(отново) Ново начало

12.08.19
16:16

Здравейте!

Аз съм Гери. От доста време чета сайта и форума и най-сетне реших и аз да си направя дневник, основно за да следя по-лесно храненето и тренировките си. Не знам колко редовно ще публикувам в него, но ще се постарая. Целта ми е да сваля около 5-7 кг. Висока съм 164 см, тежа 64,2 кг, на 24 години. Мерките ми са следните - гръдна обиколка - 93 см, талия 69 см, ханш - 94 см, бедро - 58 см, бицепс (отпуснато състояние)- 27 см, врат - 31 см, китка - 14.5 см.
За съжаление никога не съм обичала и продължавам да не обичам да спортувам, но все пак го правя. Има и спортове, които ми харесват и дори ми доставят удоволствие, но са свързани с твърде голям за бюджета ми разход. Когато бях на 15 години започнах да ходя на фитнес, ходих 2 години. Спрях. След около година, започнах отново, ходих по-малко от година и отново спрях и така още 3 или 4 пъти за по няколко месеца. Накрая реших, че по този начин няма да се получи и започнах да тренирам вкъщи, по 30 мин дневно, 4-5 пъти в седмицата - в момента правя 90-дневното предизвикателство на Румяна Илиева. Имам прекъсвания и в този тип тренировки, но са за по-кратки периоди от време.
Относно храненето - не съм почитател на сладкото (много рядко ми се прияжда и то тъмен шоколад), на газираното, полуфабрикатите и junk food. От продуктите, които повечето хора забраняват по време на диета, ми е трудно да не ям единствено плодовете, тъй като тях много ги обичам и затова и не се ограничавам от тях (е, не ги ям с килограми, разбира се).
Обичам да готвя, когато имам време и да разнообразявам храненето си доколкото мога.

Храненето ми за днес се състои от следното :
(днешното хранене не е пример за обичайното, просто така се случи)

общо за деня: около 850 ккал (старая се да ги поддържам около 1200-1300 ккал)
сутрин: кафе
обяд: 100 г морски дарове  - около 120 ккал
малка филия пълнозърнест хляб – около 50 г – 70 ккал
1 среден картоф – 60 г – 50 ккал
диви сливи - 250 г - около 110 ккал
вечерята ще бъде : 150 г пилешко филе печено - 170 ккал
300 г салата от домати, краставици и чушки - около 60 ккал
3 чаши бяло вино - 210 ккал

Тренировка: ден 29 от 90 дневното предизвикателство
31 минути :
2 кръга от 6 комбинации, всяка по 2 мин, състояща се от интервали 10-10 сек, с 30 сек разтягане след всяка комбинация:
комбинация 1: 10-10 високи колене и планк
комбинация 2: 10-10 напад върху ляв крак и повдигане на ляв крак с полуклек върху десен крак
комбинация 3: 10-10 напад върху десен крак и повдигане на десен крак с полуклек върху лявкрак
комбинация 4 : 10-10 изтласкване от земя в позиция планк (push off) и задържане на клек с леки стъпки на място + скок от клек на края на интервала
комбинация 5: 10-10 ренегатско гребане с 5 кг гира, редуване лява-дясна ръка
комбинация 6: 10-10 повдигане крак във въздуха, редуване на ляв-десен крак

комплекс “finishers” - първият от
30/20/10 Двойно обратно броене: суинг с пудовка + лицеви опори
В моя случай лицевите опори бяха от колене и без пляскане, тъй като това са единствените, които мога да правя, а пудовката беше 5 кг гира

Какво мнение имате за упражненията на Румяна Илиева? Аз съм доволна, натоварват ме доста понякога и за мен е по-ефективен начин, отколкото да отделям време за фитнес залата, както и за транспорта до и от нея (живея в София). По-вероятно е да ги изпълня 😄

Темата беше редактирана от Гери на 17.08.19 00:04.

12.08.19
19:22

Здравей 🙂
За спорт в домашни условия тренировките са й много добри. Много е креативна. Трудно би могла да намериш по-добър източник за тренировки от този тип.
Пожелавам ти да няма повече “отново ново начало” 🙂

12.08.19
19:48

Хубаво пожелание 🙂 Надявам се да го сбъдна.

Към вечерята ще добавя 100 г пюре от целина и картоф - 120 ккал.
хапнах и малко соя - около 20 г - 95 ккал

Тоест общо стават 1065 ккал за днес.

Хубава вечер!

13.08.19
18:48

Привет!
Днешният ден беше горещ и лежерен. Реших да почивам заради мускулната треска, която ме мъчи.
Храна:
обяд: почистване на хладилника - около 250г картофена салата, 100 г шунка, 50 г риба тон и една ябълка, 5 г тъмен шоколад
общо около  700 ккал
Вечеря може би няма да има.

