Фитнес=любов

04.12.17
12:16

Станах фен на тези дневници и реших да се регистрирам и да направя свой такъв за да споделям физическите и психическите си проблеми по пътя към целта си хаха.
А тя е-покачване на мускулна маса чисто и постепенно за което съм наясно, че ще отнеме 5-10 години и нямам проблем с това, даже съм доволен защото се влюбих във фитнеса.😄
Тренирам от 18 месеца, започнах на 62кг, стигнах 75 на си бях мазничък, е сега съм 73-4 но мускула ми е значително повече.Имам мои си лични предпочитания и мнения които не ги смятам за грешни, просто не съм им фен.Те са:

-мразя така нареченото “качвам зимата и лятото се чистя”.Няма смисъл за мен.
-не тренирам за сила!!Изобщо не ми дреме кой колко кляка и колко вдига особено ако е на серии с две повторения.
-не правя вече базовите упражнения.Уважавам ги, правил съм ги но не усещам това което искам от тях, те са за сила и понеже активират повече мускули, не се обръща достатъчно внимание на тези мускули и ме напряга повече психически, а аз искам да напрегна и изморя мускула

Как тренирам:
-в рамките на пет дена за една-
седмица тренирам всеки мускул по два пъти
-следващата седмица тренирам мускулите по един път в рамките от 4 дена.
-като изкарам 8 седмици така, на деветата не пипам нищо, само лежане и след това рестарт.
-по принцип групирам гърди с гръб, бицепс/трицепс,крака/рамо, но има много дни в които тренирам по инстинкт, обичам промяната, голям фен съм на суперсериите и дропсериите
-тренирам винаги 65 минути, и като казвам тренирам,то тренирам-без телефон,не говоря с хора,не сядам защото винаги губя интензитет, постоянен стрес и това е!

Хранене
В тая област съм благословен, мразя да ям тестено и сладко,нямам грам влечение 😄
Ям 600гр пилешко,250гр извара,200 овес с мед,2 банана,две кисели млека,300ml прясно мляко,5 яйца,500гр ориз,понякога малко боб също.Мазнини набавям от сирене и кашкавал по 100гр и от двете.Също така и протеинов шейк сладък след фитнес.Не пия алкохол,сокчета и тн-само вода и мляко.Но най-голямата ми слабост са цигарите, обичам да пафкам 😄
Ето и снимка
http://i67.tinypic.com/2cy1bio.jpg

Темата беше редактирана от Лука Благов на 04.12.17 12:23.

Честит дневник! Надявам се да ти бъде полезен. 🙂

05.12.17
09:14

Ден 1
Събота и неделя лежах активно, така че вчера след работа нормално вече бях полудял за тежести, това нещо е като наркотик 😄 Работя до 19,00 и за щастие фитнеса ми е на три минути пеша защото стане ли 18ч ръцете сами почват да ми се стягат,тялото ми се е адаптирало за това което следва ха ха
Беше ден за ръце което значи точно 50 минути яко вдигане и стрес, много суперсерии и дропсерии с минимални почивки от 40-60секунди
За бицепс имам две упражнения които правя винаги-сгъване с лост и сгъване с дъмбел, другите упражнения са по инстинкт и вкус
-започнах с концентрирано сгъване наведен от седеж 12x10kg
-после сгъване облегнат назад на пейката и ръцете назад 10x10kg
-суперсерия на горните две с по 12,5kg
-нова суперсерия на двете и добавка трето-15 набирания за бицепс
-минах на чукчета и обикновено сгъване с ДБ по 17,5 и 15kg общо 4 серии по 8
-и за финал любимото-дропсетове с лоста 10x43kg,8x38kg,10x28kg.Това общо три серии и вече се чувствах като Хълк Хоган само след 20 минути 😄

Трицепс
-три суперсерии френско 10x43kg с последвало избутване с тесен хват 15x43kg със същия лост
-две суперсерии приведено разгъване с ДБ на пейката 10x17,5kg, след което правя класическото упражнение между две пейки със собствено тегло 20 повторения
-за финал 4 серии дропсетове разгъване надолу с лоста на машина-10x50kg,10x35kg,10x25kg

Доста добра тренировка, ръцете ми са ми сърдити в момента 😄 Винаги като усетя мускулната умора при събуждане ставам най-щастливия,значи всичко е било точно.Днеска рамо и крака,двете ми най-изоставащи части и нямам търпение.Lessgetit!!

Мнението беше редактирано от Лука Благов на 05.12.17 09:15.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1