Л-карнитин ?

Здравейте! Аз съм на 16г. възраст и тежа 57-58кг. .В началото на годината бях 63кг.  Спазвам лек хранителен режим(не ям хляб, пържено, свинско, мазно. На училище поради беден избор на храна ям някакви плодове  и кисело мляко). Тренирам основно след училище. Имам си и програма, но не правя кардио(може би и това ми е проблема). Та да минем по същество, имам коремни мазнини, които не мога да махна каквото и да правя. Препоръчаха ми Л-карнитин, съчетано с тренировка имало ефект. Обаче ме е страх, че след като спра да го приемам ще има йо-йо ефект. Та исках да попитам за някакъв съвет, защото не съм много запозната с тези работи(предпочитах си нормално изчистване на мазнините с тренировки, смъкнах около 5 килограма, но коремните мазнини така и не изчезнаха) ПОМОЩ!!

Темата беше редактирана от Ивета Ангелова на 09.05.17 12:13.

Здравей!

Колко си висока?
Опиши подробно храненето си за последните 3 дни.
Сподели повече и за тренировките си. Не е проблем по принцип, че не правиш кардио.

Колкото до л-карнитин, ползвай търсачката в сайта и ще намериш много полезна информация, като например тази (виж абзаца за ролята в спорта).

Висока съм 172см. 
Тренировката за стомаха ми е в петък отделила съм си цял ден изцяло за стомаха. Те са разнообразни, не мога да ви ги обясня, защото не знам найменованията им. Коремни преси 20х4, планк 1.30-2.00мин.х 2 , повдигания на краката в легнало положение и т.н. Усещам стегнат стомах, но тези мазнини.
Пример за храненето ми : Сутрин овесени ядки с мляко, ябълка и по-късно ориз със зеленчуци и вечерях със салата. Не правя някакви диети, просто отбягвам храните, които смятам за вредни.

09.05.17
20:50

При тези височина и ръст те съветвам най-добронамерено да си преосмислиш нуждите от отслабване. Освен това, като човек, който е пил Л-карнитин, ще ти кажа, че това са най-тъпо похарчените ми пари. Евър! хОди си купи обувки или нещо, което харесваш.

На първо време прочети темата за съставяне на хранителен режим във форума, колкото да добиеш представа коя храна какви хранителни вещества ще ти достави. После включи малко повече протеин в менюто си, спрямо твоите вкусови предпочитания, а после се захвани със спорт, който харесваш. Малко търпение и нещата би трябвало да започнат да се движат накъдето искаш.

Благодаря много за съветите.
Ще прочета за хранителния режим и се надявам поне да лятото да махна излишните мазнини. :* 🙂

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1