рамо

07.02.06
23:43

всеки сплит,който съм пробвал досега малко или много ми пренебрегва рамото.дали ще е 4-дневен или 3-дневен.при първия,рамото го правя в 2 последователни дни(1 ден - с гърди,предно и средно;2 ден - с гръб,задно и трапец),а при 3-дневния го правя с крака.и в двата случая усещам,че не го тренирам оптимално,но се стремя седмично да тренирам най-много 4 пъти.някои може ли да предложи някакъв вариант.имам още 2 месеца маса да трупам и искам нещата да завършат добре.мерси предварително и аман от въглехидрати :lol:

07.02.06
23:56

Ами отдели го в оделен ден (рамото) и то в деня след почивката,за да му дадеш приоритет

08.02.06
11:19

...но по този начин ще трябва да тренирам 5 пъти седмично и се страхувам че няма да мога да се възстановявам.можеш ли да ми предложиш примерна програма,защото ми се вижда сложно....

08.02.06
12:10

Ами обедини 1-2 групи за да се събереш в 4-дневния сплит

08.02.06
23:19

за 4-дневен обединението за мен е само едно - това което описах най-горе.други комбинации са адски неуместни,освен ако не споменеш нещо друго...явно трябва 5 пъти седмично да тренирам

09.02.06
00:10

Ами може какъв е проблема...

09.02.06
00:57

1. гърди+бицепс+преса
2. почивка
3. гръб+трицепс
4. почивка
5. крака+преса
6. рамо+трапец
7. почивка

09.02.06
14:10

тази програмка ми допада,но се притеснявам дали ще ми вървят ръцете,защото тренирам почти от година и съм забелязал че като разделя бицепс с гърди и трицепс с гръб ги претренирам и не растат.за гръб правя 4 упражнения ислед това незнам как ще имам енергия за трицепс...ама от понеделник почвам тази програма.някой да вижда нещо неправилно в нея?като я гледам тая програма ще правя по 3 упражнения за голяма МГ,и по 2 за малка (бицепс,трицепс).тва добре ли е за маса?

09.02.06
17:27

Виж сега.. Принципно не е нужно да си “свиваш” сплита в рамките на 7 дни (1 седмица), защото календарната седмица и ББ нямат нищо общо. Може да си направиш 5 дневен сплит в рамките на 8 дена и да отделиш ръцете в отделен ден. Единственото неудобство ще е ако да кажем във вторник ходиш на уроци по цигулка :lol:  и нямаш време за тренировка или фитнес залата, в която тренираш, не работи в неделя. :lol:  С 1 година стаж мисля че 5 макс 6 серии за малка ММ е предостатъчно.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1