14.08.19
20:20

Здравейте!

Днес нямам енергия, всичко беше трудно.
Храна :
обяд: бъркани яйца със сирене - около 330 ккал
свинска шунка - около 120 г - 150 ккал
салата с малко зехтин- около 200 г - 100 ккал
вечерята ще е : 150 г печена мерлуза със 100 г  картофи- около 400 ккал
около 200 г салата - 100 ккал
2 чаши бяло вино - около 140 ккал
общо - 1220 ккал

Тренировки:
сутрин - 20 мин - ден 30 от 90 дневното предизвикателство
2 комбинации, всяка по 5 мин, повтарят се 2 пъти:
комбинация 1 - 2 рунда :
20 сек плие клек,10 сек активна почивка
20 сек напади ляв крак,10 сек активна почивка
20 сек планински катерач (коляно - срещуположно рамо), 10 сек активна почивка
20 сек редуване 4 високи колене + клек, 10 сек активна почивка   
20 сек напади десен крак,10 сек активна почивка
комбинация 2 - 1 рунд:
2 мин редуване на лицева опора и раменна преса
2 мин ренегатско гребане с  гири по 5 кг
2 мин от позиция “гледащо надолу куче” сгъване на коляно към рамо и разгъване на крак нагоре - десен крак
2 мин от позиция “гледащо надолу куче” сгъване на коляно към рамо и разгъване на крак нагоре - ляв крак
1 мин планк

вечер : 32 мин:
не ми се описва всяко упражнение, така че ако на някого му е интересно - https://www.youtube.com/watch?v=gPejLGrtfiM&list=PLxZDXAFAaAWcBkasoVKJoVUt4TSA5-y_6&index=8&t=0s]15 мин корем

https://www.youtube.com/watch?v=Og5Rt4JOPos&list=PLxZDXAFAaAWcBkasoVKJoVUt4TSA5-y_6&index=10&t=0s]9 мин долна част  на корема

https://www.youtube.com/watch?v=g4ugRcV_hlo]8 мин finishers (ужасна музика към клипа)
2 рунда от следното:
45 сек скок встрани + скок от клек, 15 сек почивка
45 сек редуване на 4 планински катерач и лицева опора, 15 сек почивка
45 сек скок от клек със завъртане на 180 градуса, 15 сек почивка
45 сек crab dance - така е кръстено, не знам какъв е аналогът на български, 15 сек почивка

Изморих се доста, макар упражненията да не са трудни.
После да полея цветята, вечеря и филм.
Хубава вечер!

Мнението беше редактирано от Гери на 17.08.19 00:08.

14.08.19
20:39

“свинска шунка - около 120 г - 150 ккал” как сметна калориите тук?

14.08.19
20:46

От етикета на опаковката, но ги закръглям винаги нагоре. В случая май са по-малко, около 120.

15.08.19
18:35

Привет!

Тренировката за днес (сутрин) :
ден 31 от 90:
36 минути:
2 мин тръстър с 2 гири по 5 кг - реално беше 1 мин с двете гири, после вдигах само едната, понеже ми стана много тежко...нямам сила в ръцете :/ , 15 сек разтягане
2 мин повдигане на десен крак от задна опора (сгънати в коленете крака), 15 сек разтягане
2 мин гребане с гира 5 кг + още една 1,5 кг - общо 6,5 кг дясна ръка, 15 сек разтягане
2 мин повдигане на ляв крак от задна опора (сгънати в коленете крака), 15 сек разтягане
2 мин гребане с гира 5 кг + още една 1,5 кг - общо 6,5 кг лява ръка, 15 сек разтягане
2 мин лицеви опори, 15 сек разтягане
2 мин планк, 15 сек разтягане
2 мин редуване на 4 високи колене,4 ножица и 4 подскок звезда, 15 сек разтягане
2 мин ренегатско гребане с гири 5 кг, 15 сек разтягане
2 мин клек + търкаляне по гръб ? и изправяне + скок
5 мин редуване на клек, 10 сек планк от длани, лицева опора, от лакти наклони ляво -дясно, повдигане на таз от централна опора, клек, 4 скока ляво дясно, 10 сек активна почивка - подскоци
9 мин (трябваше да са 10, но не издържах) редуване на:
1 мин суинг с 6,5кг тежест (двете гири от по-горе)
1 мин бърпи с лицева опора

Останах без въздух и ме заболя кръста, стъпах накриво докато скачам....Водата спря..............
Храна:
Обяд: ОТНОВО яйца - имам няколко вече приготвени неща с яйца и се напъвам да ги изям преди да са се развалили. Може и да започна да кудкудякам, не се знае...
250г обезмаслена извара с 2 яйца, 60 г сирене и 2 печени червени чушки и една пълнозърнеста филийка хляб - 600 ккал
вечерята ще бъде :
бъркани яйца със сирене :( - 330 ккал
салата - около 60 ккал
общо за деня - около 990 ккал, но може и да добавя още нещо малко към вечерята та да станат около 1100 ккал

Опитах се да направя нещо като сладолед от извара, сокът на един портокал и половин грейпфрут....стана рядко май. Добавих малко ванилия и настърганата кора на портокала. Няма захар или подсладители. Сега чакам да се стегне пък ще видим дали и какво ще излезе.

