Трапец

13.03.06
23:15

това е продължение на тази тема www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=13471
значи писах няколко ЛС в стремежа си да избегна тази тема , но мина срема а отговор няма и затова реших да я драсна тази тема !!
значи мерките ми сам
гръб - 112-5
гърди - 105 ( с въздух)
корем - 85 (мазничак )
и да правяли трапец , или да изчакам още
стажами е - значи тренирам от кам средата на януари сериозно

RE

14.03.06
00:47

Прави трапец.Какво те притеснява.Прави обаче заедно с него и упражнения за рамо.

14.03.06
12:00

еми в първата тема си пише . При развит трапец се получава визуален ефект , че са ти овисна ли раменете , и за това ми каза един приятел че не е било хубаво да се прави в първите 6 месеца за да се развие раменния поя или нещо от сорта ...

14.03.06
20:41

[quote author=“PaTriK”]еми в първата тема си пише . При развит трапец се получава визуален ефект , че са ти овисна ли раменете , и за това ми каза един приятел че не е било хубаво да се прави в първите 6 месеца за да се развие раменния поя или нещо от сорта ...

Прави “Повдигане на рамената с щанга от стоеж”. Това е основното упражнение за трапец. Понеже натоварва цялото тяло (което контролира тежестта, когато щангата е в ръцете ти) някои автори го сравняват по ефект с клека и мъртвата тяга! Имам предвид стреса, който оказват тези упражнения в/у цялото тяло, а не в/у трапеца! :lol:
И разбира се, това упражнение се прави с големи тежести!

Единствената “опасност” от силно развит трапец е, че ако не се изпълняват правилно упражненията за рамо или се използват непосилни тежести, без да искат начинаещите включват трапеца в усилието и така изостават рамената за сметка на трапеца!

Естествено, ако се изпълняват правилно упражненията за рамо проблем няма да има!

Едно упражнение за трапеца е достатъчно!

Това е! Нищо повече! :lol:

14.03.06
21:20

И аз мисля че ти отговорих, изчерпателно, не виждам какво още търсиш, и другите същото ти пишат...

morphey

14.03.06
21:48

Това за раменете е вярно
При мен раменната обиколка е 127 а изглежда по-малко
Започнах да тренирам Трапеца преди Трицепс и Гръб и съм го поразвил:
http://i36.photobucket.com/albums/e11/slavi1989/Slavi%202006/59e6f057.jpg
НО сега раменете ми изглеждат така /  като облеча някаква блуза и съм като палатка в раменете :oops:
http://i36.photobucket.com/albums/e11/slavi1989/Slavi%202006/SlavisGym.jpg
добре че вратът го направих 40 че иначе изглеждах като жираф
Препоръката ми е да не го тренираш първите 6 месеца после както решиш...
Съгласен съм nikolaBULL с това:Прави “Повдигане на рамената с щанга от стоеж”. Това е основното упражнение за трапец. Понеже натоварва цялото тяло (което контролира тежестта, когато щангата е в ръцете ти) някои автори го сравняват по ефект с клека и мъртвата тяга! Имам предвид стреса, който оказват тези упражнения в/у цялото тяло, а не в/у трапеца! 

Но все пак за напълно начинаещи ... не им го препоръчвам (считам тези със стаж под 6 месеца)

Брааааат, много алкохоооооооооооооол!!!

morphey

14.03.06
22:10

[quote author=“manson”]Брааааат, много алкохоооооооооооооол!!!

manson то не може само тренировка я :wink:
Така разпускам с приятели значи тва маза дето съм се снимал се казва Slavi’s Gym и е моя собственост-е няма много уреди ама щангите стигат
Там не само тренираме но и пием ,прекарваме празници и повечето свободно време ми е там
Ако някой от вас мине краи Пазарджик може да го поканя да разгледа мястото от където излизат шампионите :P
За мен най-добрият алкохол си е уискито:една чаша хубаво уиски и една пуричка (King Eduarts това след тренировката и путките ми е любимото нещо)няма по-отпускаща комбинация и някаква тежка чалгия и това е то...леле спомени....
П. С. Съжалявам че се отплеснах от темата

14.03.06
22:14

Аз никога не съм тренирал конкретно трапец.
Това за повдигането на раменете е така, но ако вече правиш тяга, или гребане с щанга, може и да не ти трябва изолирана работа върху трапеца. Той участва и при раменните преси, страничните повдигания, изтеглянето на щанга към брадата, а стабилизиращата му роля при повечето упражнения е голяма. Всички упражнения за гръб също го товарят доста.
Между другото, трапеца не е само това, което виждате над раменете. Трапецовидния мускул започва много по - надолу и се разпростира върху голяма част от гърба.
Така че, искате или не, вие го тренирате ;)

[quote author=”Петко К”]Между другото, трапеца не е само това, което виждате над раменете. Трапецовидния мускул започва много по - надолу и се разпростира върху голяма част от гърба.
Така че, искате или не, вие го тренирате ;)

Нагледно: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/60/Trapezius.png

15.03.06
11:17

значи да правя само 1 упражнение - повдигане на раменете от стож
ок мерси за помоща

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1