Ново начало във фитнеса . Как , какво и кога да ползвам и каква програма и диета да ползвам ?

06.08.16
12:12

Здравейте колеги :)
Искам да ВИ попитам бихте ли ме опътили на каква посока да тръгна с тренировките , диета и какво да използвам в моя случай . От четири години се занимавам с фитнес но винаги за кратко (2-3 месеца ) . Нямам време защото работя доста и повечето месеци нямам време за нищо . 
Никога не съм се занимавал сериозно с фитнеса , но мисля от тази година от месец септември когато ми почнат лекциите да се освободя от работа и да обърна сериозно внимание тук-там .
Използвал съм всяка година различна фитнес програма от сайта на BB-Team . Диети не съм спазвал  . А за добавки и химии изобщо не съм и докосвал и с пръст защото до колкото ми казват трябва да се мине поне 4 месеца за да влезеш във форма и тогава да започнеш с тях .
Искам да ми обясните :
1 : Каква програма би могла да е добра за мен ?
2 : Каква диета да спазвам ?
3 : Какво бих могъл да използвам за да се развия повече , но да не е прекалено сериозно . В смисъл да се пълня с вода и тн . Просто да е максимално най-близо до чистото развитие .

В програмите си съм наблягал повече на мускулна маса отколкото на оформяне и сила .
Ето малко информация като телосложение и тн  :
На 20 години съм , 90 килограма , височината ми е 185 см . Само за това се сещам ако ви трябва повече информация просто попитайте :) И моля без различни отговори които не се придържат към темата . Благодаря ВИ много колеги :)

06.08.16
13:24

казано от Георги Петров на 06.08.16, 12:12:

1 : Каква програма би могла да е добра за мен ?

1. Тренирай цялото тяло. Поне три пъти седмично. Старай се да подбираш упражненията така, че да имаш повече свободни тежести от машини. Включи и собствено тегло

2 : Каква диета да спазвам ?

Яж предимно чиста и домашно приготвена храна. Избирай ‘’по-полезното’‘, без да си налагаш зверски ограничения.
НЕ гладувай

но да не е прекалено сериозно . В смисъл да се пълня с вода и тн . Просто да е максимално най-близо до чистото развитие .

Не се притеснявай. Това няма как да се случи. Хора тренират цял живот за това ‘’прекалено сериозно’’ и още не са го постигнали :)

Няма пряк път. Няма магически хапчета, универсални диети и ултимативни програми. Трябва посто да ти е интересо и нещата ще се случат.
Прочети малко за програмите в сайта. Избери си нещо. Постни го тук и ще дискутираме. Положи малко усилия и не чакай на готово

успех

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1