Имам нужда от мнения и съвети?

Здравейте,  няма да се представям, предполагам че всички ме помните! Пускам тази тема, не с цел да се оплаквам, както правих по рано, а с цел да чуя и други мнения. Накратко, боря се с заболяването си от 16 годишен. Първоначално, ме поставиха диагноза, обсесивно компулсивно разтройство. Зобаха ме 5 години с шепа антидепресанти, от които усещах само страничния ефект. Лежах втори път, през 2014 в същата клиника и този път ми поставиха, диагноза параноидна шизофрения. Смениха шепите антидепресанти с транквиланти. Има известно подобрение, но не е задоволително. А сега, като цяло за проблема, първо, ужасно ми е отпаднало, не мога да работя повече от два часа на ден, мина ли тази граница, буквално свършвам в спешна помощ, получавам мускулни спазми, вдигам кръвно и губя равновесие, всичко това се случва когато се претоваря. Трудно ми е да спя, будя се през 2 часа, сънувам кошмари, будя се твърде рано. Понякога чувам не реални гласове и  имам не реални помисли, както и халюцинации. Гласовете, са свързани с теглото ми, виждам се огромен в огледалото, а дефакто съм 172 см 59 кг, но не съм доволен от теглото си, страхувам се от сладкото и тестяното и всякаква джънк фоод, ако съм някъде на вън, предпочитам да гладувам, от колкото да се наям с пица, после гласовете и чувството за вина, няма да ме оставят с часове. Освен това имам и ставни болки, по цялото тяло, от врата до коленете, както и в мускулите, също и някой стави пукат, интересното е че когато взема бензодиазапиново лекарство, ксанакс, диазепам, ставните болки минават. Другия проблем е че нямам никакъв усет, не знам кога да спра да се храня, не знам кога да спра да пуша, не знам кога да спра да пия вода, стигъл съм до 12 литъра вода на ден. Ето какво съм предприел, за храната използвам електронна везна и си тегля порциите, за да съм сигурен, че не преяждам, ако понякога изпитам вълчи глад си слагам 500-600 гр салата от домати и краставици или зеле и морков, маруля и тн за да не е брутално преяждането. Не съм доволен от лечението си, първо лекуващият ми психиатър, казва, че не е нормално да си тегля проциите и че не е нормално, да ям кафяв ориз и пълнозърнест хляб и че това трябва да се промени, а това смятам, че ми е най малкия проблем, познавам поне още пет трениращи, които ня ядат бял хляб и ползват електронна везна, също ми е и много трудно да общувам с хора, искам да общувам но не мога седна ли на заведение с някой и всякаш мозъка ми блокира и не мога да обеля и дума. Заради ставните болки, съм се ограничил само до лицеви опори и набирания, преди ги правих по 5 пъти седмично, 5 серии лицеви и 5 серии набирания, но започнаха болки в задното рамо, широките гръбни мускули и гърдите, което не е нормално, лостаджиите, правят много по обемни тренировки 5 пъти седмично и нямат проблеми. Заключение:Ще търся мнение от втори специалист, някой знае ли нещо за професор Вихра Миланова, чувал съм че специалноста и е била шизогрения, мисля да се посъветвам с диетолог, да отида на ревматолог, да отида на гастроентеролог защото имам и доста стомашни проблеми и не съм сигурен, но мисля че се казваше кинезетерапевт, да определи точна програма за мен! Целия септември с това ще се занимавам, целия септември. От сега нататък, ще съм стриктен в дневника си! И пак казвам не искам да се оплаквам, просто искам съвет да ли съм тръгнал по правия път! Благодаря предварително! :)

Carbohydrate

15.08.16
20:31

Общувай тук! Пиши, когато те наглегнат разни чувства ;)...Нищо не разбирам от заболяването ти, но предполагам, че всичко случващо се с организма ти, е вследствие хапчетата, които взимаш...трябва ти баланс и ти май вече се ориентира от какво има нужда организма ти...Има нужда от храна, движение, изчистване, хормони,.....Имам качени тук таблици, които магат да ти помогнат с изчисляването на необходимите калории и съставяне на здравословно меню...
Бих те посъветвал да тренираш и се хранеш така: след като си направиш хранителен режим, който отговаря на твоя организм, направи и едно малко проучване за храненето ти до сега. Това е много важно. Записвай сега с какво и по колко се храниш, преди да почнеш режима. Ако излезе, че се храниш много под нормата ти, то тогава НЕ увеличавай рязко калориите. Трябва да се прави постепенно. Пиши тук, ще ти помогна. Същото е и за тренировките: почваш постепено, без да бързаш. Тук, НАЙ-важното е постоянството, да учиш организма си!!! Същото е и с храната! Представи си, че си учител, а организма ти е ученик....Постепенно, ден след ден, ще увеличаваш натоварването. НО трябва да почнеш от съвсем малко. Тук, пак ще ти помогна. Трябва да знам какви ти са възможностите, като серии, повторения, дни и т.н......
Също така, можеш да се учиш, като четеш разни теми,..кой знае, може да ти хареса и да станеш специалист ;).......)

Много ти благодаря за бързия отговор, започнах от тази вечер дневника си от начало, ще описвам подробно как се храня и съответно ще се уча от грешките си посочени ми от вас, силовите ми постижения са ми максимален брой лицеви опори 17 максимален брой набирания с широк надхват пред гърди 8, като всички пъти брадичката ми минава лоста иначе за тежестите съм много зле, интересното е само че за гърди два дъмбела по 8 кг ме мъчат и правя 3-4 повторения, а когато сгъвам за бицепса, със същите килограми нямам проблем да направя 6-7 повторения на серия, ще гледам до постна някой клипове тази седмица в дневника си за да видите по обстойно. Благодаря отново! :)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1