Стегнат и релефен корем

Здравейте! Нова съм тук. Нека се представя: Маргарита, на 15 години, занимавам се с фитнес от няколко месеца.

Харесах си едно тяло, което ще се радвам да постигна (виж снимката). Може би генетика, или малко подкожни мазнини? Ще се радвам да чуя и Вашите мнения!

Ако намаля % мазнини и тренирам повече корема, ще се получи ли?

Темата беше редактирана от Маргарита Цветанова на 27.08.16 16:54.

26.08.16
13:34

Не може да постигнеш тялото на някой друг просто, защото всеки човек си е с различна генетика. Може да постигнеш нещо подобно, но никога абсолютно същото. Ако оставим генетиката на страна - това на снимката си е нисък процент подкожни мазнини и тренировки. На въпроса ти - да коремът ти ще изглежда добре ако намалиш подкожните мазнини и започнеш да тренираш. За справка - това според мен са 12-15%.

Теди Илиева

26.08.16
13:47

казано от Бобката на 26.08.16, 13:34:

За справка - това според мен са 12-15%.

... което е доста трудно за постигане или поддържане от жена. Вероятно снимката е на модел в състезателен период или дехидратирана за фотосесията. Прави впечатление, може да служи като идеал/мотивация за начало. Плосък и стегнат корем се прави с корекция на храненето, не се постига с безчет коремни преси.

казано от Маргарита Цветанова на 26.08.16, 09:01:

Здравейте! Нова съм тук. Нека се представя: Маргарита, на 15 години, занимавам се с фитнес от няколко месеца.

Харесах си едно тяло, но не знам как да го постигна (виж снимката). Може би генетика, или малко подкожни мазнини? Ще се радвам да получа повече информация.

Здравей и добре дошла тук. :)

Не знам каква е изходната ти позиция, дали имаш много излишно тегло и т.н., но ето какво ще ти кажа:

- на 15 си и тренираш едва от няколко месеца. Продължавай да тренираш, да се храниш добре и разумно (да не гладуваш), да си енергична, да се радваш на стъпките, с които самата ти напредваш;
- харесвай своето тяло, не се стреми да бъдеш някой друг, защото това винаги ще води до разочарования; старай се да постигаш своя по-добра версия и празнувай личните си успехи (без значение колко далече са от успехите на някой друг например);
- тренирай цялото тяло.

Защо не си направиш дневник тук? :) Така ще стане ясно какво точно правиш, а и можеш да получаваш подкрепа, насоки за нови знания и т.н.

Carbohydrate

26.08.16
22:12

казано от Маргарита Цветанова на 26.08.16, 09:01:

Харесах си едно тяло, но не знам как да го постигна (виж снимката). Може би генетика, или малко подкожни мазнини? Ще се радвам да получа повече информация.

Супер....ще се получи, проблема е там, че вместо да порастваш и заздравяваш организма си, ще се спаружиш и ще се разболееш (може да увредиш и органите си)...Може да не ти дойде менструацията изобщо, а ако е дошла, да изчезне ..със всичките последствия....ако те устройва това....

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1