Корем

03.02.06
22:43

След всяка тренировка тренирам и корем искам да се допитам до вас дали правя правилно. 3 серии по 30 повторения за горен корем. и 3 серии вдигане на краката, искам коре ми да е стегнат и добре оформен.

03.02.06
23:18

Добре я тренваш но да бъде 3 пъти седмично мах - кога ще се въстанови, нищо няма да постигнеш при повечето тренировка

04.02.06
09:26

[quote author=“djgorgio-ASTOR”]Добре я тренваш но да бъде 3 пъти седмично мах - кога ще се въстанови, нищо няма да постигнеш при повечето тренировка

Ще я правя 2 пъти седмично, понеделник и петък, така ще има време да се възтанови. Имам и друг въпрос, мускулната треска след тренировка какво означава, че съм се претренирал или?

caterpillar

04.02.06
09:39

Ще я правя 2 пъти седмично, понеделник и петък, така ще има време да се възтанови. Имам и друг въпрос, мускулната треска след тренировка какво означава, че съм се претренирал или?

Означава, че си направил добра тренировка предния ден.. :)

04.02.06
20:05

За да не отварям нова тема ще попитам тук.Може ли  корема да го тренирам отделно от другите мускули, например вторник и четвъртък които са ми почивни дни и да му отделям повече време например 40-50 минути?

guBak

04.02.06
21:22

Можеш да го тренираш отделно но това че ще му отделяш повече време неозначава по-добър ефект. Прави 10 - 15 мин. кардио и полсе няколко серии за горна част 3-4 по 20 тина повторения колкото се може по-бавно пускай, същото за долна част (дигане на краката от лег примерно) и за страничните мускули странични преси с някакъв дъмбел пак 3 серии по 10 - 12 повторения

AL

04.02.06
21:42

Аз не мога да разбера колко често може да се тренира корема ?
Едни казват 3 пъти седмично (в тая тема) , на друго място четох , че бил незнам-си-къв мускул и може всеки ден.
Аз специално тренирам 5-6 пъти седмично по 10-тина минути нещо като суперсерия и не мога да кажа че има негативни резултати.

04.02.06
22:57

При период на качване на маса - 2-3 пъти седмично - по-малко повторения - по-тежки упражнения.
При период на чистене - правят се след кардиото и след тренировката с тежести.
(Лично мнение)

05.02.06
03:36

Какво ще рече Кардио?

05.02.06
11:19

[quote author=“man”]Какво ще рече Кардио?

Аеробна дейност - тичане, велоергометър.......

05.02.06
23:23

[quote author=”Палпатин”]При период на качване на маса - 2-3 пъти седмично - по-малко повторения - по-тежки упражнения.
(Лично мнение)

аз за корем правя в деня за краката и понякога в някоя тренировка в другите дни ако не ме мързи.Въпроса е там че правя 3упражнения в суперсерии като почвам с римско столче и после веднага две упражнения за корем на лежанката.Питам се дали да правя само римско столче с тежести или да си правя както преди?В период за маса съм :wink:

05.02.06
23:42

[quote author=“ridddick”][quote author=”Палпатин”]При период на качване на маса - 2-3 пъти седмично - по-малко повторения - по-тежки упражнения.
(Лично мнение)

аз за корем правя в деня за краката и понякога в някоя тренировка в другите дни ако не ме мързи.Въпроса е там че правя 3упражнения в суперсерии като почвам с римско столче и после веднага две упражнения за корем на лежанката.Питам се дали да правя само римско столче с тежести или да си правя както преди?В период за маса съм :wink:

Аз лично бих предпочел 3 серии по 20-30 повторения с тежест на гърдите или зад врата.

06.02.06
22:45

Аз не мога да разбера колко често може да се тренира корема ?

Повече от 3 пъти е излишно, както и по-горе се каза. Аз съм за суперсериите от по 4-5 вида упражнения по 20-30 повторения, в два кръга. Хубаво е да се сменят упражненията или поне реда, в който се правят. На мен този вариант ми действа чудесно.

17.02.06
12:35

Айде и аз да налазя... :Д
Тва римско столче кво е? Да не е вдигане на краката заедно с вдигане на горната половина на тялото ?
И да питам как ще е по-добре : горна част на корема 1 серия, веднага долна част на корема 1 серия и веднага 1 серия вдигане на краката и тялото едновременно и почивка 1-2 минути и пак същото 3 серии ИЛИ да си правя по 3 серии всяко упражнение с почивки ?

