Броене на калории или нисковъглехидратна диета

27.10.16
23:34

Здравейте,
имам нужда от малко помощ. Искам да отслабна с 5,7кг,но ми трябва помощ с храненето. Нужно ли е да си броя калорийния дневен прием,че да отслабна или ще е по-добре да мина на нисковъглехидратна диета? Също така има ли как да отслабна като ям през 90% от деня здравословна храна и да си позволя примерно една вафла или една редица шоколад на ден или трябва да броя калории?
Благодаря предварително :)

28.10.16
09:15

Най-добре си брои калориите защото и на нисковъглехидратна диета пак трябва да си в калориен дефицит.
Ако си на минус с калориите може и само вафли да ядеш и пак ще отслабваш(макар и да не е оптималния начин). Определи си приема и извади от него протеина и малко полезни мазнини, а останалото свободо си го изяж под формата на шоколад и т.н.

28.10.16
14:09

По- строг вариант на нисковъглехидратната е по- лесна за спазване ако не ти се броят калории. Спокойно можеш да не броиш калории ако ядеш само месо и зеленчуци. Просто е трудно да направиш много калории с мръвки, броколи и марули. И от икономическа, и от чисто практична гледна точка. Кило месо и 3 кила марули на ден не се поглъщат лесно, а накрая пак си около 2000 Ккал. Докато с понички, вафли, солети и шоколади, пък дори и филии хляб с масло лесно можеш да направиш в пъти повече.

06.11.16
10:26

Благодаря за мненията ви, ще гледам да си броя калориите,но да не ме успокоява факта,че мога да ям колкото си искам вредна храна стига да съм в дефицит т.е. ще гледам да ям здравословно.

06.11.16
18:29

Здравейте,въпросът ми е има ли как да не си броя калориите,а да ям  здравословно,но като примерно един ден се изложа и ям нещо вредно да вкарам повече кардио?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1