Странен здравословен проблем

К. И.

14.01.19
16:29

Здравейте!

Казвам се Коста на 28г.
Пиша тук, за да се допитам до повече хора, за да успея да открия от къде идва моя проблем, който е следния. Предупреждавам, че ще бъде дълго.

Всичко започна, когато бях на 16г. след силен шок получих страхова невроза/нервно вегетативна дистония. Главния проблем тогава бе сърцебиене и повишаване на кръвното. През този период съм посетил всякакви лекари, като винаги се е стигало до извода ” на нервна почва ти е проблема”. Пил съм бетаблокери, антидепресанти, билкови смеси , хомеопатия и т.н. Кое помагаше, кое не.  В един момент започнах да тренирам и нещата се оправиха. Започнах с ММА на 22г. а след това продължих с фитнес , та до момента така. Винаги след фитнес съм се чувствал свежо, ободрен и в супер тонус. Имах и хранителен режим и програма изготвени от фитнес инструктор и диетолог, който спазвах около 1г. В един момент обаче, заминах за чужбина и нямаше как да спазвам тази програма, но за сметка на това се стараех да ям разумно. Започнах да тренирам по програма за сила 5х5, защото ми отнемаше по-малко време ,а нямах много свободно такова.  Сегашния ми проблем започна след една такава тренировка, 3часа след нея ми прилоша, получих сърцебиене, замайване, гадене, треперене и си рекох, айде отидоха нещата.. Дойде линейка , закараха ме в бърза помощ в отделение за психични проблеми като не ме прегледаха изобщо говориха ми някакви неща и ме пуснаха след кратко време. На другия ден ми беше гадно целия ден, сърцебиене, гадене, прималяване, топли вълни съм главата ми, треперене, безапетитие . Вечерта си купих магнезих, ядох, легнах да спя на другия ден нямаше и помен от това.
След 1 седмица почивка поднових тренировките и след първата макар и лека всичко се повтори. Изкарах така няколко седмици, къде ми бе зле, къде добре, като след най-малкото натоварване ми ставаше зле. Върнах се в България, започнах работа, ходих на лекар, типично на нервна почва е проблема. Дадох си почивка нормализирах се що годе, но в един момент исках да си припомня онова “свежо чувство” след тренировка и направих една тренировка, като след нея пак се отключи всичко , гадене, замайване, стягане в главата (слепоочията), треперене, слабост , сърцебиене и др. Ходих на кардиолог , той ме категоричен макар и да не ме гледа на ехограф , че е убеден , че ми няма нищо, като пое ангажименти ме заведе на психолог, който ми предписа антидепресанти , които така и не пожелах да пия. Проблема е, че преди след спорт се чувствах супер, а сега вече не е така, което ме тревожи. Имахме профилактични прегледи от работа, като там изследванията ми бяха добри, холестерола, чернодробни ензими, като имах и стомашни болки, газове , подуване , но след преглед при гастроентеролог, той заяви , че имам раздразнено дебело черво.

Ето на , вчера направих едва 10 кофички и след това получих пристъп. Сърцебиене, прималяване, треперене в ръцете, слабост 1 час след това се оправих. Вече само като помисля, че ще тренирам и започвам да се страхувам, а преди не беше така. Понякога съм ОК, но пък в следващия момент не. Дали пък не са ми нужни антидепресантите вече. По принцип съм супер тревожна личност, дори и едно изпреварване докато шофирам ми причинява силен сърдечен ритъм и усещам адреналин в тялото си.

По време на тренировка постоянно си мера пулса чрез приложение на телефона, като варира средно 126 уд./м. максимално е стигал 168уд.  но винаги го усещам как бие, което отключва някакво притеснение в мен.
В момента иначе пулса ми е нормален,  68уд. но усещам някакви напрежение или вътрешен страх не мога да го опиша!

Какво да предприема, че съм в някаква задънена улица !

Темата беше редактирана от К. И. на 14.01.19 16:40.

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1