Покачване на ММ

05.08.17
16:19

Здравейте хора!
Искам да покача мускулна маса защото на нищо не приличам, но имам един въпрос относно храненето.
Тренирам от 1 седмица
182 см 63 кг 17 години.
Изчислих с някакъв онлайн калкулатор че ми трябват около 3000 калории на  и около 150 грама протеин на ден за да почна да покачвам ММ, днес започнах да се храня по усилено ядох 5 пъти до вечерта ще станат 7, изчислих си калориите протеините мазнините и въглехидратите в менюто за деня и се оказаха доста повече от колкото уж ми е нужно та въпросът ми е може ли да ми стане нещо приемането на толкова много хранителни вещества?И също имам ли нужда от креатин и гейнер за да знам дали да си закупя?
Благодаря предварително хранителните стойности които ще са написани по долу са изцяло от храната която изядох днес без хранителни добавки и тн,пресметнах ги с този калкулатор не знам колко е верен. https://www.zdravoslovno.com/calculators-calorie-counter

4200 калории
270 грама протеин
140 грама мазнини
470 грама въглехидрати,

снимките са за да имате някаква представа отношение ръст тегло

Темата беше редактирана от smfAndreew на 05.08.17 16:21.

Carbohydrate

05.08.17
17:25

3000 калории ще ти са много даже, ама айде))
Това е приблизително съотношение на Б/М/В

06.08.17
19:42

казано от smfAndreew на 05.08.17, 16:19:

Здравейте хора!
Искам да покача мускулна маса защото на нищо не приличам, но имам един въпрос относно храненето.
Тренирам от 1 седмица
182 см 63 кг 17 години.

та въпросът ми е може ли да ми стане нещо приемането на толкова много хранителни вещества?И също имам ли нужда от креатин и гейнер за да знам дали да си закупя?

Това, което може да ти стане от прекаляване с храна и то след месец-два е да ти се скрият оформените плочки и да натрупаш малко повече мазнини по корема и бедрата. Разбира се ти ще го усетиш навреме и ще коригираш калориите леко надолу.
Креатин може да се взема след няколко месеца редовни тренировки и след като си стигнал застой в силовите резултати и си зациклил на едни и същи използвани тежести за продължително време. А за гейнър е по твоя преценка, когато решиш и при добри финансови възможности. Но не очаквай чудеса само от една изпита опаковка.

Carbohydrate

06.08.17
19:46

казано от Миро на 06.08.17, 19:42:

Здравейте хора!
Тренирам от 1 седмица
182 см 63 кг 17 години.

та въпросът ми е може ли да ми стане нещо приемането на толкова много хранителни вещества?И също имам ли нужда от креатин и гейнер за да знам дали да си закупя?

Креатин може да се взема след няколко месеца редовни тренировки и след като си стигнал застой в силовите резултати и си зациклил на едни и същи използвани тежести за продължително време.

по какво прецени, че та това тяло, не е тренирал изобщо))

06.08.17
20:08

казано от Carbohydrate на 06.08.17, 19:46:

Ето по това:

Тренирам от 1 седмица
182 см 63 кг 17 години.

Четете внимателно пуснатите теми. 🙂

Carbohydrate

06.08.17
20:12

казано от Миро на 06.08.17, 20:08:

казано от Carbohydrate на 06.08.17, 19:46:

Ето по това:

Тренирам от 1 седмица
182 см 63 кг 17 години.

Четете внимателно пуснатите теми.

значи, пусналият темата е феноменален))), без тренировки има гръб, гърди))....чакай, може да е от физическа работа - Конан, където го дават да върти 20 години една мелница))))

06.08.17
20:29

казано от Carbohydrate на 06.08.17, 20:12:

значи, пусналият темата е феноменален))), без тренировки има гръб, гърди))....чакай, може да е от физическа работа - Конан, където го дават да върти 20 години една мелница))))

Възможно е. На едно момче от форума му препоръчах през лятото земеделска работа (има роднини на село), от нея доста се заяква. Копане, реголване, права лопата, мотика и прочее. 😄

Освен това момчето може да е тренирало стрийтфитнес. Въпреки, че аз съм много скептичен и подценяващ стрийта. Все пак на 100 или хиляда лостаджии, може да се намери поне 1 с добра генетика, който е постигнал прилични резултати и що годе оформени мускули на лостовете. По изключение разбира се. 🙂  Всяко правило си има изключения, хаха. 😄

07.08.17
02:44

Благодаря за отговорите и да тренирам Стрийт фитнес 🙂.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1