Знам, че Ви е писнало, но и аз моля за помощ :)

the_one_

25.02.06
10:28

Здравейте, аз съм на 22 години. От една година и нещо се занимавам с фитнес.

Първоначално започнах с общи тренировки (2 пъти на седмица), а после по най-стандартния начин: гърди-бицепси, трицепс-гръб и крака-рамене.

За една година успях да кача 8 кг. мускулна маса, но в края на декември си контузих китката и трябваше да прекратя за известно време тренировките.

Сега обаче искам да оптимизирам тренировъчния си процес и заради това се обръщам към Вас.

Висок съм 168 см. и тежа (в момента) 58 кг. Най-изоставащите ми мускулни групи са раменете и гърба.
Мога да си позволя четири тренировки на седмица, въпросът е как да ги разпределя най-правилно (като се съобразя и с изоставащите ми мускулни групи).

Искам да Ви помоля и да ми препоръчате два вида протеини (трябва да са на Нутрим, защото други не мога да открия в моя град) – за тренировъчните дни и за почивните.
До сега съм пил само в дните на тренировки (Въглехидратните протеини на Нутрим или Супер Мас Гейнър-а + Креатин).

Благодаря Ви предварително за отговора и поздравления за сайта и форума.

25.02.06
10:50

1-ви ден:Гръб,Бицепс
2-ри ден:Почивка
3-ти ден:Рамо
4-ти ден:Почивка
5-ти ден:Крака
6-ти ден:Гърди,трицепс
7-ми ден:Почивка
Мисля че този сплит е добре.За протеините,можеш да си продължиш с геинъра и да си купиш про 90 голд тои се усвоява бавно и е добър за преди лягане.

the_one_

27.02.06
00:22

Много благодаря за съвета.

Аз си мислех, че ще е добре да тренирам (да речем) понеделник, вторник, четвъртък и петък, но ще се вслушам във Вашата препоръка.

Удачно ли е да пия 90 голд в дните за почивка сутрин на закуска и преди лягане?

27.02.06
09:25

[quote author=“the_one_”]Много благодаря за съвета.

Аз си мислех, че ще е добре да тренирам (да речем) понеделник, вторник, четвъртък и петък, но ще се вслушам във Вашата препоръка.

Не го пий, а ако  нямаш пари по-добре си купи соев протеин по-изгодно е и е по-добър........

27.02.06
23:09

[quote author=“the_one_”]Много благодаря за съвета.

Аз бих те посъветвал да тренираш така както си мислел - понеделник, вторник, четвъртък и петък.Макар,че и това което ти го казаха не е лошо,но според мен по-добре тренирай гърдите и гърба сами.А за протеина няма смисъл да го пиеш когато почиваш,просто се храни нормално.Като пак даваш предимство на белтъчините.

the_one_

01.03.06
19:03

[quote author=“baihu”]
Аз бих те посъветвал да тренираш така както си мислел - понеделник, вторник, четвъртък и петък.Макар,че и това което ти го казаха не е лошо,но според мен по-добре тренирай гърдите и гърба сами.А за протеина няма смисъл да го пиеш когато почиваш,просто се храни нормално.Като пак даваш предимство на белтъчините.

Гърдите са ми най-неизоставащата мускулна група. Не виждам смисъл да ги тренирам отделно, наистина.

До сега не бях тренирал Гръб и Бицепс заедно, но съм наистина доволен, въпреки, че травмата си каза думата и трябваше да спортувам с много леки тежести :) Убеден съм, че това ще се провени скоро. Важно е, че няма болка.

За тренировъчните дни ще оставя организма да ми каже как си чувства добре. Ако понася по-леко тренировките, може да ги направя по шаблона 1,2,4,5. Но сега докато вляза във форма, тренировките през ден са добро решение.

Определено имам проблем с храненето. Това е единственият компонент от тренировките, който сериозно ми куца. Първо, не ям друго месо освен пилешко и второ не се храня никак редовно. Сега обаче ще си наложа по-стегнат режим.

Благодаря Ви отново за помощта.

01.03.06
23:20

Ами идеално е ,че обичаш пилешко,къде е проблема  :D Остава да си по-редовен в храненето и ще се получат нещата.И при мен беше така преди около година и нещо.

the_one_

08.03.06
09:08

[quote author=“baihu”]Ами идеално е ,че обичаш пилешко,къде е проблема  :D Остава да си по-редовен в храненето и ще се получат нещата.И при мен беше така преди около година и нещо.

Благодаря за мотивацията! Сигурен съм, че си прав.  :D

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1