На 16 съм и изкам да повиша нивата на тестостерон.

13.08.16
19:42

Здравейте,на 16 години съм и тренирам от 6 месеца,обаче нивата ми на тестостерон за занижени и не мога да направя мусколна маса. Въпросът ми е,да пия ли някакви добавки като д-аспарагинова киселине или други.

Здрасти, как разбра, че нивата ти на тестостерон са занижени?

С кръвни изследвания

14.08.16
09:57

Отиди на лекар. Съмнява ме да ти изпише тест на тази възраст, но може да ти каже нещо полезно не се знае. Хранителни добавки за покачване на тестостерона за съжаление няма.

Carbohydrate

14.08.16
10:19

за да определиш точно нивата на тестостерон, трябва да отидеш 5-6 пъти да направиш изследвания, защото те не са постояни и имат своите пикове и спадове. Например, след интензивна тренировка, нивата на тестостерон се повишават (ако тогава направиш изследвания, ще установиш, че нивата са по-високи от нормалното). След известно време, след такава тренировка, нивата се нормализират и даже спадат. Сутрин, в 6 часа, нивата на тестостерон са високи. След секс - се понижават. При заседнал начин на живот, нивата на тестостерон са ниски....и т.н.
Трябва да направиш няколко пъти изследвания, за да знаеш със сигурност, дали са ниски или не!
Повишаване на тестостерона става със стрес:
1. Интензивни тренировки - всякакви. Това може да са силови тренировки, аеробни тренировки и т.н. Продължително бягане или каране на колело....когато от физическата активност настъпва емоционално напрежение.
2. Моржуване. Обливане със студена вода. Това и без тренировките, повишава хормоналните нива!
3. Изкуствено, с препарати. Това е за болни вече, подтвърдено, след много изследвания.
за друго не се сещам...

Аз ще напрява изследвания обаче това не е евтино,като бях миналата година ми взеха 60 лева,ако направя 5 6 пъти смятай

14.08.16
14:30

На 16 едва ли нивата ти на тестостерон са в своя пик :)

Carbohydrate

14.08.16
14:42

казано от Иван Запрянов на 14.08.16, 14:27:

Аз ще напрява изследвания обаче това не е евтино,като бях миналата година ми взеха 60 лева,ако направя 5 6 пъти смятай

какво да смятам, ти смятай))....пишеш с някакви заключения вече.....взимал ли си стромба или други глупости

Мнението беше редактирано от Carbohydrate на 14.08.16 14:42.

Не съм зимал стромба или други глупости

Carbohydrate

14.08.16
21:06

казано от Иван Запрянов на 14.08.16, 15:35:

Не съм зимал стромба или други глупости

пусни още един тест за тестостерон и да е в различно време от другия......Ти си на 16 години, кой ти каза, че е нисък? Лекар? В различна възраст, нивата са различни....Най-вероятно, напразно се притесняваш, но пусни още 2 теста и да ги види лекар! А не кварталните гурута и форумни (като мен) такива))

Добре.

24.08.16
14:27

Здрасти,
има как да си повишиш нивата на собствено производство на тестосерон с хранителни добавки. Ще ти дам два примера с неща които работят и няма да имаш никав проблем с това:
1. Магнезий, това е може би най добрто нещо което всеки трябва да взема, доказано е че при определни дози може да се стимулира собственото производство  до 3 пъти. Дозата е 10мг/1кг телесно тегло. Аз лично съм го пробвал
2. Сок от лук (може и глави лук). Чел съм научно изследване от Иран ако не се лъжа, са правили замервания че повишава собственото производство. Веществото в лука което стимулира все още не може да бъде извлечено и да се направи на добавка. Пробвал съм сок от лук да пия, отвратително е!!! Ако ядеш по една две глави лук на ден ще е същото.
Има и други начини, но  мисля, че тези са най-подходящи за теб
Това е моя скромен съвет.

24.08.16
18:52

Изобщо не е 60 лева изследването за тестостерон. Заедно с още десетина изследвания общо ми взеха 9 лева или 16 или нещо такова. Пусках си изследвания преди няколко месеца.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1