Нуждая се от помощта Ви !

18.08.16
18:52

Здравейте, нов съм във форума и се нуждая от малко помощ . :)
16 години, 66 кг, 183 см.
Тренирам от 1 година и половина, като от 3 месеца тренирам сериозно .( без добавки, лек хранителен режим)
В момента тренирам сплит “Горна-Долна част”.
Понеделник- горна.
Вторник- долна.
Сряда- почивка.
Четвъртък- горна.
Петък- долна.
Събота,Неделя- почивка.

Подходяща ли програма за мен ?  .( Ще кача снимка на прогреса ми).
И също така трябва ли да качвам килограми ?

Здравей.

Не става ясно как точно тренираш - това не е описание на програма. :)

20.08.16
10:29

Може и в събота да добавиш още една тренировка, ако се чувстваш готов (горна част, изоставащи части, стречинг, лостове, спринтове - ти прецени). Според мен трябва да качиш килограми (lean bulk е най-удачния вариант, но при някой хора dirty bulk + лек cut дава по-добри резултати, зависи от тебе и колко се натискаш в тренировките). Пробвай на Candito 6 седмичната програма (пак е базирана на горна/долна). Аз съм я правил 5 пъти и направих невероятни резултати (с калориен излишък).

01.09.16
23:58

Добре... Ти сам не знаеш какво искаш :-D Как да му се не знае може някой да ти препоръча програма или каквото и да е било без да знае какво искаш. Напиши си програмата... Горна-Долна част не въши много работа ако искаш препоръки. Хранителния ти режим също е важен - лек какво точно означава?

Ако приемем, че се храниш сравнително нормално без буклици (или поне не много) то пак трябва да решиш какво искаш. Да качиш килограми или да запазиш тези.. При всички случай още 5-6 кила ще ти дойдат добре, но все пак. При равни други условия ако тренираш по същия начин или на същия принцип и просто увеличиш приема на храна ще качиш килограми. Друг е въпросът с какво се храниш и какво точно ще качиш в следствие на това.

:-)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1