Моля, кажете си мнението

BA

04.03.06
03:01

за следната програма:

Понеделник: Гърди
повдигане на щанга от лег - 4 серии по (10,8,8,6) повторения
повдигане на щанга от полулег - 4 серии по (10,8,8,6) повторения
повдигане на дъмбели от полулег - 4 серии по (6-10) повторения
повдигане на щанга от обратен полу лег – 4 серии по (10,8,8,6) повторения

Вторник: Гръб (+трапец) и коремни преси
придърпване на хоризонтален скрипец(зад глава) - 4 серии по (10,8,8,6) повторения
придърпване на долен скрипец - 4 серии по (10,8,8,6) повторения
гребане с щанга – 4 серии по (10,8,8,6) повторения
хиперекстензии - 3 серии по (20-50) повторения

повдигане на щанга за трапец - 5 серии по (12,12,10,10, 8,) повторения

преси от римско столче – 4 серии по 20-30 повторения
повдигане на крака от вис – 4 серии по 20-30 повторения
Сряда: Почивка
Четвъртък: Рамо и крака
раменни преси с щанга зад врат - 4 серии по (10,8,8,6) повторения
подигане ръцете напред - 4 серии по (6-10) повторения
раменни преси с дъмбел – 4 серии по (6-10) повторения
повдигане на щангата до брадата - 4 серии по (6-10) повторения

бедрено разгъване - 4 серии по (10-15) повторения
бедрено сгъване - 4 серии по (10-15) повторения
лег-преса - 4 серии по (10-15) повторения
Петък: Ръце- бицепс и трицепс и коремни преси
бицепсово сгъване с щанга от стоеж - 4 серии по (12,10,8,6) повторения
бицепсово сгъване със скотова щанга- 4 серии по (10,10,8,8,) повторения
бицепсово сгъване с дъмбел от седеж - 4 серии по (6-10) повторения

разгъване на горен скрипец - 4 серии по (10,10,8,8,) повторения
френско’ разгъване с щанга - 4 серии по (10,10,8,8,) повторения
разгъване от горен скрипец с въже - 4 серии по (8-10) повторения

преси от римско столче – 4 серии по 20-30 повторения
повдигане на крака от вис – 4 серии по 20-30 повторения
Събота: Почивка
Неделя: Почивка

Стаж-2години
18годишен
174 висок
80кила Програмата е за качване на маса
Интересува ме вашето мнение, къде мога да сгреша с нея? Не наблягам на краката на този етап. Идзоставаща група не мисля, че имам.
Мерси предварително 8)

едит: посочените серии след упражненията са работни :idea: При тях не са включени загряващите.

04.03.06
11:15

Според мен е добре,аз бих заменил едно от упражненията за ти за рамо Хеликоптера или повдигането на рацете отпред с някое упражнение за задно рамо,защото нямаш такова.Що не си включил клек в програмата си,ако нямаш някакви проблеми с него си го прави.За гръб скрипеца горния ще е по добре да го правиш пред гърди и да вкючиш мъртва тяга.Също аз бих преместил едната почивка от тези 2те които ти се събират събота и неделя след крака/рамо.Това е от мен.

04.03.06
11:55

Добра е,аз доскоро тренирах по нея и имах резултати,но трябва да се храниш и доста добре  :wink:

BA

04.03.06
12:54

[quote author=“obelka”]Според мен е добре,аз бих заменил едно от упражненията за ти за рамо Хеликоптера или повдигането на рацете отпред с някое упражнение за задно рамо,защото нямаш такова.Що не си включил клек в програмата си,ако нямаш някакви проблеми с него си го прави.За гръб скрипеца горния ще е по добре да го правиш пред гърди и да вкючиш мъртва тяга.Също аз бих преместил едната почивка от тези 2те които ти се събират събота и неделя след крака/рамо.Това е от мен.

obelka мерси за съветите. Клек не правя, защото от него се прави дупе(в смисъл става по-голямо). Така са ми казвали, а и от собствен опит го виждам :). За задно рамо виждам два варианта- разтваряне на обратен пек-дек и разтваряне на ръцете в страни(лицев полулег или водоравен наклкон). Машината в нашата зала (Peck Deck) е женска. В смисъл е малко по малка(което не ми е пречело да правя на нея), но не могат да се товарят много големи тежести. И май ще се спра на разтварянето на ръцете... За гръб да правя ли 5 упражнения? Да включа и мъртва тяга... Горния скрипец го правя зад врaт, защото така го усещам повече това упражнение.
  Храня се добре, спазвам си горе долу хранителен режим. Преди тренировка (т.е. към 17часа) правя 4 яденета и се запасявам с въглехидрати и енергия. След тренировка наблягам на храни богати на белтъци.

04.03.06
14:39

Ами ок за клека щом така си решил.За задно рамо си сменяи от време на време единия път на пек-дека а другия примерно с дъмбелите.Мъртвата тяга може да я сложиш на мястото на долния скрипец или на хиперекстензиите.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1