Спрях да ям

23.09.16
11:15

Здравейте! (На 17г съм) Преди седмици започнах да следя храненето си и да ям по-6 пъти на ден щото съм много слаб но всичката тая храна за която се говори че трябва да ядем ми омръзна, и сега училището започна и сутрин в училище ям Сандвич понеже няма кво друго!  Кат си идвам 12/13ч  чудя се кво да ям и понякога оставам гладен вчера ядох в 14:00 и чак в 21:00 ядох и това защото не знам вече какво да ям помогнете ми със съвети, включително дали е добре да почвам да си ям квото искам като Mcdonalds или дюнери,но ако не е редно тогава какво???

Ханш-92. мускул-26/27. Тегло-63,4.
Талия- 80/82
Гръден Кош-86. Ръст:182

Темата беше редактирана от Thomas Dimitrov на 23.09.16 11:18.

Заглавието на темата ти е много подвеждащо.
Във всички останали теми, които си пускал до този момент тук, ти се дадоха насоки какво да ядеш.

Явно няма да стане така, затова ще изброя някои храни, а ти сам преценяваш кога да ги ядеш и колко пъти на ден. Има и една статия тук “какво да ям, когато съм на училище” - потърси я чрез търсачката в сайта.

Бях ти предложила да си избереш рецепти в раздела, но ти каза, че нито една не ти харесва, така че не мога да помогна по това направление.

Месо: свинско, пилешко, телешко, агнешко и т.н.(цели или на кайма), можеш да включваш и черен дроб (свинския може да стане доста вкусен)
Риба: скумрия, херинга, пъстърва + морски дарове (ако обичаш)
Яйца: варени, на омлет, бъркани...
Млечни продукти: кисело и прясно мляко, сирене, кашкавал, извара, краве масло

Ориз, картофи, царевица, пълнозърнести изделия (хляб, паста), боб, леща, нахут, просо, жито и т.н.
Плодове (сезонни)

Зеленчуци (сезонни - яж сурови, печени, варени, задушени и т.н.)

Олио - зехтин, орехово, сусамово и т.н.
Ядки (орехи, бадеми, кашу и т.н) и ядкови масла (тахан).

Carbohydrate

23.09.16
11:29

1. Свари си яца - 10 броя. Те могат да стоят няколко дена.
2. Кисело мляко
3. Прясно мляко
4. Вари си пилишки гърди - Нарязваш ги на линтички задължително и ги слагаш във вряща вода подсолена. Варят се 5 минути.)))
5. Овесени ядки. Това е източник на хубав въглехидрат. Ядат се сурови без накисване. Само ги сплакваш няколко пъти. Могат да се ядат целия ден.
6. ЯБЪЛКИ. Взимаш в училище 2 бройки. Преди тяп непосредствено си вземи овесени трици с вода. Продават се пакетчита в Била по 100 г май...
7. Орехи/бадеми. Взимаш пак в училище и приемаш по 10 бадема между ябълките. Разпредели приемането равномерно, не да изядеш всичко на един път!
....виж колко много неща има...а за зеленчуци пък да не говорим...
сега още ще ти напишат ;)

23.09.16
11:31

казано от Carbohydrate на 23.09.16, 11:29:

2. Кисело мляко
3. Прясно мляко
4. Вари си пилишки гърди - Нарязваш ги на линтички задължително и ги слагаш във вряща вода подсолена. Варят се 5 минути.)))
5. Овесени ядки. Това е източник на хубав въглехидрат. Ядат се сурови без накисване. Само ги сплакваш няколко пъти. Могат да се ядат целия ден.
6. ЯБЪЛКИ. Взимаш в училище 2 бройки. Преди тяп непосредствено си вземи овесени трици с вода. Продават се пакетчита в Била по 100 г май...
7. Орехи/бадеми. Взимаш пак в училище и приемаш по 10 бадема между ябълките. Разпредели приемането равномерно, не да изядеш всичко на един път!

Тези умишлени ли са? :Д

Carbohydrate

23.09.16
13:24

казано от Juls на 23.09.16, 11:31:

казано от Carbohydrate на 23.09.16, 11:29:

2. Кисело мляко
3. Прясно мляко

Тези умишлени ли са? :Д

пакетчетата? да, продават се...какво значи умишлени?

24.09.16
23:00

Спазвай стриктно най-строга зърнена диета. :D И ще видиш колко бързо ще качиш килограми.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1