мъртва тяга-тренировка

защо в примерните програми мъртвата тяга е все като последно упражнение при положение че:
1. е много добро основно упражнение за маса и сила на гърба
2. е нужно тялото да бъде разгрято, но и заредено СЪС СИЛИ (които очевидно няма да ги има ако преди това съм правил още 2-3 упражнения..)
Пък и ако е последно упражнение предмишницата ще се е изморила от предишните и килограмите няма да са големи,т.е. гърба няма да се натовари максимално.

31.01.06
20:25

Че каква връзка има предмишницата? Ако ползваш фитили няма да я товариш толкоз ако имаш в предвид че ще ти се изплъзва а ако е като 1-во упражнение 1-вото което е няма да си загрял което за това упражнение е изключително важно и другото че няма да можеш да си направиш другите упражнения като хората защото няма да имаш сила..

CR

31.01.06
21:09

[quote author=“MI5”]защо в примерните програми мъртвата тяга е все като последно упражнение при положение че:
1. е много добро основно упражнение за маса и сила на гърба
2. е нужно тялото да бъде разгрято, но и заредено СЪС СИЛИ (които очевидно няма да ги има ако преди това съм правил още 2-3 упражнения..)
Пък и ако е последно упражнение предмишницата ще се е изморила от предишните и килограмите няма да са големи,т.е. гърба няма да се натовари максимално.

Защото за да го правиш това упр. кръста ти трябва да е загряд изключително добре ... тъй като при него риска от контузия е значително повишен.

01.02.06
21:55

1.Защото след изцеждащи серии МТ , как ще осигуриш правилна стойка ,да кажем за гребането, няма да имаш сили.Можеш да го правиш и в началото както Петко К, обаче без гребане и др. които изискват фискирано положение на кръста
2.Как разгряваш бе човек

[quote author=“djgorgio-ASTOR”]1.Защото след изцеждащи серии МТ , как ще осигуриш правилна стойка ,да кажем за гребането, няма да имаш сили.Можеш да го правиш и в началото както Петко К, обаче без гребане и др. които изискват фискирано положение на кръста
2.Как разгряваш бе човек

мисълта ми е същата като твоята, но в обратен ред-как ще осигуря правилна стоика на мъртвата тяга като преди нея съм правил гребане?пък в примерната програма има и набирания и придърпване на скрипец от седнало положение, които са не по-малко уморителни..

01.02.06
22:51

Каква стойка , какви 5 лева при МТ, там нямаш фиксирано положение
С упражнения за гръб няма как да натовариш долната част, освен хиперекстензия

СПАМ

Ако няма какво да кажеш НЕ ПИШИ !!!
DJGorgio-Astor

02.02.06
10:06

Пробвал съм да я правя последна и наистина нямам сила, особено ако съм правил гребане с щанга и хоризонтален скрипец преди това. А и самата тренировка за гръб отнема много енергия и накрая нямам сили за тягата. Тежко упражнение е, за да се прави последно.
Пробвал съм и първа да я правя - тогава пък гребането с щанга куца. Извода, до който стигнах, поне за мен - гребане с щанга и мъртва тяга да не ги правя в една тренировка, както и преди тягата да няма гребане от седеж ;)
Та варианта, който почнах да прилагам от скоро е следния - набиране като първо упражнение, след това ИЛИ гребане с щанга, ИЛИ мъртва тяга - и двете са тежки и базови упражнения, затова само едно от тях в тренировка е достатъчно. След това се завършва тренировката с някой и друг скрипец, гребане с дъмбел или машина. Общо за гръб 3 - 4 упражнения.

[quote author=“djgorgio-ASTOR”]Каква стойка , какви 5 лева при МТ, там нямаш фиксирано положение
С упражнения за гръб няма как да натовариш долната част, освен хиперекстензия

Вярно, че долната част на гърба в случая е стабилизатор но се товари доста при всички гребни упражнения. А и при тягата не участва само долната част на гърба.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1