Метаболизъм

Здравейте на 18 години съм висок съм 185см и тежа 68 кг.Тренирам вече почти от година и , не забелязвам почти никаква промяна в теглото си, само релеф .Проблема е там че ходя много често до WC-то по-голяма нужда около 4 ,5 дневно  . Винаги по време и след фитнес  много ми се дохожда  . Не ям много 3,4 хранения,само качествена храна  която сам си приготвям месо риба яйца и тн. Но по-малко защото веднага отивам до WC. Кажете как да го забавя тоя мтаболизъм ?

Метаболизмът ти не е проблемът, не се подлъгвай по широкоразпространени митове.

Всичко опира до количество приета храна. Явно не ядеш достатъчно, което вероятно е свързано и с храносмилателния ти проблем. Не е нормално да ходиш толкова често до тоалетната по голяма нужда и това вероятно води и до значително намалено усвояване на хранителните вещества.

В общия случай, когато човек не покачва теглото си, препоръката е да яде повече и да приема повече калории, но в твоя случай това не е уместно.

Моят съвет е като за начало да обърнеш внимание на храносмилането си. Може да имаш някаква специфична непоносимост към дадена храна и поради това, че не го осъзнаваш, да я приемаш въпреки това. Може и да са други неща.

Моят съвет е да се консултираш с гастроентеролог и според това, което той ти каже, ще може да се прецени и по-добре какво да направиш.

Решаването на проблема с храносмилането вероятно дирекно ще реши и проблемът с теглото... или поне голяма част от него.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1