Помощ при качване на килограми след две операции от херния

31.01.17
10:27

Здравейте!
Пускам нова тема, защото не намерих нищо да се припокрива с моя случай. Висок съм 178 см. и в момента тежа 59 кила. Искам да кача килограми и да стана поне 71 кг. Искам да опиша накратко какво правя последните две седмици като тренировка и хранене и да ми кажете, ако е възможно къде греша.
Първо искам да каже, че 2014 ми направиха две операции от херния заради двустранна ингвинална херния. Знам какво препатих и вече съм изключил каквито и да е занимания със щанги и други железа. Насочил съм се към тренировки със собствено тегло и ми се отразяват доста добре, усещам напрежение в мускулите.
Така тренирам 4 пъти в седмицата с упражнения със собствено тегло като четвъртия ден е само корем и 20 мин. бягане. Тренирам вторник, сряда, петък и неделя. Не са интензивни тренировки с около минута почивка между сериите.
Яденето ми е следното. Едно и също е всеки ден, защото още не са ми омръзнали нещата и мога да си ги приготвям сам. Вече две седмици съм на такова хранене.
8:00 - овесени ядки 50 гр., прясно мляко 150 гр., един банан, лъжица мед
11:00 - пилешка пържола 100 гр., 150 гр. картофи варени, 400 гр. таратор.
14:00 - плодова салата банани, манго, фурми общо около 300 гр. или кисело мляко плюс един банан
16:00 - един или два банана
19:00 - свинска пържола 100 гр. с ориз 150 гр. плюс някаква зелена салата 200-300 гр.
преди лягане 30-40 гр. бадеми или фъстъци.
За две седмици паднах от 62 кг. на 59 кг. и не мога да си обясня. Вчера си поръчах протеин ISO WHEY Biotech USA и ще го добавя към диетата.
Моля някой да ми каже къде греша?
Благодаря!

31.01.17
13:23

Няма смисъл да изреждаш подробно колко фъстъка и колко лъжици мед си изял.
За да качваш трябва да ядеш над 2500 калории. Ти в момента колко калории приемаш?

31.01.17
14:02

В момента ги смятам около 2200 някъде на ден.
Сметнах и преди да започна диетата съм приемал около 1400-1500 на ден.
Малко много ми идват сега тия калории, усещам глад, но когато започна да ям ми се повръща направо. :)
Ако може да дадете и съвет как да се справя с това, да ям без да ми се яде ще бъда благодарен.

31.01.17
17:07

казано от A Turlakov на 31.01.17, 14:02:

В момента ги смятам около 2200 някъде на ден.
Сметнах и преди да започна диетата съм приемал около 1400-1500 на ден.
Малко много ми идват сега тия калории, усещам глад, но когато започна да ям ми се повръща направо. :)
Ако може да дадете и съвет как да се справя с това, да ям без да ми се яде ще бъда благодарен.

Здравословния начин е просто да свикнеш с мисълта, че трябва да ядеш повече и да си продължаваш така с “чиста” храна.
Можеш да си вземеш един буркан фъстъчено масло и между всяко хранене да хапваш по една голяма супена лъжица. Бам - вече си с 4-500 калории отгоре.
Нездравословния е да ядеш висококалорични храни като бекон, кашкавал, блажни мръвки, хляб, паста, ядки и т.н.
Като човек, който иска да качва няма нужда да ядеш безвкусни варени картофи - можеш да си позволиш и да са пържени или печени с мазнина. Можеш също да намалиш храната която е богата на фибри и да я заместиш с нещо по-боклучиво. Вместо овес някаква захаросана зърнена фашкия. Салатата също е обемна - намаляш я и заместваш с нещо друго. Някоя вафла и шоколад ще вкараш и си ти.

Чудя на хора като тебе. Мога да вкарвам по 3500 калории на ден like its fucking nothing.

Carbohydrate

31.01.17
20:55

даже да се заредиш с 5000 калории, това не е никаква причина за покачване на мускулна маса! Мускулната маса се покачва само при едно условие, ако организма реши, че има нужда от нея. За целта, той трябва да усети, че сегашната не му е достатъчна. За да накараш организма да разбере, че не е достатъчна, трабва да го вкараш в режим “не справяне със работата”, за да може да надгради....А това е физическо напрежение, което сигурно ти е противопоказано.....Ще трябва да внимаваш с това! Ще става бавно!

31.01.17
21:37

Здравей! Коментарът ми най-вероятно няма да е отговора когото търсиш с тази тема, но като човек, който също е преминал през две хирургични интервенции заради двустранна ингвинална херния ще си го позволя.
Предполагам, че по време на операциите са ти поставени т.нар. синтетични платна, ако е така и имайки предвид факта, че това се е случило през далечната вече 2014г. спокойно можеш да включиш и упражнения с тежести в тренировъчната си програма. Хубаво е това да става постепенно, като разбира се следиш за коректното изпълнение на упражненията, адекватния обем и килограми.
При мен проблемът след операциите беше наднорменото тегло. Поднових тренировки 6 месеца след втората операция, като  тогава заложих изцяло на упражненията със СТ и бягания. Постепенно обаче започнах да включвам и упражнения с тежести. Обърнах и особено внимание на мускулите на ядрото.
Смятам, че при проявени достатъчно търпение, дисциплина и здрав разум човек може отново да тренира с тежести след подобна операция. За себе си мога да кажа, че общия обем като тонаж вдигнати щанги (най-общо казано), който съм вдигнал е много повече след операциите, отколкото преди тях.
Не казвам, че задължително трябва да започнеш да правиш упражнения с тежести, но ако това ти харесва и може да ти помогне в постигането на целите, можеш да ги включиш в програмата си.
Поздрави и успех с целите! :)

12.04.17
14:18

Пак съм аз след три месеца. Яко лостове и упражнения със СТ правя все още. Вече съм 64 кила с 9% подкожни мазнини. Заздравявам яко ядрото. Не мога да правя набирания все още и ги замествам с австралийски такива. Все още усещам напрежение в корема при обикнивено набиране и ги избягвам. В момента съм на антибиотик заради вирус и не съм тренирал десетина дни. Нямам търпение пак да се върна на лостовете. Ям правилно по около 2500-3000 калории на ден. Вече не е трудно организма свиква. Спането му е майката обаче, не по-малко от 8 на ден трябват. Качих в бедрата, прасеца, гърба и трицепса най-много. Бицепса и гърдите изоставст нещо, но ще работя и там. Трябва постоянство и дисциплина. За хранителни добавки ползвам само WHEY и мултивитамини ежедневно плюс омега 3. Скоро взех и CRYOCELL на Евърбилд. Чувствам се добре, нека всеки който е минал някакви хирургически интервенции да не се предава и да спортува яко, тъй като там е истината!

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1