мнения за програмата

25.12.05
19:39

първи ден - гърди, рамо, трапец, корем
втори ден - почивка
трети ден - гръб, крака
четвърти ден - почивка
пети ден - бицепс, трицепс, корем
шести ден - почивка
седми ден - почивка

програмата е взета от сайта. до сега не съм тренирал ръцете в 1 ден, но гледам, че при мн мои приятели има голям ефект.. при вас как е ?
рамо и гърди добра комбинация ли е? за гръб и крака - не правя все още мъртва тяга така че няма да си пречат с клека. Предмишницата в 3ти или 5ти ден да я сложа? чакам мнения  :wink:

eAGLeT_НадъХАНия

25.12.05
19:49

гръб и крака в един ден - грешно!!!
понеделник - гърди,предно и средно рамо
сряда - гръб ,задно рамо,трапец
петък - бицепс ,трицепс
неделя - крака

25.12.05
20:00

3 дневен сплит да е ! за кво да е грешно кракa и гръб в 1 ден казах че не правя тяга  :?: и ако е грешно защо е качена като примерна програма  :wink:

25.12.05
22:28

3-дневен:

пон-гърди/трицепс/предмишница/корем
сряда-гръб/бицепс/(може да сложиш и корем)
петък-крака/рамо/трапец/предмишница/корем

ако ще правиш ръце в един ден , трудно ще комбинираш в 3-дневен, хем да е подходящ , хем да не е изтощителен както си сложил гръб/крака

26.12.05
13:35

мне .. държа да е 3 дневен сплит и ръцете да са в 1 ден  :) някви др предложения ? и някой да се обоснове кво пречи гръб и крака в 1 ден при положение че не правя тяга, стажът ми е 1 година и 2-3 месеца

^Vlastelina^

26.12.05
19:15

Що не пробваш така:
1 ден- гърди, гръб
2 ден- крака, рамо
3 ден- ръце

Това е само примерно, ти си решавай  :wink:

26.12.05
21:41

да и аз си го мислех като вариант, гърди и гръб някой прави ли в 1 ден ? добра ли е комбинацията  :?:  :D

26.12.05
21:51

[quote author=“valaraukarky”]да и аз си го мислех като вариант, гърди и гръб някой прави ли в 1 ден ? добра ли е комбинацията  :?:  :D

пре всеки е различно.пробвай и ще разбереш :wink:

^Vlastelina^

27.12.05
00:38

Пробвай варианта ако искаш, но почини повечко преди да почнеш гърба

27.12.05
00:44

първи ден - гърди, рамо
втори ден - почивка
трети ден - крака, гръб, 1 упр. за трапец
четвърти ден - почивка
пети ден - бицепс, трицепс
шести ден - почивка
седми ден - почивка

това препоръчвам аз...
междудругото не си дал никакъв стаж, никаква информация....

За гръб правиш не повече от две упражнения.

27.12.05
14:51

[quote author=“valaraukarky”]стажът ми е 1 година и 2-3 месеца

:wink:
висок съм 1.83 м 72 кг .. 2 упр за гръб не са ли прекалено малко? и кво ще кажете за ръцете в 1 ден забелязали ли сте по-голям ефект  като ги тренирате така

27.12.05
14:58

За ръцете не мога да говоря от личен опит, но принципно слагането им в един и същи ден е лек акцент върху тях. Пробвай с по-тежко и с по 6 повторения да правиш първите упражнения за бицепс и трицепс. Аз лично бих ти препоръчал по 2 упр, ако няма ефект първия месец ги увеличи. Второто упражнение за ръце да е с по-леки тежести(малко повече повторения) и с напомпващ ефект. Виждам имаш достатъчно опит - ще се ориентираш дали се пренатоварваш или не.
За 2-те упр. за гръб - прави набирания с тежест и гребане. Ако се чувстваш недостатъчно натоварен, добави още нещо. Но според мен 2 са достатъчни, ако сериите ги направиш достатъчно тежко.

27.12.05
23:11

а ръцете съм забелязал че някой хора редуват упр за бицепс с упр за трицепс, как е по-добре така или първо да си направиш трицепса и после бицепса ?

28.12.05
00:00

[quote author=“valaraukarky”]да и аз си го мислех като вариант, гърди и гръб някой прави ли в 1 ден ? добра ли е комбинацията  :?:  :D

Добра е, защо да не е добра? Ако някой каже че не е нека поне се обоснове - въпроса е там какви са ти упражнениятата, колко тежко тренираш и колко като серии и т.н., освен това са антагонисти :!:

Иначе за крака и гръб също, но отново си зависи как тренираш, дори и тяга да правиш - колкото хора, толкова и програми и варианти! Аз съм го правил и вървеше, е беше малко по специална програмата, но бяха в един ден!

28.12.05
14:51

мерси за мненията, но най-вече ме интересуват въпросите, които зададох за ръцете

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1