Креатин-да зареда ли, по колко на ден, фирма?

23.03.06
23:21

Досега толкова четох за креатина и пак нямам ясно мнение. Значи за около 40-50 лева искам да си взема един креатин. На коя фирма най-добре? Как по-точно да “заредя”? По колко на ден грама да взимам и кога точно защото виждам сякви мнениа - от преди до след трен. та и на празен стомах сутрин и след обилно хранене??? Цялата идея е че искам или само протеин да си взема или само креатин (пари...) И мислия че след като протеин може да си набавям от храна, то креатин е по-важно да си взема. Мерси за мненията предварително.

http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=13607&start=0 - тук са цените
Вземи scitec, ON, weider или ultimate, стига да не е българско каквото и да е все ще е хубаво.
Няма смисъл от зареждане, но ако искаш удряй по 10 гр. на 2 приема в продължение на 5 дена, а после само по 5 след тренировка с нещо сладко (мед, декстроза, нат. сок, фреш). В нетрен ден сутрин на гладко го пии пак по 5 гр.

RE

23.03.06
23:49

[quote author=“manson”]http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=13607&start=0 - тук са цените
Вземи scitec, ON, weider или ultimate, стига да не е българско каквото и да е все ще е хубаво.
Няма смисъл от зареждане, но ако искаш удряй по 10 гр. на 2 приема в продължение на 5 дена, а после само по 5 след тренировка с нещо сладко (мед, декстроза, нат. сок, фреш). В нетрен ден сутрин на гладко го пии пак по 5 гр.

Пии го както manson ти пише и като го приемеш на гладно сутрин изчакай 30 мин. и тогава закусвай.

25.03.06
10:00

а през какви точно периоди триабва да го взимам? Четох че след месец - месец и нещо да го взимам, да спра за месец и после? А после като пак го почна пак ли триябва да зареждам? И какво всъщност значи тва зареждане, с ква цел се прави?

26.03.06
20:06

Ще ме светне ли някой, че след няколко дни ще си взимам креатин и трябва да знам кое, как... Админите да ме извинят за втория пореден пост но мн. ми е важно това, а да отварям втора тема..

Да не се повтаря, използвай промени
DJGorgio-Astor

30.03.06
18:34

Доколкото знам зареждането се прави за да може кратина да задържи пове4е повече вода в мускулите.Аз лично взимам креатин 3 пъти дневно:30 мин преди тренировка после веднага след тренировка и 4-5 часа по-късно.Комбинирам го със суроватъчен протеин.За зареждането знам 4е трябва 20-30 мг на доза когато си в зареждаща фаза.Разтърси се по форума и виж ко се пише и направи това което според теб ще ти се отрази наи-добре

30.03.06
18:41

извинявай Hush Puppy ама каза голяма глупост !!!При зарейдане се пият 5 дена по 20 гр на ден разделени на 4 приема по 5 гр, а след тези 5 дена пиеш или по 5 гр на ден или по 10гр(така го пия аз)

Успех!!!

30.03.06
21:39

[quote author=“Don_Korleone”]извинявай Hush Puppy ама каза голяма глупост !!!При зарейдане се пият 5 дена по 20 гр на ден разделени на 4 приема по 5 гр, а след тези 5 дена пиеш или по 5 гр на ден или по 10гр(така го пия аз)

Успех!!!

Съгласен съм с теб ,”той” каза голяма глупост !!! Брат ми който решил да пише с мойто име във форума.... :evil:

06.04.06
22:03

Купих си креатин на Пролаб 300+300грама за 55 лева(вместо 72, на дистриб. цена си го взех) и ще почна скоро зареждащата доза, но нещо ми убягва. Начи зареждам 5 дни обаче всеки казва да ям сутрин, преди трен. и след трен. и преди лягане. А когато нямам тренировка?? Преди ядене и след яденели или..?

