната им на вените (то май няма човек, който да няма вени, твоите подкожни вени се виждат, защото си кльощав), ти кажи какво разбра от цялото писане и стана ли ти ясно какво и по колко да ядеш.

Мнението беше редактирано от Димо на 28.07.16 17:44.

Hustle

28.07.16
20:33

казано от Димо на 28.07.16, 17:40:

Майната им на вените (то май няма човек, който да няма вени, твоите подкожни вени се виждат, защото си кльощав), ти кажи какво разбра от цялото писане и стана ли ти ясно какво и по колко да ядеш.

Дам разбрах че трябва да вдигна някои от нещата и че 3000калории са ми множко...

Прескочи до:

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1