Бокс + фитнес ?

Здравейте!
Нов съм във форума и се извинявам ако тва не е правилният раздел!
Та по темата - Ходих 1 година на фитнес ,тренирах за горене на мазнини и да трупам мускулна маса . Натрупах сравнително много маса ,но след това просто спрях да ходя на зала за около 2 месеца. В този период имаше доста празници (говоря за периода Ноември-Декември месец) и се оядох като свиня . Започнах да не си спазвам режимите и честно да си кажа - хапвах си стабилно и т.нар ‘’джънк’’ храна, след което - натрупах мазно . Не качих кой знае колко килограми от 100 станах около 107-108кг. Реших да се взема в ръце и започнах да тренирам бокс от началото на Януари,но залата леко започна да ми липсва, но ми казаха ,че не е хубаво да вдигам тежести ,още повече тежки и то преди тренировка по бокс. От 1 седмица насам ходя и на фитнес след бокса. Въпросът ми е ,понеже изчетох доста теми в интернет,но така и не разбрах правилния отговор, какви тежести да вдигам след тренировка по бокс - леки с много повторения или тежки с по-малко . Както и дали ще мога пак да вдигна мускулна маса, понеже знам ,че от тежка кардио тренировка (каквато е тренировката по бокс) се губи мускулна маса. Нямам намерения да ставам професионален боксьор ,целта ми е да комбинирам и двете. Ходя 3 пъти седмично и на двете и във фитнеса тренирам цяло тяло (поне засега) . Аз съм на 20г, 1,90м 107кг.

01.03.20
10:13

казано от Димитър Димитров на 01.03.20, 01:52:

Реших да се взема в ръце и започнах да тренирам бокс от началото на Януари,но залата леко започна да ми липсва, но ми казаха ,че не е хубаво да вдигам тежести ,още повече тежки и то преди тренировка по бокс.

Ми не е хубаво, щото просто ще каталясаш и няма да издържиш тренировката по бокс. Иначе няма да ти стане нещо или да са несъвместими като антибиотици с алкохол.

какви тежести да вдигам след тренировка по бокс - леки с много повторения или тежки с по-малко .

Все е тая, човек. Какво си мислиш че се случва като вдигаш много повторения с леко и малко с тежко? Ако ще ставаш трибоец и искаш да си силен за единични опити и си ОК с повишения риск от контузия от по-тежките щанги, особено като си уморен след бокса - тренирай с малко повторения и тежко. Ако просто искаш да си вдигаш за здраве и мускулен тонус, вдигай с по-леки щанги и повече повторения. Според науката мускулен растеж може да се постигне с всякакъв брой повторения между 1 и 33.

дали ще мога пак да вдигна мускулна маса, понеже знам ,че от тежка кардио тренировка (каквато е тренировката по бокс) се губи мускулна маса.

Няма такова нещо, това са легенди от назобаните батки от кварталните фитнеси че от кардиото се губело ММ. Джошуа и Майк Тайсън милите трябваше да са като скелети от толкова бокс. Яж и си помпай щангите и ще вдигаш ММ. Проблема с щангите и бокса е че ставаш по-тежък и по-бавен и повече се уморяваш ако си много мускулест. Но ти каза че няма да ставаш профи, така че това за теб не е никакъв проблем. Тренирай си както и каквото ти е кеф, всичко ще ти е полезно.

01.03.20
10:48

казано от Димо на 01.03.20, 10:13:

или да са несъвместими като антибиотици с алкохол.

.

А това пък са легенди от кварталните аптеки...просто дозата на антибиотиците трябва да се преизчисли.

01.03.20
19:42

Възможно е и да е така. Аз много - много не се разболявам и или не съм пил антибиотици, или не съм ги смесвал с алкохол, или ако съм, то не съм видял никакъв ефект от пропагандираните. Имам приятели са ми казвали че едва ли не припадат като ги смесят.

Деян

01.03.20
20:18

казано от Димо на 01.03.20, 19:42:

. Имам приятели са ми казвали че едва ли не припадат като ги смесят.