сутрин на гладно например

06.04.06
23:46

май не ме разбра... 5 ДНИ трае зареждащ. фаза. Примерно в 3 от които тренирам и два не тренирам. Когато тренирам знам как да го взимам, но когато е НЕТРЕНИРОВЪЧЕН ден как да го взимам - пак 4 пъти но кога - сутрин на гладно, преди лягане и останалите 2 пъти???

Сори, не съм разбрал. Ами някъде между храненията.

07.04.06
00:22

Това ли е креатина на Weider?Реших този да взема гледам има много добри отзиви за него и е по евтин от Оптимум.

http://www.silata.com/img/items/22.jpg

Моля, не пускайте изображения.
manson

07.04.06
00:24

[quote author=“viliareal”]Това ли е креатина на Weider?Реших този да взема гледам има много добри отзиви за него и е по евтин от Оптимум.

http://www.silata.com/img/items/22.jpg

Тва е  :wink:

07.04.06
09:53

е, някой да може да даде ясен отговор на въпроса ми(по-горе питах) за зарежд. фаза в ден в който не се тренира

RE

07.04.06
09:58

[quote author=“Liofle”]но когато е НЕТРЕНИРОВЪЧЕН ден как да го взимам - пак 4 пъти но кога - сутрин на гладно, преди лягане и останалите 2 пъти???

останалите 2-преди 30 мин.преди обед на гладно и 30 мин преди вечеря.Така ще се усвоява най-бързо.

07.04.06
10:01

[quote author=“Liofle”]е, някой да може да даде ясен отговор на въпроса ми(по-горе питах) за зарежд. фаза в ден в който не се тренира

ми гледай да са на равни периоди смисал през 4 часа примерно

07.04.06
10:32

Още нещо много важно, поне за мен - аз тренирам сутрин, след закуска, понеже даскалото е следобед. А сега както зареждам малко трудно става - ставам сутрин и на гладно го изпивам, след 30 минути закусвам и след 30минути отивам на тренировка. Така ще смеся приема преди трен. със сутрешния прием. Тогава останалите приеми как да ги подредя? Въобще някой ако може да ми помогне с подредбата, че супер каша ще стане, пък и нали трябва да се пият през определени интервали...

А когато се пие преди трен. колко минути преди трен да пия и колко минути преди да пия креатина преди трен не трябва да ям?

07.04.06
11:13

[quote author=“Liofle”]Тогава останалите приеми как да ги подредя? Въобще някой ако може да ми помогне с подредбата, че супер каша ще стане, пък и нали трябва да се пият през определени интервали...

Сутрин като станеш (за теб преди тренировка) - 5 гр
Преди училище - 5 гр
След училище - 5 гр
и след 3 часа някаде - 5 гр

Аз така си го пиех и ми беше добре

07.04.06
12:48

а колко време преди трен., точно преди да отида или..? знам че след трен веднага тряя
и друго - чаената лъжичка е 5 грама със връхче или гладка(без връхче)?

07.04.06
14:22

[quote author=“Liofle”]а колко време преди трен., точно преди да отида или..? знам че след трен веднага тряя
и друго - чаената лъжичка е 5 грама със връхче или гладка(без връхче)?

Ами 30 минути преди тренировка.Не непосредтвено преди да почнеш да тренираш...Трябва време да се разтвори в организма и да има файда...

08.04.06
11:01

чаената лъж. е 5 грама със връхче или без?

Вземи здравето си в свои ръце. Ето как:

Научи повече
back-arrowbb-hexcalendarcheckoutfacebook-iconforumgoogle+instagramlinkedinlogo-smallmailmessagesmy-bbprofileprogressreadingsearchseparator-carrotseparator-dumbbellseparator-shoeservicestoresubmit-arrowtop-arrowtwitteryoutube1 forum-blockforum-deleteforum-editforum-favorite-postforum-flagforum-followforum-lockforum-mergeforum-moveforum-new-postforum-quoteforum-recommendforum-subscribeforum-unlock1