Желание за прогрес и трупане на умения

Здравейте, от доста време следя форума, но чак сега се престраших да пиша и аз.
Накратко за мен - момче съм на 17 години, тренирам от почти 2 години главно на лостове. Забелязвам, че тук рядко пишат хора, които тренират този спорт и се надявам да бъда приет и да получавам съвети и забележки.
Сега няколко думи за моите цели: първото е да имам оформено тяло като главно искам да натрупам сила и мускулна маса. Отделно цел за мен е постигане на някои определени умения - искам да мога планч, стойка (handstand) и да задържам за по-голямо време предната везна.
Отделно бих казал - че целите ми са по-скоро чисто силови и много ми се ще да получа съвет от хората в този форум какво е по-добре за да трупам допълнителна сила - не се ограничавайте само до упражнения свързани с лостовете.
И сега за да не си помислите, че като повечето лостаджии съм клечав в краката - тренирам и тях - с клекове различни разновидности.
Качвам и една снимка за да придобиете представа какво представлявам.
Мисля да започна да описвам подробно тука как тренирам и какво хапвам за да получавам адекватни мнения.
Сега идва ред и на един може би странен въпрос - понеже изключително много ми допада трибойската методика на трениране може ли да получа повечко информация за нея и евентуално съвет дали е подходяща към моите цели за трупане на сила/

Carbohydrate

17.09.17
18:34

почни да тренираш упражнения на лоста с тежести: набирания, кофички. А за умения: изометрии в упражненията....Тук, няма май такива хора, които да те изкарат там, където искаш, но насоки може да ползваш....

Благодаря ти за мнението - за упражнения с тежести на лоста съм се чудил, но не знаех доколко са подходящи. Иначе за изометриите и по-специфичните си цели - знам, че май ще съм рядкост във форума, но идеята ми е за трупането на сила да получа съвети
И съответно по идеята ми с трибойското трениране - дали е удачно или не и дали би ми пречило или по-скоро ще помогне

Carbohydrate

17.09.17
21:21

с повишаването на своето тегло, ще ти е необходимо около 4 пъти повече сила за елементите! Ако питаш мен - не, не бих тренирал клек, лег и мъртва тяга за лостове, а и не е необходимо. Набирания и кофи със тежест е твоя трибой, плюс елементите...

18.09.17
01:57

Благодаря ти за мнението - значи ще наблегна в момента на набирания, кофи и лицеви с допълнителна тежест.
Интересно клипче адаш
И няколко думи за вчера - първи ден по-сериозно в училище покрай което следобеда беше изцяло почивен и вечерта излязох да се пораздвижа с
8*10 - набирания
6*10 - кофички
8*15 - лицеви
8*10 - клека
отделно упражнявах малко елементи, но понеже нещо бях разконцентриран и си наблегнах на базовата за сила

Мнението беше редактирано от Иван Димитров на 19.09.17 12:26.

Относно гимнастиката - препоръчвам да разгледаш форума на Gymnastic Bodies - там има много информация. В Youtube също има много добри канали - погледни Nile Wilson и Lachlan Walker.

Благодаря ти - това е идейно - за това не съм се сещал. Ще разгледам наистина. Проблемът поне по мои лични усещания е, че ми липсва все още сила и това в доста ме дразни

Вчера много мощна тренировка:
10*10 набирания
10*10 кофички
10*15 лицеви
и 2*7 набирания с тежест - един пичага имаше жилетка с тежести и правих с нея
усетих ги много добре и ме натовариха доста доволно

И въпреки че не попълвах дневника през няколкото дни успях да потренирам, но днес се получи най-добре:
5 макс задържане - задна везна - времето намаляваше с опитите, но на първия около 20 сек
5 макс задържане - предна везна
10 макс задържане - тък везна
10*10 набирания
10*9 кофички
10*20 лицеви- с тежест мисля 15 килограма
10*10 клекове

Вчера беше ден за почивка, в който накрая не издържах и минах покрай някакви лостове наблизо само за 5*8 кофички и 6*10 набирания и си тръгнах.
Днес трябва да ми е  тренировъчен и се надявам след училище да не съм скапан и да успея да се раздам

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1