Тренировка при НВД

mitakka

07.03.06
23:33

Май мястото за тоя пост не е тука защото не е за храна а за тренировки ама нещата са свързани.И такааа след 2 години тренировки напук на всякакви правила и водени единствено от вътрешното ми усещане реших и аз да почна да вкарвам някои чалъми.За тези две години мисля че постигнах много защото от кюфте дето немаше сила момичетата на канадска дето се вика да бие, се превърнах в яко биче с което повечето хора ги е страх да си играят на борба и други закачки.Таааа не съм отчаян а просто реших да ускора нещата малко.Мисля да си направа едно НВД ама това после, въпроса ми е за тренировките.Смятам да вървя в две направления - кардио тренировка - велоергометър - 30 мин.всяка сутрин в режим аеробна тренировка, имам предвид на лека степен но с висока скорост та сърцето да тупка в такт с ръченица.Другото направление е мускулна тренировка но не в зала  а в къщи, която просто да ми поддържа тонуса, да намаля топенето на мускулите - лицеви опори, дъмбели за бицепсите,коремни преси,упражнения за кръста(те много ме кефят щото после вкарваш много правилна стойка) и каквото друго измисля.Общо взето на упражненията права по две серии до отказ.Искам да ги правя всеки ден та ще гледам да редувам мускулните групи.Та въпроса ми е кога да правя силовите тренировки преди след кардиото,и изобщо най подходящата стратегия за тренировки по време на НВД.Освен кардиото и силовите почти всеки ден набирам повече от един час пеша.Сега вече като се стопли времето смятам да си домъкна колелото от село и да почна да обикалям като ненормалните из околностите.Коилело много обичам да карам и мога всеки ден минимум по два часа да пердаша без никакъв проблем.правил съм и по 6-7 часа ама после една специфична мускулна група доста наболява и на другия ден можеш единствено да стоиш прав или да лежиш :))))С две думи казано за мен тренировките не са нищо особено и мога без проблем да достигам мазохистични нива.То и това е лошо де та кажете какъв е максимума който мога да правя след който вече не само че няма ефект ами дори е вредно.

Така е ,ама трябваше да помислиш предварително, местя я !!
DJGorgio-Astor

08.03.06
11:13

Пробвай първата седмицаю: кардио+силова, втората силова+кардио. Недик беше казал, че е хубаво да се разменят понеже организмът ти привиква, а така като си ги въртиш го стресираш.

мога без проблем да достигам мазохистични нива.

Т’ва ме разби.. :wink:

mitakka

08.03.06
13:08

Ок ще ги менкам ама не може ли примерно кардиото да е сутрин а силовите да са вечер или е по-добре да са веднага едно след друго.За мазохизма какво да ти кажа.Ако можеше резултатите да растат пропорционално с тренировките колкото и да се увеличават те досега щях да съм крокодил(плочка до плочка) ама не става мааму стара.То не че не се скапвам ама съм инат и продължавам напук някой път като ми писнат бавните резултати

08.03.06
13:18

[quote author=“mitakka”]Ок ще ги менкам ама не може ли примерно кардиото да е сутрин а силовите да са вечер или е по-добре да са веднага едно след друго.За мазохизма какво да ти кажа.Ако можеше резултатите да растат пропорционално с тренировките колкото и да се увеличават те досега щях да съм крокодил(плочка до плочка) ама не става мааму стара.То не че не се скапвам ама съм инат и продължавам напук някой път като ми писнат бавните резултати

Ако имаш възможност го прави точно така.Това е най-добрия вариант според мене сутрин на гладно кардио и вечер силова тренировка

mitakka

08.03.06
20:09

Нали.Получават се така две тренировки, като има доста време между тях и не се претоварваш.Защото например ако ги правиш една след друга прекалено много става май.Като че ли всичко опира до усещане на индивидуалните възможности на всеки човек.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1