Два пъти гърди седмично -> подходящи ли са тези упражнения?

27.12.05
16:11

Весели празници на всички юнаци от форума :)

Тренирам от година и половина , 180см. 77 кг. - период за маса съм -ръка 35 студена , гръдна 103 , бедро към 55 (ендо/мезоморф).Вземам си протеин основно, храня се стабилно.От следващата седмица след нова година смятам да продължа да правя два пъти гърди на около 3 пълни дни (защото ми изостават - основно долната част и ще наблегна само на нея) т.е.  :

понеделник - гърди / трицепс
вторник - гръб/бицепс
сряда - почивка
четвъртък - крака
петък - гърди/рамо
събота - почивка
неделя - почивка

следващата седмица:
понеделник - гръб / бицепс
вторник - почивка
сряда - гърди / трицепс
четвъртък- крака
петък - рамо(рамо/крака)
събота - почивка
неделя - почивка

и това цялото се повтаря.Гърдите ми се възтановяват напълно за 3 пълни дни и затова смятам да ги товаря по следния начин :

първа тренировка -
1.кофички (правя ги като 1. упражнение защото накрая нямам сила ) - колкото мога повторения (10 макс.) 3-4 серии
2.лежанка 4 серии - 8-10 повторения(ще въртя през седмица с обратен наклон)
3.пек-дек - 3 серии по 10-12 повторения(ще въртя с флайс през седмица)

втора тренировка -
1.кофички 3по10-8-6
2.лег с дъмбели 4 по 8-10
3.кросоувър през горна макара 3по10 мисля си и за лицеви тук

това са упражненията които ми влизат най добре в гърдите и ги усещам ,също така ще намаля малко натоварването от уражненията за трицепс и рамо защото се товарят при 3-пъти гърди на 2 седмици. Твърдо съм решен да работя по подобна програма така че не ме убеждавайте в противното :) очаквам предложения за промени

вие сте колеги

Темата беше редактирана от Тихомир Велев на 17.04.11 20:00.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1