До отказ или не?

20.03.06
15:07

Първо искам да се извиня предварително ако е писано за това в предишна тема - потърсих и не намерих.
Аз искам да качвам маса и особено на гърдите.По принцип не се чувствам достатъчно натоварен след тренировка.Гърдите ги правя с бицепсите в 1 ден.Правя средна , горна лежанка и пек дек по 4 серии от 8 повторения (не до отказ), но не виждам напредък , а на следваштия ден като се позавъртя или като се подрусам като слизам по стълбите усещам лека болка в горната част на гърдите до рамото.Въпросът ми е:до отказ ли да правя всяка серия?Преди съм чел теми по въпроса и всички бяха негативни към серии до отказ , но сега прочетох в FAQ-a че се препоръчва.Моля за съвети.

20.03.06
15:56

Всяка серия до отказ - твърдо не
Последната за упражнението може. Пробвай и ще разбереш дали при теб отказите имат ефект. При мен нямат, но аз компенсирам като намалям в последната серия повторенията до 6 и слагам голяма тежест (при всепак чисто изпълнение). Почти до отказ се стига. Но аз винаги спирам 1 повторение преди отказ. Ти просто експериментирай ;) ТОва е едно от най-забавните неща в ББ ;) експериментите ;)

21.03.06
09:23

eми пробвали с  други упражнениея ??
или послетепено увеличвай тежестта
1серия, после 2серия+10кг  от горе и сам си преценяваш...
пробвай  и сам ще си усетиш

Br1ng3r

21.03.06
10:46

TheGreatIceMan сменяй си упражненията всяка тренировка.Гледай в тренировката за гарди да нямаш примерно само дъмбели или пак само щанги.Пробвай така: Прави 1 упражнение с щанга като 1во като почваш с разтяща пирамида и гледаш да стигнеш до отказ на последната серия.После мини на изтласкване с дъмбели(ако си праил хоризонтална лежанка прави изтласкването от наклон за хорната част на гардата).После минваш на флайс,а след него на кросоувър.Разбираш ли каква е мисалта ми.Сменяй постоянно упражненията сериите и повторенията за максимално дразнение в гардите.Така растат гърдите,а не с еднообразие.

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1