Спокойна вечер!

Мнението беше редактирано от Гери на 15.08.19 18:37.

15.08.19
20:24

Вдигни си калориите с поне 500. Храниш се изключително оскъдно.
В последствие не само, че ще спреш да сваляш, но и е много опасно да си докараш здравословни проблеми.

15.08.19
20:58

Благодаря за мнението! Наясно съм, че са ми малко калориите, но и още 500 ми се струват много. С тези тренировки не изразходвам кой знае колко енергия, предполагам не повече от 200-300 ккал, а ежедневието ми не е свързано с физическа активност. Тоест на ден не изразходвам повече от 1600-700 с тренировката, та затова ми се струва, че би трябвало да се стремя да поддържам 1200-300 ккал, за да съм в някакъв смислен дефицит. Друг е въпросът, че последните дни нямам особен апетит и се случва да са по - малко и от 1200.

Салатата се получи повече, така че е около 100 ккал, което прави приемът около 1030 ккал.

Мнението беше редактирано от Гери на 15.08.19 21:04.

16.08.19
23:33

Днес повече ядене, много калории. За съжаление. Но пък излизах с приятели, така че нормално.

Тренировка 20 мин, не ми се занимаваше за повече. Бяха лесни, но нямах желание или сила за повече. 5 дни тренировки ми идват в повече май.
силова за цяло тяло - 5 мин
изометрия - 5 мин
корем 5 мин  -  тук модифицирах една част и направих нещо средно между ниво 2 и ниво 3 - нямаше движения от колене, а от лакти и добавих наклони ляво -дясно при планка
силова цяло тяло - 5 мин
30 мин разходка с куче

Храна :
сутрин: 130 г грозде - към 100 ккал, кафе
обяд: 120 г пилешко филе на скара, среден варен картоф, шепа рукола - 250 ккал
ябълка - 100 ккал
следобяд: 120 г варена шунка - около 150 ккал
оризовки - 3 - 90 ккал
вечеря : 100 г сьомгова пъстърва - 170 ккал
бобена салата (червен и бял боб, кисели краставички, чушка,лук) - 230 ккал
диви сливи - около 60 ккал
бяло вино - около 350 ккал
общо около 1500 ккал ..... не е малко

Сладоледът от вчера е катастрофален - кисел, горчив и с консистенция на мръсен сняг. Обичам ментов сладолед и накрая ще си купя, за да спра да го мисля, защото вече го и сънувах.

19.08.19
21:06

Здравейте!
Уикенда беше без тренировка и малко повече храна - събота около 1400 ккал, неделя - около 1300-1350 ккал. Нищо не ми се правеше. Имаше около час разходка в гората.

Днес:
Тренировка - 50 мин (отне ми повече, доста ме измъчи)
3 кръга, всяко упражнение е с 21 повторения, като след всяко упр. трябваше да правя пистолети, но не успях да направя нито един. Затова ги замених с 6 скока от клек или 10 клека с 10 кг тежест:
скок от клек
редуване на лицева опора с широк хват, с раменен хват и тесен тип “каро”
pull over с коремна преса (6,5 кг тежест)
планински катерач
скокове ляво-дясно
“жабешко пляс”
гребане дясна ръка с 6,5 кг тежест
гребане лява ръка с 6,5 кг тежест
вертикални коремно-тазобедрено повдигане
от полуклек с ръце на пода, разгъване на десен крак вляво, сгъване до вертикална позиция и повдигане назад
същото с другия крак
коремна преса с повдигнати и свити в коленете крака + изпъване на краката напред и нагоре
скок звезда с докосване на срещуположно стъпало

храна:
обяд :  150 г зелен боб със 100 г кисело мляко
150 г скир, половин червена чушка, 2 оризовки
40 г пушено пуешко
следобед : 300 мл айран (120 г мляко 2 %) - 70 ккал
553 ккал
вечеря : маринована риба около 150г и салата - около 480 ккал
вино - 140 ккал
общо за деня 1172 ккал

Изпитвам глад, килограмите си стоят толкова - 64,1 бях сутринта. От талията има свален около см. Нищо работа.

Леко демотивирана, гладна и изморена с пожелания за лека вечер на всички!

