На 15 съм а незнам какви протеини да вземам

21.01.06
01:20

На 15 години съм и съм начинаещ а искам да вземам някакви протеини за покачване на мускулна маса ще ми препорачате ли нещо качестжено за моита вазраст.И вярно ли е 4е протеините могат да ми навредят на някои ватрешни органи като сарцето и бабреците?

21.01.06
01:29

Протеините са абсолютно безвредни приятелю.Единственото,което могат да ти предизвикат е газове или разстройство.Аз бих ти препоръчал да зимаш гейнер ако искаш да качваш мускулна маса.Дай си някакви данни и кажи от къде си.Ако си от София магазина на Пиротска ще ти свърши идеална работа.

21.01.06
01:48

Ми аз съм от Карнобат ако моиш ми помогниш казаха ми че на юниверсал били хубажи жерно ли е и какжи точно би ми препора4ал от тях

21.01.06
02:33

Юнивърсъл Мега мас 3000!

21.01.06
02:54

Много благодаря а мойе ли да ме насо4и6 по колко кога и как трябва да се вземат и вярни ли е 4е като взима6 хранителни добавки не трябва да яде6 и мога ли да ги намеря тези протеини вав аптеките и на каква цена са

21.01.06
09:57

Според мен си е чиста загуба на пари да си взимаш гейнер.
По-добре си вземи един буркан мед + една кутия суроватъчен протеин(примерно на фирмата, която спомена в предишен пост).
Има си специални магазини за хранителни добавки, но също се намират и в аптеките.
Ще се храниш нормално. Даже приоритет би трябвало да има храната. Разучи как да си създадеш правилен хранителен режим.
Как да ги приемаш:
След тренировка(предоплагам тренираш, щото иначе трудно ще качиш мускулна маса) - 15 мин след тренировка 3 лъжици(пълни) мед, 20 мин след меда - доза 45 гр от протеина(това са около 30 гр белтъчини) и 2 часа след това обилно хранене - белтъчини +въглехидрати. ;)

21.01.06
13:06

[quote author=“Pitbull_007”]Много благодаря а мойе ли да ме насо4и6 по колко кога и как трябва да се вземат и вярни ли е 4е като взима6 хранителни добавки не трябва да яде6 и мога ли да ги намеря тези протеини вав аптеките и на каква цена са

не си казал ръст и кг, ако си много слаб тогава гейнър иначе протеин, че да качваш по-чисто и това са добавки, а не заместители на храната, храни се нормално!

21.01.06
22:39

По добре се научи как да се храниш правилно

21.01.06
23:46

ми висок сам 172 и сам 51кг

energymax

22.01.06
07:56

ядене си трябва пич,по 5-7 пъти на ден,аз на 15г бях 51кг а след 1,5г тренировки вече бях 73кг(а тренирах и футбул тогава)!Ако се налага правиш и нощна закуска!

22.01.06
11:28

за яденето 6е ям ама искам да жзимам и някви химии 6от аз мн трудно ка4вам маса

22.01.06
13:06

Кви химии бе момче.Как реши ,че като начинаещ много трудно качваш.Научи се на тренировъчен и хранителен режим. Научи се на правилно изпълнение на упражненията.Основни неща не знаеш.А за химии пита.

22.01.06
16:45

Според мен ако искаш да покачиш бързо маса, трябва да наблегнеш на ”Гейнерите” или тези протеини които имат в името си ”Мегамас”. Така ще е най-удачно ако ти се качват килограми. Гейнерите съдържат повече въглехидрати които водят до бързо покачване на килограмите. Обаче трябва да се внимава, защото прекаляването с въглехидратите води до омазняване. :) Сурватъчен протеин е най-добре но вече ако искаш да трупаш само на мускул. Пробвай с някой Гейнери, качи малко маса и след това яко на сурватъчен. Разбирасе може да комбинираш и двата протеина не е лошо. Само не оставяй мускулите гладни защото се губи смисълът на заниманието :)

22.01.06
17:51

[quote author=“Pitbull_007”]за яденето 6е ям ама искам да жзимам и някви химии 6от аз мн трудно ка4вам маса

на 15 години химия?!?! изчакай до 25 иначе си спираш разтежа и си прецакваш сичко

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1