17.02.06
14:39

Лично смятам че корем може да се тренира и 5 пъти.Това е мускул който се възстановаява много бързо и практически претрениране е направо невъзможно,освен ако не се тренира с тежест.Аз постоянно правя преси по 4-5 че понякога и 7 пъти.Дори когато не съм чист корема стои стегнат.Вярно че плочки няма,но и не увисва  при по-голям процент мазнина.Това е лично мнение от собственият ми опит.Останалото е въпрос на интерпретации
http://images.google.bg/images?q=tbn:aYS6BbKKaQwLBM:www.skippypodar.net/WebGallery

morphey

17.02.06
16:27

Аз права коремни преси с тежест (лост зад врат) около 5-15 кила слагам и добре се натоварва все пак не можем да искаме изразени плочки ако нямаме маса на мускулите :) аз лично в период за маса правя по 6-8 повторения и за корема аз за релеф по 15 и лятото плочките са налице:)))

17.02.06
20:44

[quote author=“morphey”]Аз права коремни преси с тежест (лост зад врат) около 5-15 кила слагам и добре се натоварва все пак не можем да искаме изразени плочки ако нямаме маса на мускулите :) аз лично в период за маса правя по 6-8 повторения и за корема аз за релеф по 15 и лятото плочките са налице:)))

Вярно е че трябва да има изобщо плочки за да се виждат но и мазнина не трябва да има, за да личат
Иначе и аз съм като Миле стегнат , но с мазнинка , не се виждат плочки сега,но при евентуална диета за издухване на мазнини ще лъснат

17.02.06
20:49

[quote author=“banicata”]За да не отварям нова тема ще попитам тук.Може ли  корема да го тренирам отделно от другите мускули, например вторник и четвъртък които са ми почивни дни и да му отделям повече време например 40-50 минути?

Аз си имам отделен ден за корем и кардио.Мисля,че се получава добре,а и не кисна по 2 часа в залата.

morphey

17.02.06
22:27

[quote author=“djgorgio-ASTOR”][quote author=“morphey”]Аз права коремни преси с тежест (лост зад врат) около 5-15 кила слагам и добре се натоварва все пак не можем да искаме изразени плочки ако нямаме маса на мускулите :) аз лично в период за маса правя по 6-8 повторения и за корема аз за релеф по 15 и лятото плочките са налице:)))

Вярно е че трябва да има изобщо плочки за да се виждат но и мазнина не трябва да има, за да личат
Иначе и аз съм като Миле стегнат , но с мазнинка , не се виждат плочки сега,но при евентуална диета за издухване на мазнини ще лъснат

Важното е да не се минава към крайности (преди бях много релефен но и отвратително слаб 60=65килца :? сега като минах 80 се чуствам друг човек и честно казано не съжалявам че съм изгубил плочките и не са както преди -но все пак гледам да не отпускам корем забравих да кажа че тренирам корема 1 път максимум 2 пъти но през 3-4 дни най-малко защото според мен сепариран корем се постига с кардио а не с 300-400 кореми преси :roll: и точно за това сега го тренирам за маса и след 1-2 месеца мисля чрез кардио да го изчистя как мислиш ще стане ли?

18.02.06
23:01

[quote author=“morphey”][quote author=“djgorgio-ASTOR”][quote author=“morphey”]Аз права коремни преси с тежест (лост зад врат) около 5-15 кила слагам и добре се натоварва все пак не можем да искаме изразени плочки ако нямаме маса на мускулите :) аз лично в период за маса правя по 6-8 повторения и за корема аз за релеф по 15 и лятото плочките са налице:)))

Важното е да не се минава към крайности (преди бях много релефен но и отвратително слаб 60=65килца :? сега като минах 80 се чуствам друг човек и честно казано не съжалявам че съм изгубил плочките и не са както преди -но все пак гледам да не отпускам корем забравих да кажа че тренирам корема 1 път максимум 2 пъти но през 3-4 дни най-малко защото според мен сепариран корем се постига с кардио а не с 300-400 кореми преси :roll: и точно за това сега го тренирам за маса и след 1-2 месеца мисля чрез кардио да го изчистя как мислиш ще стане ли?

Да но и дита ще трябва, щом си такава структура няма да имаш изобщо проблем за плочките

20.03.06
19:54

Така и не разбрах,за по-големи коремни мускули как е по-добре с тежест по 8 поветорения или нормалните по 20-30 повторения :roll:

morphey

21.03.06
14:46

[quote author=“SpUd3r”]Така и не разбрах,за по-големи коремни мускули как е по-добре с тежест по 8 поветорения или нормалните по 20-30 повторения :roll:

Ако искаш да правиш мускули на корема 8 повторения с тежест (но не прекалено голяма )
ако искаш да го орелефиш-тогава диета и кардио.

21.03.06
14:54

[quote author=“morphey”][quote author=“SpUd3r”]Така и не разбрах,за по-големи коремни мускули как е по-добре с тежест по 8 поветорения или нормалните по 20-30 повторения :roll:

Ако искаш да правиш мускули на корема 8 повторения с тежест (но не прекалено голяма )
ако искаш да го орелефиш-тогава диета и кардио.

8 повторения... :) Това да не ти е гръб.Коремния мускул е много издръжлив и бързо възтановяващ се и с 8 повторения нищо няма да направиш.20-30 с тежест не по-голяма от 10-12кг. С тежест не повече от 1-2 пъти седмично.Да претренираш коремен мускул е много трудно освен ако не го тренираш постоянно с тежест.Ако свикнеш мускула да е под постоянно напрежение и контракция,дори и тежест не ти е необходима

21.03.06
15:11

Aз ненавиждам коремните преси особено на римското столче - макар и да са много добри товарят доста кръста (поне аз така го усещам)
на мен любимите ми упражнения за корем са молитвата и вдигането на краката от вис - много добре ги усещам чак мускулна треска ме хваща (нещо рядко за мен при трениране на корема)

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1