11.03.08
13:53
Въпроса ми е по колко серии и по колко повторения да ги права упражненията. За максимално ефективно покачване на маса и сила ми е идеята. В момента го права 3 серии Х 8,6,4 повторения.... за всички мусколи без трапец, корем и набиранията. При набиранията го права 4х8,6,4,4….
Чисто тренирам и гледам колкото мое повече да ям , ама ....
В пирамида ли ги правиш (3 Х 8,6,4).Според мен ще е добре да ги правиш в пирамида, ама чак до 4 да стигаш... Може от 10 до 6 да стигаш. Набиранията може да ги правиш до отказ.
а как е по-добре?
в пирамида ли както сега ги права или както е написано в сайта - 3х8 или 4х8 ?
за маса най-добре да правиш тежки серии по 8-9 повторения или 6 за сила ако искаш.Моя съвет е да наблегнеш на добра храна , качествени тренировки със свободни тежести.
Трябва да прецениш как реагираш на повторенията. Но за маса по принцип не падай под 10 чисти.
Прококола за маса и сила едновременно е 6 - 10 повторения, при 6 - 7 прави по 4 серии, при 8 - 10 по 3 серии.