Тридневна или четиридневна ?

08.03.06
00:19

Чудя се как би било по-добре за мен.
Висок съм 184, тежа 70 килограма и тренирам от 5 месеца.
Досега тренирах по тридневна програма като правя 1. гръб и бицепс , 2. рамо и крака , 3. гърди и трицепс

Чудя се има ли смисъл да сменя на четиридневна и ако да , как да разположа упражненията.

08.03.06
08:44

Според мен може да си караш на триднеBен сплит Ако искаш толкоBа да си на 4-днеBен
Може да пробBаш така:

Понеделник - Гърди
Bторник - Гръб
Сряда - ПочиBка
ЧетBъртак - Рамо и крака
Петак - Ръце
Събота - ПочиBка
Неделя - ПочиBка

Br1ng3r

08.03.06
10:36

Абе не мога да ви разбера как саветвате хората да правят рамо и крака в 1 ден.Тва е само за абсолютно начинаещи,коиро правят по 2 3 упражнения за рамо.А хора които вече имат малко повече стаж как ще искарат тренировка рамо/крака ако искат да натоварят както трябва(предно рамо 2 упражнения,средно рамо 2,задно рамо 2) и (бедро 3 упражнения,задно бедро 2 упражнения,прасец 2 упражнения).На мен тази тренировка би ми отнела 2 часа и нагоре. Barcelona_FC мога да ти предложа следния сплит.Бил сам по него и бях доста доволен:

Понеделник:Гърди,Предно и Средно рамо

Вторник:Почивка

Сряда: Гръб,Трапец,Задно рамо

Четвъртак:Почивка

Петък:Ръце

Събота: Крака

Неделя: Почивка

И започваш пак да вартиш от Понеделник.Айде успех

08.03.06
11:52

[quote author=“Br1ng3r”]Абе не мога да ви разбера как саветвате хората да правят рамо и крака в 1 ден.Тва е само за абсолютно начинаещи,коиро правят по 2 3 упражнения за рамо.А хора които вече имат малко повече стаж как ще искарат тренировка рамо/крака ако искат да натоварят както трябва(предно рамо 2 упражнения,средно рамо 2,задно рамо 2) и (бедро 3 упражнения,задно бедро 2 упражнения,прасец 2 упражнения).На мен тази тренировка би ми отнела 2 часа и нагоре. Barcelona_FC мога да ти предложа следния сплит.Бил сам по него и бях доста доволен:

Понеделник:Гърди,Предно и Средно рамо

Вторник:Почивка

Сряда: Гръб,Трапец,Задно рамо

Четвъртак:Почивка

Петък:Ръце

Събота: Крака

Неделя: Почивка

И започваш пак да вартиш от Понеделник.Айде успех

Мерси за отговора ще обмисля предложението ти :) .

08.03.06
12:00

Br1ng3r, а смисъла да се правят по 6 упражнения за рамо?
Че то повечето професионалисти, с цялата си химия, генетика и стаж правят само по 3 - 4.
На мен някак си ми се губи смисъла да тренирам само малък мускул като рамото цял час.

Br1ng3r

08.03.06
12:14

[quote author=”Петко К”]На мен някак си ми се губи смисъла да тренирам само малък мускул като рамото цял час.

Петко К не се съмнявам и за миг в знанията ти в тази област,на аз така чувствам наи добре рамената си.Ти ако правиш по 1 упражнение за 3те дяла и расте добре.Но по 2 за веки дял не е претрениране,ако се правят впо 3 серии по 8-10 повторения.И на мен ми отнемат кам 45 минути раменете

08.03.06
14:14

[quote author=“Br1ng3r”][quote author=”Петко К”]На мен някак си ми се губи смисъла да тренирам само малък мускул като рамото цял час.

Петко К не се съмнявам и за миг в знанията ти в тази област,на аз така чувствам наи добре рамената си.Ти ако правиш по 1 упражнение за 3те дяла и расте добре.Но по 2 за веки дял не е претрениране,ако се правят впо 3 серии по 8-10 повторения.И на мен ми отнемат кам 45 минути раменете

Стажа ти е само 6 месеца. Много са упражненията. Пробвай да правиш 2, най-много 3 серии за 1-2 месеца. Би трябвало да растат  по-добре.

08.03.06
17:33

И в крайна сметка някой ще ми обясни ли разиката между тридневен и четиридневен сплиТ ?

09.03.06
09:42

смисъла на 4ри дневния сплит е че е по-гъвкав и ти дава по-голяма възможност да акцентираш върху даден мускул - да усетиш по-точно натоварването от упражненията, евентуално да вкараш нещо ново в програмата и т.н.

аз например от около 2 месеца тренирам точно по програмата на xslusive и съм доволен от резултатите (преди това бях на три дневен сплит). според мен 6 упражнения за рамо са много - аз си правя 3 (мах.4) - за предно, средно и задно рамо + евнтуално преси (ако имам сили)

09.03.06
23:45

[quote author=“Br1ng3r”][quote author=”Петко К”]На мен някак си ми се губи смисъла да тренирам само малък мускул като рамото цял час.

Послушай го, а и с този стаж... Как ще ги стресираш по късно, като привикнат на този стрес сега.... може би с по 3 серии на група..Не прави ламерщини

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1