Аминокиселините, имат ли вредно влияние върху организма?

JO

15.03.06
11:51

Бих искал да ви попитам при приемането на амино-то овреждат ли се някакви органи, въобще имат ли вреден ефект някакъв... понеже като малък боледувах от бъбреци ми е нужна информация, бях чул че овреждали бъбреците :roll:

Мерси предварително

RE

15.03.06
12:02

Всичко е според количеството и качеството на това което приемаш.Аминокислините като цяло не са вредни за организма,напротив полезни са.Благодарение на тяхна помощ се изграждат мускулите.Ако ги пиеш в големи дози обаче,организма си взема толкова колкото му е нужно и останалото го изхвърля.когато този процес продължи по дълго време бъбреците започват да се претоварват и ако не обърнеш голямо внимание на това след време започваш да се питаш ама защо така ,тук ме боли там ме боли,имам песъчинки в бъбреците  и др и др..Това е валидно и за Протеините , геинерите ,креатина и др, добавки.Естествено зависи и от състоянието им.Има хора с по-здрави бъбреци които много по трудно ще се увредят.Така че ,вземай нормални  дози.

JO

15.03.06
12:07

Значи аз съм 175 .., 61-2 кила вземам 2 хапа преди, 2 хапа след тренировка и като лягам взимам пак 2 :roll:
Понеже аз правя микс с 2 амино ... значи едните са за преди някви бяха на млечно-яйчна основа другите ми са “Universal 2700” за след и като лягам ги миксирам 1 от едните и 1 от другите

15.03.06
12:37

не

15.03.06
13:15

Не!

15.03.06
13:34

По принцип нямат,ама знае ли човек от някои наши фирми какво може да се очаква.

25.03.06
11:42

а да кажете нещо за верижно разклонените аминокисилини BCAA?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1