Пауза след прием на карнитин?

15.08.16
19:58

Здравейте! Нов съм и предварително се извинявам за евентуално глупавите въпроси, които ще задам, но по-добре да питам... :)
Допреди малко повече от седмица употребявах течен L-Carnitine на Pure Nutrition, от който съм много доволен. Знам, че след месец употреба трябва да се направи пауза. Колко точно трябва да е тази пауза? От това, което чета 2 седмици са достатъчни и понеже вече съм във втората седмица, в която не употребявам L-Carnitine следва да си закупя отново този продукт.
Въпросът ми е същата марка ли да използвам или бихте ми препоръчали да го сменя с някой друг? Наистина съм бос в тази материя и колкото повече чета, толкова повече се обърквам.  Не знам кои са добрите марки на пазара все още...
Благодаря предварително за отговорите и насоките. Поздрави!

Темата беше редактирана от Димитър Михайлов на 15.08.16 19:59.

15.08.16
23:18

Щом си доволен, ползвай си го, защо да го сменяш?

16.08.16
13:27

А какво е мнението ви за ALCAR на Primaforce?

Аз съм доволна от ALCAR-a. Ползвам го предимно сутрин.

16.08.16
20:48

А може ли да питам в какво се изразява доволността ти от л-карнитина? Какво усети като го пиеше?

17.08.16
08:15

Всъщност аз не знам дали удовлетвореността ми от Л-Карнитина се дължи на него... Започнах да се занимавам с това да ходя на фитнес и да оправя хранителния си режим преди около 2 месеца. Първият месец не съм приемал Л-Карнитин - само хранителен режим и тренировки. Резултатът беше -4 кг.
В началото на втория месец си купих Л-Карнитин, пиех го, продължавах да спазвам същия хранителен режим и същия режим на тренировки и резултатът беше -10 кг. Не знам дали се дължи на него, но аз реших, че е помогнал. :)
Вече втора седмица не го пия, спазвам си режима и тренировките, а килограмите не мърдат. Затова реших пак да си взема.

17.08.16
14:56

Мда, и моя въпрос имаше за цел да те накара да се замислиш дали точно л-карнитина е бил причина за добрите ти резултати. Аз самия съм ползвал на няколко пъти л-карнитин и не съм видял никакъв ефект (освен като че ли малко по- голямо желание за трениране, но то спокойно може и да е било плацебо ефект). Така както го казваш с цифри, наистина изглежда впечатляващо. 10кг за месец е направо фантастично постижение. Иначе няма преки научни доказателства че л-карнитина влияе директно отслабването. Моя съвет (от обща култура) е да си изчакаш там колкото пише че трябва да почиваш от прием и да подновиш и да се наблюдаваш. И да не помага, със сигурност няма да ти навреди ако го вземаш по препоръчаната схема и количества. А пък ако забележиш пряка зависимост и наистина без него не сваляш, а с него постигаш забележителни резултати - ами поздравления, намерил си си личния Светия Граал на отслабването.

17.08.16
15:43

Ще видя какви ще са резултатите ми с втория прием на Л-Карнитин, който вече поръчах и днес пристигна (изненадващо бърза доставка от вчера за днес) - ALCAR на Primaforce.
Тук идва другия ми въпрос, а именно каква да е паузата преди да започна да го приемам.

17.08.16
16:34

Популярния начин циркулиращ в интернет, който съм срещал за прием е 2 месеца приемаш, месец-два почиваш. От друга страна в сайтовете с изследвания не са чували за такава схема. На опаковката на производителя няма ли указания за ползване?

Чети тук ако ти се занимава в детайли:

https://examine.com/supplements/l-carnitine/

Мнението беше редактирано от Димо на 17.08.16 16:35.

17.08.16
16:56

Аз ако мога да ги разбера...
На опаковката от производителя пише:
- Препоръчителна доза: 1-3 лъжички на ден. Не надвишавайте 3 лъжички дневно. Предполагам се има предвид мерителната лъжичка, която би следвало да е вътре в кутията.
На етикета, който е на български и е лепнат отгоре пише:
- Една доза 1 път дневно. Да не се превишава препоръчителната дневна доза!

В линка, който ми посочи:
- L-carnitine is supplemented daily

Допълнително на опаковката пише, че една доза е една мерителна лъжичка, която е 0.5 гр. Значи максимум на ден според производителя - 3 лъжички или 1.5 гр.
Аз от течния пиех по 4 гр. на ден... Буквално се обърках! :)

Иначе никъде не пише колко време да се приема, колко да се “почива” и прочие...

Мнението беше редактирано от Balth на 17.08.16 16:56.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1