Спешна нужда от съвет

13.01.18
00:18

Здравейте ! Нова съм тук и отскоро се занимавам с тренировки у дома. Преди два месеца и половина родих второто ми дете.Забременях 48 кг, а сега съм 57. И не се оплаквам, искам да ги задържа, като цяло се чувствам много добре.🤗 Краката ми и седалището се заоблиха най-после, но като всяка раждала жена имам проблем с корема. Ужасен е ! Все едно съм в трети постоянен 😑😑Като девойка много мой спортуващи приятели се възхищаваха на тялото ми и питаха каква е тайната ми,а аз се шегувах че е ядене пред компютъра 😀 Е за 4ри годишен брак забременях два пъти, явно късмета ми е свършил. Та към въпросите ми
1. Мога ли да се отърва  от корема, ако съм на високовъглехидратна диета, за да мога пък да оформя”бразилско дупе” ?
2. Четох , че за покачване на масата трябва да ядеш до 30 мин, а за да махнеш корема не трябва да ядеш до 1ч и много се обърках🤔
3. По колко протеин трябва да приемам, за калориите изчислих към 2 200, за да подържам плюс че кърмя?
4. Мога ли да пия протеинови шейкове като кърмя ? И да ми препоръчате някакъв, като имате напредвид,че ям много яйца.
5. https://youtu.be/5cMYysFl4CY това е тренировката ми за корем
https://youtu.be/nYGVlsqVRYY , а това за седалището + клекове с 5 кг тежест.Според вас добри ли са? Целта ми е плосък корем и изфръкнало дупе.
Наистина по форумите има много написано, но колкото повече чета ,толкова повече се обърквам
. Надявам се да ми помогнете, защото наистина го искам и ще бъда много щастлива. Извинявам се за невежеството и ако въпросите ми са смешни, но мисля че всеки започва от някъде. Благодаря предварително на всички, живи и здрави! 😊😊😊

Здравей и добре дошла!

казано от Анита Иванова на 13.01.18, 00:18:

1. Мога ли да се отърва  от корема, ако съм на високовъглехидратна диета, за да мога пък да оформя”бразилско дупе” ?

Няма конкретни диети за “бразилско дупе” или пък такива за “тънка талия”, “стегнати бедра” и т.н. Мисълта ми е, че не е нужно да се храниш високовъглехидратно, за да оформяш “бразилско дупе”.
Разбира се, че може да подобриш визията на корема си, но все пак - родила си съвсем наскоро. Дай си време.
Същото и за по-големи и оформени седалищни мускули - както време и постоянство, така и подходящи тренировки.
Тези, със собственото тегло, които правиш сега вероятно са добре имайки предвид, че доскоро си била бременна (важно е и какъв е спортният ти опит преди и по време на бременността), но в бъдеще ще ти станат леки и с оглед целта, ще е добре да добавиш по-голямо съпротивление (тренировки с тежести, ластици и т.н.).

2. Четох , че за покачване на масата трябва да ядеш до 30 мин, а за да махнеш корема не трябва да ядеш до 1ч и много се обърках

Не знам какво си чела и вероятно става въпрос за следтренировъчно хранене, но каквото и да е - забрави го. Няма такова нещо.
Важно е цялото хранене да отговаря на целта ти.

3. По колко протеин трябва да приемам, за калориите изчислих към 2 200, за да подържам плюс че кърмя?

Как си го изчислила? Не знам дали е добра идея да се задълбаваш точно в този период със сметки. По-надолу ще ти дам препратка към едни ръководства, които може да ти помогнат.

4. Мога ли да пия протеинови шейкове като кърмя ? И да ми препоръчате някакъв, като имате напредвид,че ям много яйца.

Вярвам, че може да си набавиш необходимото количество протеин с храната и съвсем не е нужно да се ядат само яйца, за да се случи това. Месо, риба, морски дарове, млечни продукти, растителни източници на протеин... варианти има.

Наистина по форумите има много написано, но колкото повече чета ,толкова повече се обърквам

Ето нещо кратко, синтезирано и вярвам, че ще ти даде яснота.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1