Начало на фитнес живот при операция

02.01.18
16:29

Здравейте и за много години на всички!

Бих искал да се допитам до вас относно започване на фитнес след претърпяна кардиологична операция преди 2 години. Да започна от там, че не съм рязан почти, тъй като операцията бе нискоинвазивна, въпреки че след нея последваха и перикардити. От близо 8 месеца не съм получавал нищо, но продължавам да пия някои хапчета за превенция. Решил съм да вляза във фитнес залата, но не знам откъде да започна. На първо време тежестите ги изключвам, а не съм сигурен дали треньорите във всички фитнеси са компетентни относно тренировъчните режими при хора с подобна операция. Поради тази причина пиша тук, за да събера мнения и препоръки.
Интересува ме сваляне на малко килограми (172 см/73 кг) от бедрата и корема, както и стяане на същите области на първо време.

Благодаря предварително!

Темата беше редактирана от Даниел Иванов на 02.01.18 17:01.

02.01.18
17:39

Не съм достатъчно навътре може би, но по каква причина изключваш тренировките с тежести?

02.01.18
21:55

Е ти какво очакваш хората да ти кажат ? Докторите са тези които казват.  Ти не спомена какво ти е било, какви са лекарските препоръки и тн... Не е сериозно да търсиш препоръки без да казваш какво искаш. Хващаш се и тренираш това е.
Багата доста по сериозно го бяха оперирари и сега пак е световен шампион. При теб не знам как са нещата.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1