Подходящ протеин за начинаещ?

27.07.16
16:49

Здравейте,може ли някой да ми каже подходящ протеин за начинаещ?Не искам да свалям килограми,дори трябва да кача,така че това не е проблем.Предлагат ми това на снимката,но искам второ мнение.Извинявам се ако съм недостатъчно подробен,но мога да дам още информация ако е нужна.Благодаря предварително!

27.07.16
18:06

Не си казал тренираш ли, как тренираш, какво ядеш, защо искаш протеини да си купуваш, а питаш за протеин. Начинаещ в кое? В пиенето на протеин? В тренирането?

28.07.16
16:40

Тренирам от месец,но вкъщи.Имам Kettler Classic 100(на снимката),лостове,тежести дъмбели,всичко.Придържам се към Max-OT програмата с 5 дни тренировки и 2 дни почивка.Упражненията,за които нямам подходящи уреди ги заменям с други за съответната мускулна група.С честотата на яденето идва проблема,защото съм на работа абсолютно всеки ден от 6:30 до 15:00 и ям веднъж в 7:30,след това в  около 16:00 и вечер около 21:00.Идеята ми беше да взимам протеин около 12:00 на обед и вечер преди лягане или ако хапна нещо по-леко заедно с вечерята,за да заместя липсващите хранения.Иначе храненето ми се старая да включва главно протеин и въглехидрати и доста плодове.Примерно всеки ден редувам пилешко и свинско филе(печено,пържено),Black eyed beans(не го знам как се казва на български,бобово е),риба тон,картофи,ориз,едросмляна лютеница,домашно сирене и кисело мляко и не мога без хляб.Сладки като вафли и шоколади почти не ям освен някой кроасан,като ги замествам с плодове.Висок съм 173 и тежа 69-70 кг,ако това има значение.Други мерки не знам,защото не съм се мерил.Протеин или нещо друго досега не съм пил.Общо взето съм в не много лоша форма,преди съм спортувал редовно 7-8 години(футбол) и метаболизма ми е доста бърз.Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен,но все пак ако съм пропуснал нещо само кажете какво :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1