19.08.19
23:43

Килограмите не ги гледай, защото има вероятност да увеличаваш мускулите, които тежат повече от мазнините. Гледай обиколките. Това е за седмица, нали? Какво ли ще е след 10 седмици или година (53-54 седмици) 🙂

20.08.19
09:56

Всъщност е за две седмици - бях започнала седмица преди да създам дневника. Но да, явно трябва повече търпение. Ако намаля храната още, просто ще спра да се храня, така че това не е вариант. Евентуално да ги смъкна до 1000. Иска ми се да не броя калории и въглехидрати цял живот. Иначе и аз си го помислих това с мускулната маса, но с тези тренировки малко ме съмнява да успея да кача кой знае колко мускули.
Каквото е, такова. Усмихнат ден на всички!

20.08.19
12:31

Забелязвам че в повечето дни дневникът ти започва с “нямам енергия”, “нищо не ми се прави” - с толкова малко храна не знам как изобщо правиш нещо.

Не знам защо си решила че трябва да свалиш 5 или 7 килограма, но бих те посъветвала да не гледаш кантара, а както по-горе казаха - мерките, и като допълнение към тях как се чувстваш и как изглеждаш в (и извън, разбира се) дрехите си. Числото на кантара, освен ако не се опитваш да влезеш в някаква категория, рядко има особено голямо отношение към това как изглеждаш.

Успех! 🙂

20.08.19
23:46

Съгласна съм, че числото на кантара не е определящо за начина, по който изглеждам, но знам как изглеждам, когато съм 57, 60 и 64 кг. С последното тегло не е чак отблъскващо, неприятно или като цяло нещо драматично, но на 60 или 57, според мен поне, е по - добре. Та затова реших, че няма да е зле да сваля 5-6-7 кг, или 4 поне. Лошото е, че и обиколките твърде не мърдат.
Вярно е, че така започва всеки ден, което не е най-приятното усещане. Днешният не е изключение.
Тренировка: 40 мин - днес едвам издържах и не успях да направя цяла тренировка, от което не съм никак доволна, но...
1 кръг ниво 3
1 кръг ниво 2
30/20/10 Двойно обратно броене: суинг с пудовка + лицеви опори  - лицевите опори не са с пляскане и са от колене
В тези тренировки често има упражнения, които са в пози с главата надолу, което ми е много дискомфортно. Чак почва да ми се гади понякога.

Привечер помагах на приятели да си боядисат кухнята. Не знам доколко помогнах, но поне беше забавно.

Храна:
обяд: 130 г печено свинско филе със салата, 1 оризовка, праскова - около 430 ккал
вечеря: 100 г ципура , бобена салата , 200 г сливи - около 420 ккал
вино - 350 ккал
общо около 1200 ккал
Хубава вечер 🙂

Мнението беше редактирано от Гери на 20.08.19 23:47.

20.08.19
23:50

казано от Гери на 20.08.19, 23:46:

Съгласна съм, че числото на кантара не е определящо за начина, по който изглеждам, но знам как изглеждам, когато съм 57, 60 и 64 кг. С последното тегло не е чак отблъскващо, неприятно или като цяло нещо драматично, но на 60 или 57, според мен поне, е по - добре. Та затова реших, че няма да е зле да сваля 5-6-7 кг, или 4 поне. Лошото е, че и обиколките твърде не мърдат.
Вярно е, че така започва всеки ден, което не е най-приятното усещане. Днешният не е изключение.

А ако имаш мускул, обиколките най-вероятно ще паднат, килограмите може и да се повишат, но пък ще изглеждаш по-добре и (така или иначе за да се стигне до там) няма да си гладна и ще имаш енергия. 🙂

21.08.19
00:05

Има някакъв мускул някъде там 😄 Но той си има и покривало за съжаление. Ще видим, може да пусна някоя снимка по някое време.
Като цяло съм стегната. Просто има за чистене немалко и ми се иска да става по-бързо.
Четох из твоя дневник между другото и изглеждаш супер, поздравления за формата 🙂

Мнението беше редактирано от Гери на 21.08.19 00:07.

21.08.19
00:11

казано от Гери на 21.08.19, 00:05:

Има някакъв мускул някъде там 😄 Но той си има и покривало за съжаление. Ще видим, може да пусна някоя снимка по някое време.
Като цяло съм стегната. Просто има за чистене немалко и ми се иска да става по-бързо.
Четох из твоя дневник между другото и изглеждаш супер, поздравления за формата 🙂

Благодаря 🙂 И съветите ми са от преди ядях и аз по 800кал, правейки само кардио, гледайки единствено числото на кантара - далеч не изглеждах и не се чувствах по подобен на сегашния начин. (В момента не следя калории но съм на поне 2100/2200)

Препоръчани продукти
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1