През 2001 г. бях с пневмония, на инжекции гентамицин в продължение на около 10 дни. Ходех всеки ден в поликлиниката да ми ги бият. Но си бях ок-без температура и т.н. Пушех си, а няколко дни имаше поводи и не подминах ракията, т.е. едно 200 мл. поне съм жулвал. Не съм усетил някакви неприятни усещания.
До колкото съм запознат, просто алкохола елиминира действието на антибиотика, а не, че нещо ще се натровиш. Но де да знам, на някои може и така да им действа.
Хм, когато отидох накрая на лекар-при специалисти и вече уж излекуван им казах, че съм пушил, а те ми отговориха.....: “Ами щом си ок и не ти е пречило” 😂

Мнението беше редактирано от Деян на 01.03.20 20:22.

01.03.20
20:48

Дидо, явно от малък цялата ти работа е такава, хората та лекуват от пневмония, ти думкаш цигари :D

Деян

01.03.20
21:29

казано от Димо на 01.03.20, 20:48:

Дидо, явно от малък цялата ти работа е такава, хората та лекуват от пневмония, ти думкаш цигари :D

Е тя бе вирусна, за т,ва.....не знам съществена ли е разликата.
А, лекуват ме-вместо да ми бият гентамицина сутрин и вечер, оная вика не можело два пъти, щото била нещо заета и само сутрин в двойна доза : -) След лечението отидох в тъй наречения туб-диспансер /там ходят и туберколозните/за преглед при най-големите разбирачи. Имах някакво срастване в дроба-нормално било след пневмонии, обаче на надуването на една тръба ми отчете почти 98 % ефективност. Тая се учуди как пушач и прекарал пневмония може да има такива резултати. При напълно здрави хора и непушачи процентите масово били по-ниски, т.е. функционалността. Но сега не знам как съм де-дишам си уж добре, не кашлям сутрин и така. Иначе съм отказвал цигарите по един път за 4 и два пъти по за 2 години....и много пъти за по месеци. Сега пак се мъча, но без успех.

Мнението беше редактирано от Деян на 01.03.20 22:15.

01.03.20
21:33

Без успех... Някой дето ти е по-наблизо като хване една гьостерица, ама където свари - през гъзъ, през краката, през гърба - бой, бой, докат не забравиш за тея фъшкии. Тва ти трябва :)

Здравейте!
Нов съм във форума и се извинявам ако тва не е правилният раздел!
Та по темата - Ходих 1 година на фитнес ,тренирах за горене на мазнини и да трупам мускулна маса . Натрупах сравнително много маса ,но след това просто спрях да ходя на зала за около 2 месеца. В този период имаше доста празници (говоря за периода Ноември-Декември месец) и се оядох като свиня . Започнах да не си спазвам режимите и честно да си кажа - хапвах си стабилно и т.нар ‘’джънк’’ храна, след което - натрупах мазно . Не качих кой знае колко килограми от 100 станах около 107-108кг. Реших да се взема в ръце и започнах да тренирам бокс от началото на Януари,но залата леко започна да ми липсва, но ми казаха ,че не е хубаво да вдигам тежести ,още повече тежки и то преди тренировка по бокс. От 1 седмица насам ходя и на фитнес след бокса. Въпросът ми е ,понеже изчетох доста теми в интернет,но така и не разбрах правилния отговор, какви тежести да вдигам след тренировка по бокс - леки с много повторения или тежки с по-малко . Както и дали ще мога пак да вдигна мускулна маса, понеже знам ,че от тежка кардио тренировка (каквато е тренировката по бокс) се губи мускулна маса. Нямам намерения да ставам професионален боксьор ,целта ми е да комбинирам и двете. Ходя 3 пъти седмично и на двете и във фитнеса тренирам цяло тяло (поне засега) . Аз съм на 20г, 1,90м 107кг.

Здравей Димитър,

бокса е динамичен спорт при който ти трябва техника, бързина, издръжливост, рефлекс .... силата е следствие.
Ти помисли, какви упражнения ще ти трябват за да развиеш тези качества. Честно да ти кажа боксьор висок 190 см., си е впечатляващо ;-) стига да развие необходимото. Относно отслабватето не се притеснявай от бокса ще отслабнеш :-) стига да тренираш, както трябва. Относно мускулната маса виж физиката на профи боксьорите и сам можеш да си отговориш на въпросите.

Поздрави и успех!

Още утре вече ще се чувстваш по-добре, ако започнеш днес!

Виж услугите ни
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1