Достатъчно ли тренирам?

25.11.16
22:31

Здравейте!
Нов съм в света на фитнеса.Тренирам от 3 месеца като тренирам 3 пъти седмично(понякога и 4). За бицепс/гърди правя около 6-7 упражнения по 3 серии(не знам дали е достатъчно). Тренирам крака 1 път на 2 седмици. Приятели ме посъветваха да си купя креатин(пих го 1 месец и го спрях преди 2-3 дена). Целите ми са да натрупам маса и релеф. На 18г съм и съм 73 кг.

Моля за съвети от хора , които разбират!Мерси предварително!

казано от Ivan Petrov на 25.11.16, 22:31:

Здравейте!
Нов съм в света на фитнеса.Тренирам от 3 месеца като тренирам 3 пъти седмично(понякога и 4). За бицепс/гърди правя около 6-7 упражнения по 3 серии(не знам дали е достатъчно). Тренирам крака 1 път на 2 седмици. Приятели ме посъветваха да си купя креатин(пих го 1 месец и го спрях преди 2-3 дена). Целите ми са да натрупам маса и релеф. На 18г съм и съм 73 кг.

Моля за съвети от хора , които разбират!Мерси предварително!

3-4 пъти седмично е добре.

6-7 упражнения за гърди и бицепс е много, за гърди прави 3, най-много 4 упражнения, за бицепс 1-2 и се фокусирай върху правилна техника и прогресивно покачване на работните тежести.

Крака веднъж на 2 седмици е несериозно :D Знам, че е досадно да тренираш крака, но няма как да изградиш силно тяло без силни  крака, така че си отдели един ден за тях всяка седмица и ги тренирай съвестно.

Добавки, ако ти се взимат, взимай, но основното е да се храниш правилно - набавяй си нужните белтъчини и избягвай мазни храни/джънкове. Успех!

Мнението беше редактирано от Иван Илиев на 26.11.16 11:42.

28.11.16
18:06

Взех си и протеин.Да свърша с креатина и тогава ли да го почвам или направо протеина?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1