Режим на хранене с цел покачване до изпипване

добър вечер.бихте ли ми помогнали или корегирали там където греша.на 33години съм висок 172см,и тежа 62кгне пуша,олкохол рядко.работя по 36ч седмично работат не е тежка.спя средно по 7-8ч.винаги ми е било проблем това с покачването на килограми последно бях 65кг 2004г.бивш акробат и колоездач.видими плочки на пресата макар и с малко подкожна мазнина и оформени гърди.започнах от месец да чета начини на качване на килограми и храни спомагащи и така смених коренно режима си на хранене като се старая да се храня на всеки 4ч наблягам на макароните,яйцата(по 30 на седмоца)зелени маслини,кафяв ориз,мляко млечни продукти,бяло месо,риба,плодове и зеленчуци.от седмица вземам и  суроватъчен протеин (първи в класацията на топ 10 за 2016г)колко е нормално да кача за месец според вас по инфото по горе.дайте някакви по подробни насоки кое след кое да ям или като меню знам ли?ще започна й фитнес просто го отлагам малко за да не загубя и малкото което съм качил.целта ми е поне 70кг за момента.попаднах на статия по която си мисля че може да съм ектоморф така ли е или греша.благодаря предварително

Темата беше редактирана от Димитър Михайлов на 31.12.16 08:19.

Carbohydrate

31.12.16
08:27

Здравей! И от какъв зор, така да се каже, тялото ти ще реши, че трябва да увеличи мускулната си маса?! Това, че ще го тъпчеш с разни полезни за теб храни, съвсем не означава, че ще се увеличи мускулната ти маса, нали разбираш. Това е процес, който включва много необходими условия - качването на ММ.
Понеже си хипертрофирал мускулите за да са издържливи то е нормално да не качваш ММ......Ще трябва да тренираш бързите мускулни влакна, които правят мускула по-голям.....

Веднъж да съм съгласен с Васко.....трябва да тренираш яко, ако искаш да покачиш ММ. Тя няма да се покачи само с ядене. Яденето спомага за възстановяването и изграждането на ММ, но преди това трябва да има тренировка, която да започне процеса ;)

благодаря за отговора.аз мислих че първо трябва да кача килограми и след това да започна с фитнеса ида обръщам в ММ.бихте ли ме насочили с какви опражнения да започна за начало

Carbohydrate

31.12.16
16:09

казано от Христо Николов на 31.12.16, 16:00:

благодаря за отговора.аз мислих че първо трябва да кача килограми и след това да започна с фитнеса ида обръщам в ММ.бихте ли ме насочили с какви опражнения да започна за начало

на форума има много програми, които можеш да правиш....избери си някоя и я прави, а като ти омръзне, просто сменяш....

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1